Świąteczno-noworoczne spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia „Wspólnota Garbowska”

Wiele razy przeżywaliśmy okresy świąteczno-noworocznych spotkań, a mimo to wciąż niezmiennie i z dziecięcą radością czekamy na kolejne, bowiem zawsze towarzyszą im niecodzienne przeżycia oraz miłe i podniosłe chwile. Właśnie taka serdeczna i radosna atmosfera towarzyszyła spotkaniu opłatkowo-noworocznemu zorganizowanemu przez Stowarzyszenie „Wspólnota Garbowska” dla sympatyków i przyjaciół.  Miało ono miejsce w sobotę 21 stycznia 2017 r. w gościnnych jak zwykle wnętrzach restauracji „Podolanka” w Bogucinie. Spotkanie opłatkowe to już 10-letnia tradycja Stowarzyszenia. Jak zwykle, nie brakowało serdecznych słów, życzliwości i wspólnej radosnej zabawy.

Wszystkich czcigodnych Gości przybyłych na jedyne w roku tak wyjątkowe spotkanie przywitali serdecznie przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia – Agata Kamińska oraz Dariusz Rodzik. Trudno  w tym miejscu wymienić wszystkich znakomitych gości, którzy w tym roku zaszczycili środowisko Wspólnoty swoją obecnością. Wyjątkowo miło było nam gościć w naszym gronie, już po raz drugi, znanego nam wszystkim posła na Sejm RP – dr hab. Krzysztofa Szulowskiego oraz prof. Przemysława Czarnka – Wojewodę Lubelskiego, którzy przybyli na spotkanie wraz ze swoimi małżonkami.

Zaproszenie na uroczystość przyjął również ksiądz prof. Marian Stasiak, nasz rodak pochodzący z Garbowa, wieloletni dziekan Wydziału Prawa Kanonicznego i Świeckiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Spotkanie opłatkowe uświetnili również swoją obecnością m.in.: Marzena Pieńkosz-Sapieha, prezes Fundacji Bank Żywności w Lublinie, delegaci do Lubelskiej Izby Rolniczej z wiceprezesem Gustawem Jędrejkiem na czele, pracownicy naukowi lubelskich uczelni wyższych, członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja z parafii Garbów, radni powiatowi i gminni, sołtysi, przedstawiciele policji, stowarzyszeń oraz organizacji z terenu gminy Garbów, rolnicy z sąsiednich gmin Michów i Abramów oraz – rzecz jasna – członkowie i sympatycy Wspólnoty.

Po przedstawieniu wszystkich przybyłych gości głos zabrał ks. prof. Marian Stasiak – znany od lat jako wielki patriota wspierający inicjatywy naszej lokalnej społeczności. Po wspólnej modlitwie oraz błogosławieństwie opłatka złożył wszystkim uczestnikom uroczystości serdeczne życzenia noworoczne.

Przy okazji wspólnego łamania się opłatkiem i składania sobie z serca płynących życzeń nie zabrakło wzruszeń, serdecznych uścisków, przyjaznych i ciepłych słów, refleksyjnych wspomnień, ale też i poczucia, że jesteśmy na właściwym miejscu, we właściwym gronie. To były bardzo emocjonujące chwile.

Wspaniałe noworoczne życzenia uczestnikom spotkania złożył również Wojewoda Lubelski, prof. Przemysław Czarnek oraz poseł na Sejm – dr hab. Krzysztof Szulowski, którzy podziękowali za zaproszenie na uroczystość oraz nawiązali do ostatnich wydarzeń w naszej Ojczyźnie. Wystąpienia te zostały przyjęte z ogromnym aplauzem uczestników uroczystości oraz gromkimi brawami.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe było również okazją do podsumowań minionego roku i złożenia podziękowań. Wzruszającym momentem było wręczenie medali pamiątkowych przyznanych przez Lubelską Izbę Rolniczą prezesom Wspólnoty: Dariuszowi Rodzikowi oraz dr Agnieszce Nalewajek, która na co dzień jest wykładowcą KUL – za szczególne zaangażowanie w dziedzinie rolnictwa. Medal wręczył wiceprezes LIR – Gustaw Jędrejek.

Podczas spotkania Tadeusz Barszcz – sekretarz Stowarzyszenia oraz Zdzisław Niedbała – prezes Garbowskiego Gniazda „Sokoła” przedstawili obszerne sprawozdania z bogatej działalności Stowarzyszenia w minionym roku.

Świąteczną atmosferę wzbogaciły tradycyjne wigilijne i staropolskie potrawy, które zagościły na stołach. Ponieważ trudno wyobrazić sobie wesołą zabawę bez dźwięków muzyki, zadbano również o to, by uczestnicy spotkania mogli usłyszeć ją na żywo. Nie zabrakło zatem lokalnego zespołu muzycznego, który stworzył sympatyczny karnawałowy klimat.

Tegoroczne spotkanie noworoczne Wspólnoty Garbowskiej z całkowitą pewnością można zaliczyć do udanych i szczególnie wyjątkowych, ponieważ przebiegło w przemiłej i radosnej atmosferze. A my cieszymy się, że w naszym otoczeniu znajduje się tylu wspaniałych i aktywnie działających ludzi.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top