Sąd nad „Jednym z nas”

To nie koniec walki o powstrzymanie finansowania aborcji i eksperymentów na ludzkich embrionach. Europejska Inicjatywa Obywatelska „Jeden z nas” pozwała Komisję Europejską, Parlament Europejski oraz Radę Unii Europejskiej do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Komisja Europejska 28 maja 2014 r. odrzuciła w całości największą z dotychczas podjętych Europejską Inicjatywę Obywatelską, formalnie wspieraną przez niemal 2 miliony obywateli Starego Kontynentu. Celem inicjatywy było wprowadzenie zakazu finansowania ze środków europejskich działań niszczących embriony ludzkie jako naruszających godność człowieka. Patronat medialny nad nią sprawował „Nasz Dziennik”.

– Zarzuty podniesione w odwołaniu dotyczą w szczególności nieuwzględnienia orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w przedmiocie statusu embrionu ludzkiego i błędnej argumentacji uzasadniającej finansowanie aborcji, naruszenia procedury rozpatrywania EIO oraz faktu utrwalania deficytu demokracji w unijnych instytucjach – tłumaczy dr Gregor Puppinck, przewodniczący Komitetu „Jeden z nas” w Europie. Odnosząc się do decyzji KE, działacze Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej tłumaczą, że komisja, odrzucając „Jeden z nas”, popełniła wiele błędów. Decyzję KE nazywają wręcz parodią i farsą. Jak podkreślają, zasiadający w KE nie odnieśli się do uznania embrionu ludzkiego za istotę ludzką i nie uwzględnili kluczowej w tej kwestii decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie Oliver Brüstle v. Greenpeace e.V., uznającej status embrionu jako człowieka, którego godność i integralność podlega ochronie prawnej.

Więcej…

źródło: naszdziennik.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top