5 paździenika 2014 – Wybory sołtysa w Karolinie roztrzygnięte. „Czuć było rywalizację”

Prezentujemy wyniki wyborów na sołtysa w Karolinie.
Do wyborów zgłoszono 3 kandydatów:
Płowaś Małgorzata, Iskierka Józef, Zbytnik Zbigniew.

Uczestników głosowania: 86
Uprawnionych do głosowania: 277
Frekwencja: 31%

Wyniki – Tura I
-Płowaś: 35 głosów
-Iskierka: 42 głosów
-Zbytnik: 9 głosów

Tura II
-Płowaś: 33
-Iskierka: 52
1 głos nieważny
Jak poinformował jeden z uczestników:

Wybory jak każde z poprzednich spotkań były dość „huczne” i w lekko nerwowej atmosferze. Czuć było rywalizację.

karolred

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “5 paździenika 2014 – Wybory sołtysa w Karolinie roztrzygnięte. „Czuć było rywalizację”

 1. After

  Zbędne i nie na miejscu były komentarze Pani Płowaś po przegranej, do osób zebranych na wybory kiedy zaczęli się już rozchodzić. Ludzie wszystko słyszą. Mimo oddanego na Panią głosu, to trochę nieładnie.
  Od razu wyszły na jaw „dobre” intencje co do mieszkańców.

  Reply
 2. pamiętacie

  jak angażował się sołtys z Bogucina?wkładał całe serce w to co robił! takich ludzi trzeba więcej nie tylko dla naszych lokalnych miejscowości ale dla Polski.

  Reply
 3. układ zamknięty

  Gratulujemy Karolinowi. A w Bogucinie to sołtysem została pracownica wójta bo pracuje w szkole. Jak będzie trzeba stanąć w obronie ludzi to jak się może zachować?

  Reply
 4. nowy *

  jak trudno pogodzić się z demokratycznym wyborem,nadal być zaangażowanym dla dobra ogółu- proście a będzie wam dane!

  Reply
 5. sąsiad

  mój głos powędrował na p.Iskierkę z prostego powodu: chłop to chłop i większe poważanie ma w urzędach,kobity to ”trajkotki”. Jakby Tomek startował to już inna sprawa.

  Reply
 6. Radek

  Witam. Wydaje mi się, że osoba wyrażająca własną opinię nie powinna pisać anonimowo ale to już najwidoczniej tylko moje skromne zdanie, a niektórym brakuje odwagi i wolą robić wszystko za plecami innych. Osobiście jak najbardziej gratuluję p. Iskierce i życzę powodzenia gdyż jest człowiekiem odpowiedzialnym i czasowym, który będzie w stanie przeznaczyć więcej czasu dla potrzeb mieszkańców. Troszkę martwi mnie wypowiedź końcowa z której jasno wynikało że p. Iskierka nie jest do końca świadom swoich obowiązków ale miejmy nadzieję że z czasem wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane. Mama nie była do końca zdecydowana aby kandydować i w dużej mierze robiła to ze względu na tatę gdyż jego stan zdrowia nie pozwala mu pełnić tej funkcji. W którymś komentarzu został poruszony temat wypowiedzi końcowej mamy, ja się z nią zgadzam bo prawda jest taka, że wczoraj jakby startował tata również by nie wygrał a otrzymane głosy mogły by się różnić +/- 2. Wybory odbyły się w sposób demokratyczny i bardzo się z tego cieszę boli jednak fakt że wiele osób które osobiście namawiały mamę do kandydowania (nazwisk nie będę podawał) okazały się po prostu nie szczere z tego względu że oddały głos na kogoś innego ale to jest tylko przestroga na przyszłość komu można zaufać a komu nie 🙂 Nie podważając autorytetu p. Iskierki ale nie da się nie zauważyć że większość ludzi głosowała z czystej zawiści bijącej do rodziny Płowaś gdyż zagłosowali by na każdego innego kandydata byle by nie na moją mamę. Martwi mnie ten fakt że mimo tylu starań rodzice nie zasłużyli sobie na szacunek.
  Pozdrawiam
  Radosław Płowaś.

  Reply
 7. Monika- Bogucin

  – sołtys przegrał jednym głosem,przeciw jego osobie głosowało 59 osób mimo ogromnej pracy jaką wkładał dla dobra wsi.Pomimo tego nie można wychodzić z założenia iż wynik głosowania idzie w parze z brakiem szacunku. Były głosy popierające p.Włodowskiego 58 głosów którzy docenili dotychczasowe zaangażowanie. Demokratyczny wybór do którego każdy ma prawo i trudno obwiniać kogokolwiek, staramy się wspierać nową pani sołtys i wszędzie takie podejście zalecam. Wygranym naprawdę nie jest łatwo,mają świadomość głosów przeciwnych.Pozdrawiam.

  Reply
 8. Radek

  Szerokim echem odbiło się w całej gminie niezadowolenie z wyboru sołtysa we wsi Bogucin także odnośnie tego wspierania mam lekkie wątpliwości. Nie zna Pani najwidoczniej specyfiki mieszkańców wsi Karolin. Nie chodzi o to że wygrał inny kandydat gdyż nie jestem przeciwnikiem nowego sołtysa i nikt pod nim absolutnie dołków kopał nie będzie, boli tylko fałsz, zawiść i krętactwo mieszkańców.

  Reply
 9. rzeczywistość

  panie redaktorze czemu pan osuwa komentarze, nie było nic obraźliwego

  napisałam prawdę o jednym z członków stowarzyszenia a pan manipuluje opinią publiczną
  zostawia to co cacy dla stowarzyszenia a usuwa informacje niekorzystne aczkolwiek prawdziwe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply
  • redakcja

   Jest nieco inna miara dla krytyki osób publicznych a dla osób prywatnych. Pani wpis dotyczył prywatnej osoby. Nie możemy tego powielać.

   A odnośnie stowarzyszenia z Bogucina, nie wiem jakiego to nikt z naszej redakcji nie jest obecnie członkiem ani BKS ani Mój Bogucin.

   Reply
 10. rzeczywistość

  stowarzyszenia które twierdzi że Bogucin jest ich, rzecz oczywista że tak nie jest
  wpis dotyczył kultury wieloletniego radnego Bogucina więc też osoba publiczna

  Reply
  • redakcja

   Ale jednak już nie jest radnym. Zdarzenie jest też prywatne, chyba że upubliczni je jedna ze stron. Nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować. Proszę nas zrozumieć.

   Reply
 11. do pani Moniki

  Mamy świadomość, że na wybory przyszły osoby zmanipulowane które „ łyknęły” plotki, pomówienia i oszczerstwa. Nikt uczciwy nie atakuje z ukrycia. Pani zaleca wspieranie takiego fałszu? Zło należy napiętnować.!!!

  Reply
  • redakcja

   Rzeczywiście do nas też dotarły absurdalne plotki, którymi ewidentnie ktoś chciał oczernić pana Włodowskiego. Np. Plotka że chce przejąć szkołę i zatrudnić swoich nauczycieli.

   Co ma sołtys do szkoły? Czy obecna pani sołtys też ma taką moc? Czy ludzie w to uwierzyli nie wiemy, ale takie rzeczy były powtarzane.

   Reply
   • To nie pierwszy przypadek

    Podobnie było na Woli Przybysławskiej trzy, cztery lata temu. Uderzenie absurdalną plotką na temat zamknięcia szkoły na Woli w panią radną Agnieszkę. Ludzie mówili, że przekazywaniem plotki zajmowała się osoba, w ślady której najwyraźniej poszła teraz pani Michoń z Bogucina. Podobny scenariusz i takie same metody działania. Tamta osoba nie dostała się drugi raz do Rady Gminy startując od wójta

    Reply
 12. mieszkanka

  Radku, to że Twoi rodzice nie zostali ponownie wybrani, nie oznacza, że nie są szanowani. Nie wiem też, dlatego ta porażka zabolała was tak bardzo i tak wzięliście ja ‚do siebie’. Nic strasznego sie nie stało i wylewanie tutaj swoich żali na pewno w niczym nie pomoże…

  Reply
 13. Radek

  Droga mieszkanko mam rozumieć, że wieś Karolin jest w stanie posiadać dwóch sołtysów ? 🙂 Po prostu nie zauważa Pani prostych rzeczy. Nie byłem zwolennikiem tego aby roztrząsać ten temat w sieci, zmusiły mnie do tego komentarze innych które mijają się z prawdą. Kończąc tą nie prowadzącą do niczego dyskusję chciałbym powiedzieć, że podejrzewam Pani tożsamość i sądzę że akurat Pani darzy szacunkiem moją rodzinę ale proszę spojrzeć na innych i tak na prawdę bardzo ale to bardzo poważnie się zastanowić nad tym aspektem.

  Reply
  • obserwator

   Dajcie spokój, zawsze ktoś przegrywa a ktoś wygrywa-sztuka to przyjmować los. O jakich 2 sołtysach mowa? Nic takiego nie ma.Czy p.Włodowski roztrząsa swoje SŁUSZNE żale,czy kogokolwiek obwinia? Z pewnością będzie dalej robił wiele pięknych rzeczy dla ogółu i tak należy podchodzić do sprawy. Czy dobro wsi jest ważne jak się jest tylko sołtysem a jak nie to już wioska i mieszkańcy be? Przypomnijmy sobie jak podchodził do sprawy poprzedni sołtys,przegrał z kim? czy miał do kogoś żal o głosowanie? był i jest nadal tym samym mieszkańcem.

   Reply
   • Radek

    Panie obserwatorze żyjemy najwidoczniej w innym świecie. Osobiście proponowałbym zakończyć tą dyskusję w sieci bo do końca nie wiem nawet z kim mam przyjemność polemizować. Wszelkie wątpliwości mogę wyjaśnić prosto w oczy jeżeli ktokolwiek odważy się wyjść z ukrycia i zapyta osobiście.

    Reply
 14. olga

  ta strona to jedna wielka manipulacja
  minimum prawdy a subiektywne myśli filozofa – zajmij się pan czym pożytecznym i skończ knucie

  A Pani Michoń to bardzo kompetentna osoba, mam nadzieję że do rady się dostanie

  Reply
  • Robert do pani Olgi

   Jeszcze o subiektywnych myślach filozofa, zajmowaniu się czymś pożytecznych i knuciu. Przede wszystkim to moje myśli są tak samo subiektywne jak pani. To nie znaczy, że nie dotykają jednak spraw obiektywnych. Filozofia, która jest bardzo konkretnym badaniem rzeczywistości jest poszukiwaniem prawdy i jej umiłowaniem. Jeżeli pani nią gardzi, to trzeba to na nowo przemyśleć i uzupełnić ewentualnie pewne sprawy.

   A odnośnie zajmowania się czymś pożytecznym i knucia, to proszę powiedzieć, co było pożytecznego w odwołaniu dobrego sołtysa i czy to, co nie zrobiono to nie było właśnie knucie. Proszę więc apel swój skierować do pani Michoń i tych, którzy rozpowiadali kłamstwa po wsi.

   A na marginesie to z pożytecznych rzeczy, którymi się zajmuję, a których pani nie widzi, to bronię pani, wbrew radnej Michoń i stronnictwu wójta, przed postawieniem pani farmy wiatrowej kilkaset metrów od domu na polach sąsiadów… To dla pani nie jest pożyteczne?

   Reply
 15. Robert

  Pani Olgo, przede wszystkim apeluję o spokojniejszy ton. Przecież możemy rozmawiać bez obrażania się wzajemnie.

  Sądzę, że problem tych, którzy chcą za wszelką cenę utrzymać się w gminie przy władzy na kolejne 4 lata jest taki, że ta strona mówi właśnie prawdę i pokazuje krok za krokiem poszczególne patologie. Ta strona to po prostu forma społecznej samoobrony przed przemocą i kłamstwem ze strony władzy.

  A odnośnie pani Michoń to przecież nikt pani nie zabrania głosować na nią. Naszym zadaniem jest pokazanie prawdy o kandydatach i będziemy to spokojnie i konsekwentnie robić. Zasada nr 1. LUDZIE MUSZĄ WIEDZIEĆ KOGO KONKRETNIE WYBIERAJĄ. JAK GŁOSOWAŁ W RADZIE ICH KANDYDAT? Jeżeli tej wiedzy brakuje trudno mówić o wyborach. Ja nie zagłosowałbym na panią Michoń z prostego powodu. Zagłosowała przeciw jawności wydatków publicznych zgodnie z wolą wójta Firleja. Wcześnie zagłosowała przeciwko ekspertyzie w sprawie opłacalności kupowania wody. Już tylko te dwie sprawy są oburzające i moim zdaniem całkowicie dyskwalifikują ją jak kandydatkę do rady gminy.

  Reply
 16. do olga

  Pani Michoń kompetentna? Ona nie ma pojęcia za czym głosuje i nawet nie umie się z tego wytłumaczyć ludziom co ją wybrali. Wygadana, cwana i tyle i mruga tymi oczkami do wszystkich. A jak Ci się strona nie podoba, to na nią nie wchodź tylko po to, żeby bronić „żmijowych spisków”. Prawda Cię boli po prostu!

  Reply
  • olga

   na tej stronie jest czym humor sobie poprawić

   komentarze sfrustrowanej, przegranej grupki ludzi, którzy nie potrafią pogodzić się z rzeczywistością

   Reply
   • persodrom Post author

    Proszę sobie nie kpić z nieszczęścia ludzi.
    Nie życzę pani tego, aby musiała pani sobie kiedyś radzić z frustracją, gdy zobaczy pani za oknem farmę wiatrową i okaże się, że pani dom ma 1/3 wartości…

    Reply
  • redakcja

   Jak już zapowiedzieliśmy, po rejestracji kandydatów zajmiemy się szczegółowo każdym ubiegającym się o reelekcję. Z pewnością każdy znajdzie informacje.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top