BIP – wciąż brakuje niektórych oświadczeń majątkowych pracowników Urzędu gminy Garbów z poprzednich lat

Udostępnienie oświadczeń majątkowych za 2012 r. nie zamyka sprawy ciągnących się miesiącami, a nawet latami, uchybień w prowadzeniu strony Biuletynu Informacji Publicznej związanych z obowiązkiem publikacji oświadczeń majątkowych. Nadal brakuje tam niektórych oświadczeń majątkowych urzędników gminnych z poprzednich lat, w niektórych przypadkach nawet z roku 2009. Nie wiemy, czy te oświadczenia nie zostały złożone na ręce pana Wójta, czy zostały złożone, ale do tej pory nie udostępniono ich w BIP. Tak, czy inaczej mamy tutaj do czynienia z niedopełnieniem obowiązków przez pana Wójta.

O tym, że strona BIP nie jest należycie prowadzona przez Urząd gminy Garbów, świadczą także braki aktualizacji informacji o osobach składających oświadczenia majątkowe. Na przykład w przypadku byłej kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Aliny Puchały, podano informację o jej odejściu na emeryturę i datę, od której przestała pełnić tę funkcję. Takich informacji brakuje m. in. w przypadku pana Mirosława Kwiatka, byłego Dyrektora zespołu Szkół w Garbowie, czy pani Lili Rozdoby. Nie została też zaktualizowana informacja o tym, że panią Jadwigę Kupisz  od czasu przejęcia szkoły w Leścach przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Leśce w wrześniu 2011, nie obowiązuje  składanie oświadczeń majątkowych. Brakuje też informacji, że zgodnie z prawem oświadczeń majątkowych nie musi składać Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego pani Beata Beda. Nie wytłumaczono także braku oświadczeń majątkowych pana Pawła Wiśnieckiego po 2008 r.

Bardzo nieporządnie umieszczane są oświadczenia majątkowe Radnych Rady Gminy Garbów. Brakuje wyodrębniania składu Rady według kadencji. Jedynym kryterium są tu lata za, które składane jest oświadczenie majątkowe, a ich kolejność oświadczeń jest zupełnie przypadkowa. Na stronie BIP znajdują się oświadczenia majątkowe radnych od 2008 r. Po jej utworzeniu nie uzupełniono lat 2004-2007.

Lista wciąż brakujących oświadczeń majątkowych:

Mirosława Chojnacka – podinspektor ds. podatkowych
brak oświadczenia za 2009 r.
http://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=osoba&p1=3823

Marta Głowacka – podinspektor ds. inwestycji gminnych i rolnictwa
brak oświadczenia za 2012 r.
http://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=osoba&p1=3839

Mirosław Kwiatek – były Dyrektor Zespołu Szkół w Garbowie
brak oświadczenia za 2011 r.
http://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=osoba&p1=3844

Alfreda Sykut – podinspektor ds. wodociągów i dróg gminnych
brak oświadczenia za 2012 r.
http://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=osoba&p1=3840

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top