Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lublinie: Apel do mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny, instytucji, organizacji społecznych i grup modlitewnych

W sobotę 13 października 2018 r. środowiska LGBT zaplanowały w Lublinie „Marsz Równości”, który ma odbyć się, w godz. 13.00 – 15.00, od Placu Zamkowego – miejsca zbiórki z wiecem, dalej ulicami Lubartowską i Krakowskim Przedmieściem na Plac Litewski, gdzie odbędzie się drugi wiec, następnie Krakowskim Przedmieściem i Alejami Racławickimi na Plac Teatralny, przed Centrum Spotkania Kultur, gdzie nastąpi jego zakończenie, a potem jeszcze spotkanie w salach CSK.

Kierując się troską o przyszłość naszej cywilizacji zbudowanej przez naszych praojców na wartościach chrześcijańskich i tak przekazanej naszemu pokoleniu, odwołujemy się do art. 18 Konstytucji RP, który mówi, że: „małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną      i opieką Rzeczypospolitej Polskiej” oraz do niezmiennego od dwóch tysięcy lat nauczania Kościoła Katolickiego, a wyrażonego także ostatnio w liście Konferencji Episkopatu Polski zapowiadającym tegoroczny Dzień Papieski, w którym czytamy: „Dziś więc patriotyzm to troska o rodzinę opartą na silnym fundamencie miłości mężczyzny i kobiety, którzy odkrywają powołanie do macierzyństwa i ojcostwa, otwierając się na dar potomstwa”.

Wobec otwartej próby obalenia tego porządku prawnego i odrzucenia źródła ładu społecznego w naszej Ojczyźnie, która zuchwale dotarła do bram naszego miasta, zarazem stolicy województwa lubelskiego, pragniemy dać stanowczy odpór zwracając się do naszego miłosiernego Stwórcy i Zbawiciela, z wezwaniem pośrednictwa Matki Bożej Królowej Polski, świętych patronów, z św. Antonim Padewskim Patronem Lublina,      św. Michałem Archaniołem i Aniołem Stróżem Lublina.

Działając w porozumieniu z głęboko zaniepokojonymi mieszkańcami naszego miasta i województwa, przedstawicielami różnych instytucji, organizacji społecznych i grup modlitewnych zwracamy się z apelem do wszystkich, tak indywidualnie, jak i  podmiotów zbiorowych – instytucji, organizacji społecznych i grup modlitewnych, osób duchownych, o możliwie jak największą mobilizację do akcji modlitewnej – pokutnej za zło, które dzieje się i ma dokonać się na ulicach naszego miasta oraz błagalnej, o odwrócenie zagrożeń dla małżeństwa, rodziny, młodzieży, ładu moralnego     i społecznego, na których zbudowana jest nasza polska i europejska, chrześcijańska cywilizacja.

Wzywamy, aby w sobotę 13 października br., jednocześnie dzień objawień Matki Bożej Fatimskiej w 1917 r., wzywającej do nawrócenia, pokuty i modlitwy różańcowej, do gromadzenia się – indywidualnie i grupami modlitewnymi, najlepiej pod przewodnictwem kapłanów i osób duchownych – w kościołach w centrum Lublina, sąsiadujących z planowanym „Marszem Równości”, a w godz. 13.30 – 15.00, na Placu Wolności, przed figurą NMP depczącej węża, na wspólnym odmawianiu różańca świętego w intencji wynagradzającej i błagalnej, zaś o godz. 15.00 udamy się do pobliskich kościołów  na wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Zachęcamy do gromadzenia się na modlitwie w następujących świątyniach, sąsiadujących z planowana trasą „Marszu Równości”:

– Archikatedra Lubelska, Msza św. o godz. 9.00 kończąca się wystawieniem w kaplicy  Najświętszego Sakramentu do adoracji, do godz. 18.45,

– kościół rektoralny pobrygidkowski, ul. G. Narutowicza 6, różaniec o godz. 10.30 i Msza św. o godz. 11.00,

– kościół oo. karmelitów pw. św.Józefa Oblubieńca NMP, ul Świętoduska 14, Msza św., o godz. 11.30,

– kościół rektoralny pw. Świętego Ducha, Krakowskie Przedmieście 1, czuwanie fatimskie z różańcem o godz. 11.00 i Msza św. o godz. 12.00,

– kościół oo. dominikanów, ul. Złota 9, Msza św. o godz. 12.00,

– kościół pw. św. Jozafata, ul. Zielona 3, wspólnie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, następnie Msza św. i różaniec ok. 15.45,

– kościół rektoralny pojezuicki, ul. Królewska 9, wspólnie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, następnie Msza św.,

– kościół oo. kapucynów, Krakowskie Przedmieście 42, Msza św. o godz. 9.00 kończąca się wystawieniem w kaplicy Najświętszego Sakramentu do adoracji, do godz. 19.00, wspólnie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00, następnie Msza św. o 15.30.

Zachęcamy także do gromadzenia się w swoich kościołach parafialnych i kaplicach, w innych dzielnicach Lublina oraz miastach i wioskach Lubelszczyzny we wspólnej intencjach pokutno-błagalnych przedstawionych wyżej.

Ufamy, że swoim licznym udziałem i żarliwością modlitwy przebłagamy Boga w Trójcy Świętej Jedynego oraz osiągniemy zwycięstwo pokonując zło i wypraszając błogosławieństwo.

 

                                                                                              W imieniu Towarzystwa Gimnastycznego”Sokół” w Lublinie

                                                                                           Tomasz Stańko

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, rok założenia – 1867, we Lwowie

Ponad 150 lat tradycji i służby – Bogu, Narodowi Polskiemu i Ojczyźnie

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top