Markuszów wyrzucił wiatraki z planu! – Nasz Dziennik

Władze gminy Markuszów (lubelskie), uznając za słuszne protesty mieszkańców, którzy nie zgadzają się na budowę farmy wiatrowej, zmieniły plan zagospodarowania przestrzennego.

Na terenie gminy Markuszów w pierwotnym planie zagospodarowania przestrzennego miała znaleźć się budowa 13 elektrowni wiatrowych. Kiedy jednak wyłożono go do wglądu mieszkańcom, ci po zapoznaniu się z nim zaprotestowali przeciwko lokalizacji wiatraków na terenie gminy. Plany budowy wywołały też liczne pisemne protesty, słane do wójta. Mieszkańcy obawiają się negatywnych skutków dla zdrowia. Argumentowali też, że lokalizacja w gminie wiatraków spowoduje spadek wartości gruntów wysokiej, bo 2. i 3. klasy. Na takich działkach miały stanąć wiatraki. Pod wpływem tych protestów władze gminy (wójt i rada) postanowiły zmienić plan zagospodarowania, eliminując z niego zaplanowane w pierwotnej wersji miejsca lokalizacji pod budowę wiatraków. Nowy plan wyłożono już do wglądu mieszkańców. Ogromna większość z nich przyjmuje go z zadowoleniem.

 

Więcej:

http://www.naszdziennik.pl/wp/55266,wyrzucili-wiatraki-z-planu.html

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Markuszów wyrzucił wiatraki z planu! – Nasz Dziennik

  1. Borków

    Bądźmy dobrej myśli i że ”nasi” gminni kierownicy też pójda za głosem protestującego LUDU i zamkną temat wiatraków raz na zawsze! Bezpowrotnie!

    Reply
  2. persodrom

    Nasi radni też powinni podjąć uchwałę, która zakazywałaby wiatraków w gminie Garbów i zabroniła lobbowania przez wójta i innych na sesjach rady gminy. Mieszkańcy zagrożonych wsi mieliby spokojniejszy sen.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top