Stowarzyszenie „Młodzi dla Polski” upomina się o upamiętnienie „Żołnierzy Wyklętych”

Akcja „Upominamy się o Was”, koordynowana m.in. przez stowarzyszenie Młodzi dla Polski, jest jedną z wielu inicjatyw obywatelskich i – co najbardziej cieszy – wychodzi od młodego pokolenia.

Dobrze, że tego typu wydarzenia powstają oddolnie i spontanicznie jako efekt naturalnej potrzeby ludzi szukających fundamentu ideowego.

Młodzi ludzie, poznając własną tradycję, czują się oszukani, że przez ostatnie 25 lat uczono ich nieprawdziwej historii – ułomnej i okaleczonej chociażby przez stawianie za bohaterów ludzi, którzy powinni stawać przed sądami Rzeczypospolitej Polskiej. Przykładem takiej osoby jest Zygmunt Bauman, będący niegdyś w korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Obserwujemy, jak jest on teraz obwożony po polskich uczelniach. Stawia się go na piedestale i wskazuje jako autorytet moralny. Bauman wysyłany jest przez polskie instytucje państwowe, jako przedstawiciel polskiej kultury, także poza granice naszego kraju.

Jeśli młodzież deklaruje i manifestuje, że nie chce utożsamiać się z taką „tradycją”, jest wówczas wyzywana od faszystów.

Więcej…

autor: Leszek Żebrowski

źródło: naszdziennik.pl /

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top