Trwa Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej – Głos III Sektora [wideo]

Pięć stowarzyszeń działających na terenie gminy Garbów we współpracy z Bankiem Żywności od kilku tygodni organizuje pomoc żywnościową wśród mieszkańców gminy. Niestety mimo wielu próśb Urząd Gminy Garbów nie włączył się w akcję ani w żaden realny sposób nie wsparł charytatywnych działań stowarzyszeń, które liczyły głównie na pomoc w zorganizowaniu transportu żywności.

Stowarzyszenia zaangażowane w program:

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Borków i Janów,

Stowarzyszenie „Mój Bogucin”

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Leśce

Stowarzyszenie „Nasz Gutanów”

Stowarzyszenie „Wspólnota Garbowska”

W imieniu osób, które korzystają z pomocy serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję.

Szczególne podziękowania kierujemy oczywiście do Banku Żywności!

film źródło: NiezaleznyLublin.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Trwa Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej – Głos III Sektora [wideo]

 1. do filmu

  Czy ci co głosowali na wójta Firleja dalej uważają, że jest on zwolennikiem społeczeństwa obywatelskiego i wspiera rozwój i działania stowarzyszeń? Przecież on to wszystko dalej zwalcza. Czy dał w końcu ten transport?

  Reply
  • ignorancja i brak decyzyjności władz

   Prośba stowarzyszeń o pomoc przy zorganizowaniu transportu żywności z Lublina przez Urząd Gminy Garbów leży bez odpowiedzi w urzędzie od 23 czerwca 2015 r. Była nawet w tej sprawie złożona skarga przez jedną z organizacji do wojewody lubelskiego. Poskutkowało to tym, że ponoć Rada Gminy Garbów ma zająć się tą sprawą na sesji we wrześniu tego roku. Obecnie stowarzyszenia z terenu naszej gminy biorące udział w Programie Operacyjnym Pomocy Żywnościowej same organizują i pokrywają koszty transportu żywności.

   Reply
 2. fm

  Nie, wójt nie dał transportu. Stowarzyszenia z własnych środków pokryły koszty transportu. Jak widać naszym władzom nie zależy na współpracy z organizacjami pozarządowymi, ale co jest w tym wszystkimi najgorsze, nie zależy im również na potrzebującym człowieku.
  Prawdopodobnie wójt ,,nie ufa stowarzyszeniom”, a komu ufa?

  Reply
 3. Radni

  A co radni mogą zrobić? Niby wiadomo,ale jak się wychylić i mieć odwagę powiedzieć że tak być nie powinno? Są lepsi i gorsi? Dla jednych są dofinansowania z gminy a dla innych już nie?
  Wstyd.

  Reply
 4. do radnych

  Radni powinni porządnie utrzeć nosa pyszałkowi, któremu się wydaje, że może lekceważyć ludzi. Gadanie o jedności i współpracy nie zastąpi realnych działań i pomocy. To słowna blaga, której już nikt chyba nie bierze poważnie.

  A jeżeli radny myśli bardziej o strachu przed władzami niż o reprezentowaniu ludzi to powinien od razu zrezygnować z zasiadania w radzie bo to oznacza, że się na radnego nie nadaje.

  Reply
 5. Radni

  To w takim razie powinna większość radnych zrezygnować? Kto ma odwagę? Siedzą i boją o cokolwiek zapytać, dobrze ze łapki w górę podnoszą?

  Reply
 6. bieda z tym

  Trzeba mieć nadzieję, że w końcu wstyd przed ludźmi przeważy strach przed układem. Zobaczymy.

  Reply
 7. Wstyd na całą Polskę

  I zrobił się wstyd na całą Polskę z tym transportem żywności , co go wójt nie dał, i z tym, że to stowarzyszenia zadbały o to by żywność z programu trafiła do mieszkańców gminy Garbów bo w urzędzie nikt nie kiwnął palcem w tej sprawie. Była o tym mowa w Panoramie Lubelskiej w ubiegły piątek, a w poniedziałek w ogólnopolskiej telewizji w programie Agrobiznes: http://lublin.tvp.pl/21504766/4-wrzesnia-2015-g-2145
  http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/07092015-1210/21275016

  Reply
 8. Radni

  Mają wstyd? Żartujecie? Stołek ważniejszy niż prawda? Zobaczymy już w tym tygodniu jak się zaprezentują

  Reply
 9. sesja

  jest sesja sołtysów czy rady gminy? ani jedna ani druga nie jest ogłoszona na stronie internetowej gminy. sorry taki mamy klimat…

  Reply
 10. Radni

  Najlepiej pojechać i posłuchać. Nie wiadomo czy to plotki czy prawda,może wiecie? Chyba p. S biega po polach i szacuje straty spowodowane suszą? Fachowiec w każdej dziedzinie? Jeśli tak to ciekawe czy strój rolniczy wdziała? Jakeś filce?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top