Struktura zaległości i ulg podatkowych przyznawanych w Gminie Garbów. Kolejny wniosek o udostępnienie informacji publicznej.

W samym roku 2012 suma ulg i zaległości podatkowych w Gminie Garbów to kwota ponad 3,4 miliona zł. Kontynuując nasz obywatelski audyt gospodarczy gminy Garbów złożyliśmy kolejny wniosek o udostępnienie informacji publicznej, którego celem jest zapoznanie się z dokładną strukturą ulg i zaległości, w tym poznanie beneficjentów ulg oraz podmiotów, które zalegają w podatkach w stosunku do kasy gminy.  Publikacja beneficjentów ulg w Biuletynie Informacji Publicznej jest obowiązkiem wójta Gminy Garbów, z którego to obowiązku pan wójt się nie wywiązuje od roku 2007.  Wnioskowane przez nas informację powinniśmy otrzymać w ciągu 14 dni czyli do 24 października 2013.

Pełna treść wniosku poniżej.

 

Do: Wójt Gminy Garbów,

W trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz w trybie ustawy prawo prasowe wnioskujemy o udostępnienie nam następujących informacji dotyczących przyznawanych przez Gminę Garbów ulg podatkowych oraz podmiotów, które mają zaległości podatkowe względem Gminy Garbów.

Wnioskowane informacje:

1. Wartości całkowite przyznanych obniżek stawek, zwolnień, umorzeń, odroczeń i rozłożeń na raty podatków w Gminie Garbów w poszczególnych latach od roku 2007 do 2012 z rozbiciem na poszczególne lata.

2. Wartości całkowite przyznanych obniżek stawek, zwolnień, umorzeń, odroczeń i rozłożeń na raty podatków w Gminie Garbów w poszczególnych latach od roku 2002 do 2006 z rozbiciem na poszczególne lata.

3. Wykaz podatników, osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej, którym w zakresie podatków udzielono w latach 2002 – 2012 roku ulg w postaci, obniżek stawek, zwolnień, umorzeń, odroczeń i rozłożeń spłaty na raty w kwocie przewyższającej 500,00 zł. Prosimy o podanie kwot ulgi dla każdego podmiotu.

4. Wartości całkowite zaległości w płaceniu podatków w Gminie Garbów dla lat 2002 – 2012

5. Wykaz podatników osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej, które mają zaległości w płaceniu podatków w Gminie Garbów za lata 2002 – wrzesień 2013 dla kwot powyżej 1000 zł.

6. Kwota całkowita oraz wykaz podatników, osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej, którym udzielono ww. ulg podatkowych tj. obniżek stawek, zwolnień, umorzeń, odroczeń i rozłożeń na raty między od stycznia 2013 do września 2013.

Uzasadnienie dobrowolne:

Uzyskanie wszystkich wyżej wymienionych informacji motywujemy ważnym interesem publicznym. Kwoty, których dotyczy nasz wniosek są bardzo duże. Na przykład tylko w roku 2012 dokonano różnych ulg na kwotę ponad 1 732 840 zł a kwota zaległości wynosiła 1 774 871 zł. Obywatele mają prawo poznać dokładnie strukturę ulg i zadłużeń podatkowych, a publikacja podmiotów, które są beneficjentami ulg jest obowiązkiem wójta Gminy Garbów, który to obowiązek jest od roku 2007 zaniedbywany.

Prosimy o udzielenie wszystkich wyżej wymienionych informacji w ustawowym terminie przesyłając je na nasz adres e-mail lub jeżeli okazałoby się to niemożliwe, na adres korespondencyjny redakcji:

Nasz Garbów
Przybysławice 153A
21-080 Garbów

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

W oczekiwaniu na informację publiczną.

Dariusz Rodzik,

Redaktor Naczelny „Nasz Garbów”

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Struktura zaległości i ulg podatkowych przyznawanych w Gminie Garbów. Kolejny wniosek o udostępnienie informacji publicznej.

  1. finansista

    3,4 miliona tylko w ciągu 1 roku. Czyli w ciągu 10 lat ile razem? 20? 30 milionów? Ciekawe co odpowiedzą i komu obniżali te podatki.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top