17.10.2018 – Czy z budynku Urzędu Gminy Garbów są wywożone dokumenty? Następnego dnia okazało się, że wywożone dokumenty związane są prawdopodobnie z wyborami

W dniu dzisiejszym osoba, która wchodziła do budynku urzędu zauważyła, że jest wywożony duży pakunek z którego wystawały jakieś papiery. Według opisu była to sporych rozmiarów torbo-paleta na kółkach, w której mogłoby się pomieścić około 8 paczek papieru czyli około 40 ryz czyli około 20 tysięcy kartek. Powstało podejrzenie czy z budynku urzędu, na kilka dni przed dniem wyborów nie są wywożone jakieś dokumenty.

Postanowiliśmy zadzwonić w tej sprawie do Urzędu. Udało nam się skontaktować panią w sekretariacie, która stwierdziła, że nic jej o tym nie wiadomo. Następnie połączono nas z wice wójt Małgorzatą Sanalutą, która na dwukrotnie postawione pytanie: Czy były dzisiaj wywożone jakieś dokumenty z gminy odpowiedziała po chwili przerwy za każdym razem odpowiadała tylko: Nie rozumiem Pana – po czym odłożyła słuchawkę.

Wymijające i brzmiące dwuznacznie zachowanie wice wójt M. Sanaluty może budzić niepokój. Sprawa jest ważna i poważna, gdyż wiadomo, że dokumenty są nośnikiem informacji i znakiem przeszłości. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć czy mamy tu do czynienia z niewinną standardową procedurą czy z czyszczeniem niewygodnych archiwów przez wójta, który obawia się, że za kilka dni straci swoje stanowisko.


PS. W dniu dzisiejszym wójt poinformował na swoim facebooku, że dokumenty wywożone z urzędu były to materiały obwodowych komisji wyborczych. Szkoda, że takiej informacji nie przekazano nam wcześniej. Znowu wracamy do problemu komunikacji urzędników z obywatelami. Jeżeli rzuca się słuchawką to trudno się porozumieć. Wystarczyło odpowiedzieć. Sprawdzę i do Państwa oddzwonimy. Urzędnicy mają obowiązek udzielania informacji mediom. Rzucanie słuchawką jest zachowaniem, które może rodzić nieporozumienia.

Redakcja

[rec]

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “17.10.2018 – Czy z budynku Urzędu Gminy Garbów są wywożone dokumenty? Następnego dnia okazało się, że wywożone dokumenty związane są prawdopodobnie z wyborami

  • persodrom Post author

   Niestety w gminie Garbów z przewodniczącą rady gminy nie ma możliwości skontaktowania się! Nie ma telefonu, nie ma maila nie ma nic… taka gmina

   Reply
 1. persodrom Post author

  W ostatnim czasie pojawiło się kilka podejrzanych tematów i zachowań jeżeli chodzi o kupowanie różnych usług przez Gminę.

  Reply
 2. ostatnia sesja Post author

  Jutro ostatnia w tej kadencji sesja rady gminy
  https://uggarbow.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//zaproszenie_35_sesja_rg_2018.10.18.pdf

  Reply
 3. Robert Post author

  Byłem dzisiaj w urzędzie gminy i twarzą w twarz przy świadkach zażądałem od wójta, aby usunął nielegalne zdjęcia, które opublikował w sieci. Wójt odmówił. Nie przeszkadzało mu że opublikował też wizerunki dzieci bez zgody ich rodziców, ani to że nie wolno fotografować nikogo z ukrycia a potem upubliczniać jego wizerunku. Całkowita zatwardziałość i brak wstydu.

  Powiedziałem mu przy wszystkich że to jest zachowanie niegodne wójta i że kompromituje urząd wójta oraz że spotkamy się sądzie już po wyborach bez względu na ich wynik.

  Reply
  • Mama dziecka z Kolka Teatralnego

   A czy zapytal Pan rodzicow dzieci ktorych wizerunki zostaly upublicznione w poscie dotyczacym Dnia Seniora, czy NIE wyrazali zgody na publikowanie wizerunku swoich dzieci? Bo ja np podpisywalam zgode na publikacje zdjec mojego dziecka ktore ucestniczy w zajeciach szkolnego kolka teatralnego…

   Reply
    • Mama dziecka z Kolka Teatralnego

     Kierowalam pytanie do osoby o podpisie ” Robert” Ps.jak najbardziej jestem za zmianami w gminie. Uwazam ze niezbędne są działania i potrzebne nowe osoby z nowymi pomyslami na rozwój gminy ale jestem takze za uczciwą kampanią wyborczą i rzetelnym przekazywaniem informacji. Pozdrawiam

     Reply
     • redakcja

      Proszę powiedzieć dokładnie co jest nieuczciwe? I gdzie jest nieprawda. Pan Robert z pewnością nie boi się otwarcie rozmawiać.

     • Mama dziecka z Kolka Teatralnego

      Chodzi mi tylko i wylącznie zdanie z wypowiedzi Pana Roberta „(…) opublikował też wizerunki dzieci bez zgody ich rodzicow”, nie wiem jak pozostali rodzice ale ja wyrazalam zgode na publikowanie wizerunku mojego dziecka podczas roznych spektakli, imprez itd. Nie odnoszę się co do reszty wypowiedzi Pana Roberta.

     • Robert Post author

      Proszę o wskazanie tego, gdzie to było robione bo nie pamiętam, aby coś takiego miało miejsce.

   • Robert Post author

    Witam, proszę o informację o jakie zdjęcia dzieci chodzi podczas dnia seniora bo to chyba jakaś pomyłka. Nie byłem na dniu seniora, ani NaszGarbów nie publikował żadnych zdjęć z tego wydarzenia. To może uwaga do wójta.

    Reply
    • Mama dziecka z Kolka Teatralnego

     To chyba jednak nie zrozumialam Pana… W związku z tym ze na stronie Gminy pojawily sie zdjecia z Dnia Seniora sądzilam ze chodzi Panu o wizerunki tych dzieci … Tak więc przepraszam za zamieszanie.

     Reply
     • Robert Post author

      Tak źle zinterpretowała Pani mój komentarz. Pisałem o publikacjach dzieci przez pana Firleja na jego facebooku, która to publikacja nie dość, że była robiona bez zgody rodziców to jeszcze w złej wierze bo w jego żenującym naprawdę artykule dotyczącym wyborów

 4. Mateusz

  Zapytać na sesji czy radni godzą się na łamanie prawa przez wójta, czy to nie łamanie art 51 Konstytucji oraz art.1 ust. 1 ustawy z dn.29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych, bezprawne przetwarzanie danych jest przestępstwem karnym, za które grozi odpowiedzialność?
  Zapytajcie i nagrajcie, dodatkowo o te dokumenty również!

  Reply
 5. Redakcja Post author

  PS.

  W dniu dzisiejszym czyli dzień poźniej wójt poinformował na swoim facebooku, że dokumenty wywożone z urzędu były to materiały obwodowych komisji wyborczych. Szkoda, że takiej informacji nie przekazano nam wcześniej. Znowu wracamy do problemu komunikacji urzędników z obywatelami. Jeżeli rzuca się słuchawką to trudno się porozumieć. Wystarczyło odpowiedzieć: sprawdzę i do Państwa oddzwonimy.
  Urzędnicy mają obowiązek udzielania informacji mediom. Rzucanie słuchawką jest zachowaniem, które może rodzić nieporozumienia.

  Reply
 6. Ala

  Czyli dokładnie gdzie zostały wywiezione? Może zapytać o to przewodniczących i zastępców? To nie jest tak że otrzymują w dzień wyborów tuż po otwarciu lokali? czy ja nie rozumiem tego?

  Reply
 7. Ala

  Czy mógłby ktoś zapytać przewodniczącej? A może jutro na sesji? Jakie to materiały i dokładnie gdzie zostały dostarczone, przecież budynki w których odbywać się będą wybory jeszcze nie da gotowe.

  Reply
 8. Ala ma rację Post author

  Ala ma rację. Trzeba dopytać. Mogą być próby sfałszowania wyborów. Układ jest zdesperowany. Tych ludzi stać na wszystko jak widać po ostatnich wyczynach wójta na facebooku.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top