Film zrealizowany przez młodzież z Bogucina zgłoszony do ogólnopolskiego festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”

We wrześniu, w Gdyni odbędzie się kolejna, VI już edycja festiwalu filmów „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. O nagrodę „Młodzi dla historii” między innymi ubiegał się będzie film pt. “9 lipca ’44- wspomnienia” zrealizowany przez młodzież z Bogucina. Film miał swoją premierę w tym roku podczas uroczystości związanych z 70. rocznicą pacyfikacji Kolonii Las Boguciński.

Należy zwrócić uwagę, że zgłoszony do konkursu film został zrealizowany przy użyciu sprzętu filmowego zakupionego przez mieszkańców Bogucina z części środków finansowych pochodzących z funduszu sołeckiego wsi Bogucin za rok 2013. Trzeba przypomnieć, że, an wniosek młodzieży, decyzja o zakupie kamery i potrzebnych akcesoriów została przez uczestników zebrania sołeckiego podjęta jednogłośnie. Jak widać na pozytywne owoce tej inicjatywy nie musieliśmy długo czekać.

Ogłoszenie zwycięzców gdyńskiego konkursu nastąpi podczas uroczystej gali w dniach 11-13 września 2014.

Młodym z Bogucina życzymy zwycięstwa. Trzymamy kciuki!

rec

Strona festiwalu: http://festiwalnnw.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Film zrealizowany przez młodzież z Bogucina zgłoszony do ogólnopolskiego festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”

  1. persodrom Post author

    Jest nad czym płakać. Za tą kamerę mogłoby powstać 10 metrów betonówki przecież, a asfalt na kładce w Kolonii byłby grubszy o 0,003 mm… Jak się słabej jakości droga rozleci za parę lat to będzie można zwalić winę na kamerę i ambicje artystyczne młodych filmowców.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top