Zdesperowani mieszkańcy gminy Abramów bronią się przed przemocą urzędników działających w interesie koncernów wiatrowych

Mimo protestów mieszkańców, władze gminy Abramów kontynuują procedurę zmierzającą do budowania farm wiatrowych na terenie ich gminy. Mamy nadzieję, że w gminie Garbów, pan wójt Kazimierz Firlej powstrzyma się przed realizację podobnego scenariusza, który w istocie jest stosowaniem urzędowej przemocy wobec mieszkańców.

Poniżej przedstawiamy treść listu mieszkańców gminy Abramowów.

Do Wójta Gminy Abramów

Szanowny Panie Wójcie, my, radni i mieszkańcy jesteśmy zaniepokojeni rozwojem sytuacji związanej z planowaną inwestycją tj. budową farmy wiatrowej. Mimo znacznych i zdecydowanych sprzeciwów mieszkańców i negatywnej opinii różnych środowisk, firma wiatrakowa chce tę inwestycję zrealizować. Panie Wójcie, największym dobrem jest człowiek, jego zdrowie i przyszłość. Wybudowanie farmy wiatrowej spowoduje katastrofę dla rozwoju gminy. Decyzja o warunkach zabudowy wydana wyłącznie przez Wójta łamie nasze prawa obywatelskie. My mieszkańcy mamy prawo decydować o przyszłości naszej i naszych potomnych. O naszym losie nie mogą stanowić niejasne i nieludzkie przepisy prawa, które eliminują nas jako stronę w tej sprawie. W związku z powyższym apelujemy do Pana Wójta o wydanie decyzji negatywnej dla planowanych elektrowni wiatrowych. Nasz apel kierujemy w imieniu osób niżej podpisanych, oraz mieszkańców którzy wyrazili swoją dezaprobatę odnośnie budowy farmy wiatrowej, ujętą w petycji i skargach kierowanych do Pana Wójta i Rady Gminy.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top