Komentarze do: “17 września 2015 – Sesja Rady Gminy Garbów [wideo całość]

 1. klimat

  Wójtowi chyba nowy klimat polityczny w Polsce nie służy bo bardzo nerwowy jakiś.

  Przed wyborami prezydenckimi mówił ze on głosuje na spokój i zgodę, chyba miał na myśli Korowskiego. Ten przegrał to już nie ma zgody tylko nerwy i napaści na kogo się da. Wszyscy winni tylko nie wójt.

  Reply
 2. fm

  W nawiązaniu do tématu pomocy żywnościowej, wójt nie chciał i transportu nie dał. Tłumaczenia paní przewodniczącej , że to decyzja wójta, też bezsensowna. To po co nám rada gminy, czy ona o niczym nie decyduje. Kiedy w końcu radní się obudzą, przejrzą na oczy? Pani przewodnicząca obudziła się i chce współpracować že stowarzyszeniami…Nie wyróżniajmy nikogo…Czemu jedni są lepsi, a drudzy gorsi?… No właśnie , niech pani Przewodnicząca Rady Gminy Garbów i pan Wójt Gminy Garbów w końcu odpowiedzą sobie na to pytanie. Ile mamy stowarzyszeń na naszym terenie? Jedno…?

  Reply
 3. K

  Pani Przewodnicząca, jak zaznaczyła Pani Agnieszka Nalewajek, może mieć pretensje tylko do wójta gminy lub do GOPS -u, że nie została poinformowana o POPŻ Podprogram 2015r. a nie do innych stowarzyszeń. Program ruszył w końcówce maja, Pani Przewodnicząca w czerwcu została poinformowana przez Stowarzyszenie Wspólnota Garbowska i cztery inne stowarzyszenia o ich zamiarze rozdawnictwa żywności, więc niech nie mówi, że stowarzyszenia jej nie poinformowały. Stowarzyszenia też mają wybór, mogą pracować z kim chcą, spośród dwóch czynnych u nas operatorów – PKPS i Banku Żywności wybrały współpracę z Bankiem Żywności, a GOPS ma OBOWIĄZEK a nie dobrą wolę wydawania stosownych zaświadczeń. Dobrze, że to rozumie.
  Pan wójt mówi, że sprowadził na naszą ziemię dziesiątki ton żywności, korzystali z niej m. in. emeryci. I dobrze, tak trzeba. Tylko proszę zauważyć, że stowarzyszenia swoją pracą społeczną znacznie skalę pomocy poszerzyły. Własną pracą i dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, którzy ufundowali transport, bo gmina nie chciała tego zrobić, gdyż pan wójt „nie ufa stowarzyszeniem”. Czy na tym polega dbałość o dobro mieszkańców. ? „Na tym plugawym portalu internetowym” – Panie wójcie – nie boi się pan tak publicznie obrażać redakcję i czytelników Naszego Garbowa. Proszę wgłębić się w fakty, odczytać prawdę i zgodnie z nią się wypowiadać.

  Reply
 4. Panie wójcie!

  tyle nienawiści i złych emocji z Pana strony. Wstyd, żeby osoba publiczna zachowywała się tak nieelegancko i niedyplomatycznie, tak najdelikatniej mówiąc. Jesteśmy poruszeni Pana postawą jako czytelnicy tego serwisu.

  Reply
 5. Tomeczek

  nerwy puszczają, bo niedługo się ochrona skończy w Urzędzie Wojewódzkim. Miejmy nadzieję, że i sądy zaczną działać jak należy…..

  Reply
 6. po obejrzeniu sesji

  nasuwa się wniosek, że Głos Garbowa jest w porządku, gdy pisze kłamstwa, a Nasz Garbów jest plugawy, bo pisze prawdę. Wszystko się na tym świecie powywracało do góry nogami, ale tego właśnie pragnie szatan. Chce, żeby kłamstwo ubrało się w szaty prawdy, a prawda ma być wyśmiana, gdy będzie naga. Jest taka opowieść apokryficzna, może ją znacie? Jak wielka jest odpowiedzialność pasterzy za to, że ludzie kłamstwo nazywają prawdą, albo kompletnie ich ta prawda nie obchodzi. Na to musi spaść kara Boża, jak nie przyjdzie opamiętanie.

  Reply
 7. gutanów

  Wójt mówi o nowym pomieszczeniu w świetlicy w Gutanowie. Szkoda że nie powiedział ze za ścianą są pomieszczenia świetlicy które zjada grzyb i nic gmina z tym nie robi. Czy władza czeka aż to się zawali?

  Reply
 8. persodrom Post author

  Ciekawe czy radni wiedzą czego dotyczą te głosowania. Aż prosi się aby po sesji podejść z kamerą i mikrofonem i poprosić o krótkie wyjaśnienie o co w tych głosowaniach chodzi. Ciekawe jakby to wypadło.

  Reply
 9. brawo pani Agnieszka

  Z. Koput rzucił błotem ale pani Agnieszka Nalewajek tak mu odpowiedziała że przewodnicząca przerwała wypowiedź bo byłby ciężki nokaut

  Reply
 10. oświetlenie w Bogucinie

  Radni z Zagród i Przybysławic wnioskują o oświetlenie a radni z Bogucina milczą chociaż wiadomo, że brakło tylko 11 tys. na zrealizowanie planu z uchwalonego przez mieszkańców funduszu sołeckiego.

  Jest 400-450 tysięcy oszczędności to chyba 11 tysięcy nie byłoby problemem.

  Reply
 11. Przewodnicząca

  rady chyba mówi o kulturze wójta, zwanego Firlejem i o konieczności przepraszania ludzi, których on obraża na każdej sesji, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że zachowuje się po chamsku wypowiadając takie słowa. Sam sobie wystawia świadectwo, i to idzie w eter, nie mówiąc już o stowarzyszeniach, które obraża jako by miały być oszustami i złodziejami! Za to Pani przewodnicząca wójt, zwany Firlejem powinien przeprosić. Gada zresztą od rzeczy, stowarzyszenia robią to jako wolontariusze, a jego zakichanym obowiązkiem jest pomagać, a nie rzucać kłody pod nogi. Co za obłuda!

  Reply
 12. ja zwykle

  flaki się wywracają jak się tych bredni słucha, co za poziom moralny i merytoryczny, „pogratulować”.

  Reply
  • pogotowie

   przenieść i cały budynek na to potrzebny? Czy lada chwila nie powstaną prywatne gabinety? Co niektórym już świtają te pomysły. Tyle czasu jest pogotowie przy ośrodku i jest dobrze więc po co psuć to co dobrze funkcjonuje? A syn wójta nie kończy medycyny? Zobaczycie,że po przeniesieniu pogotowia ktoś zrobi dobry interes.

   Reply
 13. Leśce

  Może ktoś już zwęszył interes na budynku pałacowym? Piękny obiekt i teren, lokalizacja wzorowa! Co do stowarzyszeń to szkoda że promowane jest głównie jedno,ew. pochodne a o pozostałych jakby nic nie działały. Należy zauważyć kto z jakim budżetem działa -a bardziej z czyim wsparciem.

  Reply
 14. kłamstwa i manipulacje

  Oglądanie tego widowiska nie napawa optymizmem. To nużące i smutne misterium kurczowego trzymania się władzy poprzez kłamstwa i manipulacje.

  Reply
 15. sąsiedzi

  Ubaw po pachy.Cóż za reprezentacja. Za wszelką cenę trzymać się swojego. Choć raz pochylić się i przyznać – tak zawaliliśmy e tej czy owej sprawie. Postaramy się to jakoś zrekompensować. Chcemy współpracować… Czy to trudne? Tylko w taki sposób do ludzi? Powinno być wstyd całej radzie bo to nasi przedstawiciele. Tu nam mieszkającym na blokach wielu osobom takie zachowanie nie podoba się. Czy mamy też podobnie czynić? Uśmiechamy się szeroko mimo tego wszystkiego…

  Reply
 16. rozdawanie żywności

  Niech wójt i spółka nie zakłamują swoich sumień pokrętnymi tłumaczeniami.

  Prawda jest taka że nie poparli oni dobrego dzieła rozdawania żywności potrzebującym. Mieszkańcy zorganizowani w stowarzyszeniach nie otrzymali od gminy pomocy, na którą liczyli.
  Wygląda to tak, że jak działają stowarzyszenia oddające hołdy władzy to jest dobrze, a jak pracują prawdziwie niezależne organizacje to jest dla władzy źle.

  Reply
 17. o przewodniczącej

  Przewodnicząca Chabros też nie okazała żadnej życzliwości dla stowarzyszeń i potrzebujących.
  Umyła publicznie ręce jak Piłat mówiąc, że nie ma z tym nic wspólnego bo transportem zarządza wójt. A to jest kłamstwo bo przecież wójt robi co rada postanawia.
  Gdyby przewodnicząca chciała być naprawdę uczciwa i myślała o potrzebujących, to zarządziłaby głosowanie. Nie zrobiła tego i to jest poważny grzech zaniechania osoby publicznej. Poddała się polityce wójta, a nie potrzebie ludzkiej.

  Radni rozplanowują setki tysięcy złotych a nie mogą załatwić tak prostej sprawy jak transport żywności.

  Reply
 18. Przewodnicząca Chabros

  to przede wszystkim niech się sama kultury nauczy, bo strasznie wszystkim przerywa, tylko wójt może gadać ile chce, choć jest tylko obserwatorem na sesji. Najlepiej niekulturalnie zatkać komuś gębę i samemu prawić o kulturze. Co za zaślepienie.

  Reply
 19. o nieistniejących kontenerach dla BKS Bogucin

  Władza nie potrafi od roku załatwić aby w końcu stanęły kontenery na boisku BKSu. Dlaczego tak jest? Wójt tłumaczy się, że w pierwszym przetargu firma, która wygrała nie podpisała umowy, a do drugiego przetargu nikt się nie zgłosił. To są puste wymówki.

  Jeżeli brakuje dwukrotnie chętnych na realizację zadania, to znaczy, że urząd nieprawidłowo rozpisał przetarg. Jest jakaś przeszkoda, być może sztuczna, która uniemożliwia firmom zaoferowanie usługi. Wiadomo, że gdy się nie chce czegoś zrobić, to można tak ogłosić przetarg, aby nikt nie chciał brać w nim udziału.

  Trzeba poprawić warunki przetargu i ponownie go ogłosić, aby doprowadzić sprawę do finału. Pani Małgorzato, czy zdefiniowała Pani przeszkodę w dokumentacji przetargowej, która nie pozwala dziesiątkom producentów wziąć w nim udziału?

  BKS czeka od miesięcy na kontenery. Nieporadność urzędników w skutecznym rozpisaniu przetargu nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Z tego trzeba się przed mieszkańcami i radą wytłumaczyć.

  Reply
 20. za co

  za co ni by mieliby przepraszać, to ona niech przeprasza, że lekceważy mieszkańców, prawdę jej ktoś kiedyś powiedział, a ona dalej swoje

  Reply
 21. Dorota

  Tak o polityce pisał Platon: „Działalność polityczna niczym innym nie jest dla nas zaprawdę, jak wprowadzaniem w życie zasad sprawiedliwości” Platon, Prawa s. 223-4 (757c)

  Polityka w klasycznym rozumieniu to „roztropna troska o dobro wspólne”.

  Cóż jest niewłaściwego w tak pojmowanej polityce?

  Jan Paweł II : „Prawo i obowiązek uczestniczenia w polityce dotyczy wszystkich i każdego… świeccy nie mogą zrezygnować z udziału w polityce, czyli z różnego rodzaju działalności gospodarczej, społecznej i prawodawczej, która w sposób organiczny służy wzrastaniu wspólnego dobra” (adhortacja Christifideles laici nr 42).

  Polecam artykuł pt. „Chrześcijanin i polityka”, warto się z nim zapoznać.
  Oto link: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PS/chrzescijanin_i_polityka.html

  Reply
 22. sprawy sądowe wyjaśnienie redakcji

  Wójt w swojej wypowiedzi powołuje się na sprawę sądową z panem Dariuszem Rodzikiem, w której sąd miał rzekomo uznać, że to, co było pisane o sprawkach wójta to nie jest prawda. Otóż sąd w ogóle merytorycznie nie zajmował się tą sprawą gdyż z przyczyn losowych pan Rodzik nie zdążył na rozprawę! Wójt o tym nie powiedział i przechwala się wygraną! To tak jakby ktoś przechwalał się, że pokonał mistrza świata w boksie bo tamten nie zdążył na pojedynek.

  Wójt nie powiedział o procesach, które ze Wspólnotą Garbowską oraz z wydawcą Naszego Garbowa przegrał z kretesem! Wójt najwyraźniej nie chce pamiętać o tych faktach. A wiemy, że sąd potwierdził, że wójt dopuszczał się łamania prawa, że zachowywał się w sposób patologiczny dla systemu demokratycznego, że zakazał wójtowi rozpowszechniania oszczerczych opinii na temat prywatyzacji cukrowni, że po wysłuchaniu świadków odrzucił jego zarzuty w stosunku do komitetu Wspólnoty Garbowskiej. O tym wszystkim wójt milczy pamiętając tylko o rozprawie, na którą druga strona się z przyczyn losowych spóźniła i sąd nie przyjął ponad 100 stron dokumentacji dowodowej.

  Jeżeli następnym razem usłyszą Państwo od wójta o wygranej na skutek spóźnienia rozprawie proszę poprosić go, aby najpierw opowiedział o tych, które z kretesem przegrał.

  Wójt w wieczór przed ciszą wyborczą roznosił plik papierów – postanowienie sądowe, które miało rzekomo dowodzić, że jest on niewiniątkiem, a my źli. To roznoszenie to było poważne nadużycie, gdyż postanowienie sądu w tej sprawie wydane w piątek było NIEPRAWOMOCNE, o czym pewnie wójt nikogo nie informował wymachując rozpaczliwie plikiem papierów. To było wprowadzanie w błąd. Już w poniedziałek wydawca złożył od postanowienia odwołanie poparte ponad 200 stronami dowodów, a kilka dni później sąd wszystko uchylił i wójt został z niczym. Ale wtedy było już po wyborach… Farsa się skończyła.

  Opowiadając bajki o rzekomych wielkich zwycięstwach sądowych wójt zwyczajnie manipuluje i opowiada półprawdy. Jest to ciąg dalszy zachowań patologicznych dla demokracji, tak samo jak: wyzwiska na sesji, nierówne traktowanie środowisk, bezpodstawne i nie poparte faktami oczernianie, zastępowanie merytorycznej dyskusji etykietowaniem i wyzywaniem drugiej strony utrudnianie dostępu do informacji publicznej. To cały arsenał nadużyć tej aroganckiej władzy. W takiej rzeczywistości żyjemy proszę Państwa. Pytanie jak to zmienić. Z pewnością musimy pracować nad społeczną świadomością tych spraw.

  Przepraszamy za tak długi komentarz, ale wciąż spotykamy wiele osób, które pytają o co chodzi w sprawie rozpraw sądowych.

  Reply
 23. skarga

  Pani przewodnicząca Chabros w związku z prośbą skierowaną do Rady Gminy o pomoc dotyczącą transportu żywności powołuje się na jakieś procedury. Ciekawe jakie procedury miała na myśli, bo w statucie gminy Garbów nie na nic na ten temat ani nie ma żadnego regulaminu przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków przez radę gminy i przez wójta. To kiedy i jak składać te pisma do rady gminy i w jaki sposób rada ma je rozpatrywać? Urząd kontroli i nadzoru wojewody znów się zadowolił zdawkowymi wyjaśnieniami pani Chabros zamiast skontrolować jak w gminie ten obszar jest unormowany prawnie i jak to działa w praktyce, lekko potraktował skargę na nieudzielanie odpowiedzi. Miejmy nadzieję, jak już ktoś zauważył, że ta ochrona u wojewody wkrótce im się skończy.

  Reply
 24. płynie

  woda a kupować z bani od kogoś to w porządku? Jaka susza nam groziła?Czy nocami woda nie płynie w porozciąganych wężach ? Można lać w maliny? Sprawdzić liczniki wiadomo kto podwójne zużycie ma to gdzie popłynęła woda? A może poza licznikiem? Wcale bym się nie zdziwił

  Reply
 25. nieczułość

  A pani wice i pani przewodnicząca takie niby kościelne ale na wyzywania i poniżania bliźnich przez wójta na radzie to zupełnie nieczułe – „pobożne a wpływowe niewiasty…”

  Reply
  • Robert

   Oglądając sesję można zadumać się nad rzeczywistą jakością chrześcijańskiego świadectwa osób publicznych.

   Brak reakcji tam obecnych na łamanie standardów i posługiwanie się mową nienawiści przez pierwszego urzędnika w gminie pokazuje, że coś tu się nie zgadza. Drodzy radni, to są zachowania, których nie powinniście tolerować. Możemy się różnić w ocenie różnych spraw z zakresu życia publicznego, ale nikt nikogo nie może wyzywać. Możemy spierać się na argumenty, możemy polemizować i prezentować swoje stanowiska na sesji i w prasie – bo po to te narzędzia istnieją w publicznej przestrzeni – ale nie można godzić się na zachowania niezgodne z prawem i obraźliwe w stosunku do kogokolwiek. Gdy widzicie, że ktoś merytoryczną dyskusję zamienia w obrażanie powinniście drodzy radni reagować – a zwłaszcza powinna zareagować przewodnicząca Chabros. Tutaj mamy sytuację odwrotną. Przewodnicząca pozwala wójtowi kąsać ile pragnie, a gdy ktoś chce odpowiedzieć to mu się odbiera stanowczo głos. Ta stanowczość powinna być skierowana w stosunku do osób, które nie przestrzegają norm i zasad kultury dyskusji poprzez regularne wplatanie wyzwisk, kłamstw i epitetów w swoje wypowiedzi.

   Czy naprawdę nie ma wśród Was ani jednej osoby, którą stać na to, aby powstrzymać podczas sesji wybryki włodarza, który zresztą pozwala sobie na nie regularnie i robi to również na piśmie w Głosie Garbowa?

   Reply
 26. fm

  Wchodzę dziś na stronę gminy , patrzę I nie wierzę…Pomoc żywnościowa dla potrzebujących. Chyba naszym włodarzom wstyd się zrobiło po ostatniej sesji, że inni mogą a władza w tym kierunku nic nie zrobiła. Nie pomogła potrzebującym, nie dała transportu. Dosyć szybko wszystko zdążyli załatwić… Można? Można. Szkoda tylko, że gmina zrobiła to na samym końcu. A zła sława i tak pozostanie, wszyscy w końcu się dowiedzieli jak nasz wójt pomaga. Dziwi mnie jeszcze jeden fakt, że to nie Wektor zajął się rozprowadzaniem żywności. Pani przewodnicząca miała przecież pretensje że jej stowarzyszenie o niczym nie wiedziało, a chętnie przyłączyłoby się. No ale w sumie po co ma bawić się w to Wektor, ma ich Kto wyręczyć…

  Reply
 27. wójt upolitycznił rozdawanie jabłek

  Na ostatniej sesji wójt tłumaczył się z tego, że nie wspomógł organizacji pozarządowych w rozdawaniu żywności. Cały jego wywód to wielki skandal. Nie ma on prawa w imię swoich zapatrywań politycznych negować działalności stowarzyszeń, których nie lubi. To bezprawie i nadużycie władzy.

  Reply
 28. stop Leonsjo

  Nasz Leonsjo mówi to co mówi z BARDZO niskich pobudek!!! Chciałby zrobić z każdego niewolnicę Izaurę dla planów swojej nieuczciwej bandy. Zatrzymać LEONSJA!!!!!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top