Gminne gazety władzy. – Problem gminnych mediów na przykładzie Inowrocławia

autor: Katarzyna Batko–Tołuć

Brzmi dziwnie? Jak gazeta, to nie władza, prawda? A w każdym razie co najwyżej władza nad poglądami opinii publicznej. Tymczasem w całej Polsce takich gminnych mediów należących do władzy jest mnóstwo. Rzecznik Praw Obywatelskich właśnie zwrócił się do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z postulatem wprowadzenia regulacji prawnych, które w sposób jednoznaczny określą zasady wydawania biuletynów informacyjnych przez władze samorządowe wszystkich szczebli.

Na czym polega problem? Władza przecież powinna informować. W praktyce, działania informacyjne przerodziły się w machinę propagandową wójtów, burmistrzów i prezydentów, w postaci własnych mediów.  Eliminują one z rynku niezależne gazety. Sieć Obywatelska Watchdog Polska widzi to bardzo na przykładzie lokalnych działań strażniczych – kilka lat temu w Tłuszczu, po wyborach powstała gazeta konkurencyjna w stosunku do lokalnej i niezależnej Stacji Tłuszcz. I choć udało się sprawę zakończyć, to udało się też władzom osłabić działania strażnicze. Walka wykańcza i nikomu nie służy.

więcej

źródło:siećobywtelska.pl

Problem gminnych mediów na przykładzie Inowrocławia

Oto zjawisko tzw. „gminnych gazet władzy”. Problem z lokalnymi mediami jest poważny, bo zamiast m.in. kontrolować władze publiczne, to podpisują z nimi umowy na świadczenie usług. To co pokazał Maciej Kasperkowiak z Inowrocławia (lokalny watchdog) to chyba przypadek nieodosobniony. Uwaga, początek materiału jest ważny! (Od autora: Niniejszy materiał w żaden sposób nie ma na celu podważenia kompetencji czy ośmieszenia kogokolwiek, a w szczególności prowadzącej program. Kształt programu zapewne wynika z potrzeb zleceniodawcy – czyli inowrocławskiego ratusza, a prowadząca w sposób (nad wyraz) fachowy realizuje zlecenie. Winę za ten stan rzeczy ponosi system dopuszczający prowadzenie przez samorządy mediów). Sami zobaczcie!

źródło: zaleze.com

 

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Gminne gazety władzy. – Problem gminnych mediów na przykładzie Inowrocławia

  1. lkkd

    Nieuczciwość czy też bierność i brak zorientowania zwykłych ludzi konserwuje nieuczciwe rządy i lokane sitwy, które czasem trwają przez pokolenie dodając jedną patogię do drugiej. Tak to wygląda.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top