RYMANÓW: Awaria potężnego wiatraka. Smigło poleciało około 300 m

W gminie Rymanów doszło do kolejnej awarii elektrowni wiatrowej. To już druga awaria w czasie trzech tygodni. Urządzenie prawdopodobnie nie wytrzymało mocnych powiewów wiatru. Fragment urwanego skrzydła miał przelecieć prawie 300 metrów od masztu, w bliskiej odległości od drogi krajowej nr 28 (odcinek Rymanów-Sanok).  Do zdarzenia doszło na jednej z najstarszych elektrowni wybudowanych na tym terenie. Eko Rymanów mówi wprost: u nas instaluje się złom.

Więcej…

źródło: krosnocity.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “RYMANÓW: Awaria potężnego wiatraka. Smigło poleciało około 300 m

 1. nie wiatrakom?

  Dajcie już spokój z tymi wiatrakami, przecież i tak w gminie ich nie będzie… a na wyczerpanie tematu polecam film „Kto rozsiewa wiatr… / Windfall (2010)” jest to konkretna edukacja samorządowa jak to nazywa redakcja NG.
  http://www.planeteplus.pl/dokument-kto-rozsiewa-wiatr_41958
  http://bitshare.com/files/p6948st3/Kto.rozsiewa.wiatr.rar.html lub
  http://egofiles.com/Cxy5EergnEZaGmyD/Kto.rozsiewa.wiatr.rar
  hasło do rozpakowania: KilKr
  PS. W gminie działo się dokładnie tak samo jak w tym filmie gdy tylko zaproponowano inwestycję wiatrową, ludzie skłóceni podzieleni… a nikt z nas na tym nie zyskał.

  Reply
  • persodrom Post author

   Ludzie nie powinni tracić czujnosci. Kapitał tak łatwo nie odpuszcza. VIDE sąsiednia gmina Abramów, gdzie brną do celu łamiąc prawo, procedury i poniewierając ludzmi. Nie wierzcie w zapewnienia wójta. Gadał przez cały rok za wiatrakami teraz przed wyborami się tego wyparł. Jakby nie daj Boże znowu wygrał, to nie ma gwarancji, że znowu nie zacznie lobbować.

   Reply
    • persodrom Post author

     Nie zabronię. Wprost przeciwnie atomku. Niech ludzie wybierają, ale niech będą dobrze poinformowani i świadomi. Bez dyskusji i wolnych mediów nie ma realnej demokracji.

     Reply
     • a'tomek

      To nie pisz ,, nie daj Boże”, bo to takie brzydkie mieszanie spraw duchowych z bardzo przyziemnymi. Serio lepiej żeby rządzili tu ludzie tacy jak obecny wójt niż tacy jak pan Niedbała. Z całym szacunkiem, ale właśnie wolne wybory pokazały gdzie mieszkańcy gminy mają Niedbałę i kolegów.

     • persodrom Post author

      Co wy ciągle o panu Zdzislawie gadacie. Już mija 3cia kadencja a wy o jednym. Pan Niedbała nie ubiegał się o urząd wójta ostatnio. A odnośnie tego że ludzie wybrali pana Firleja to żadna demokracja. Na pierwszą kadencję wybrali go radni z PSL i tzw niezależni a nie ludzie. Potem zadzialał efekt wyboru dotychczasowego wójta. Tak się dzieje tam, gdzie brakuje równowagi medialnej i swobodnego obiegu informacji. Podstawy wyboru wójta Firleja są wiec bardzo słabe. 54 proc przy kompletnej jednostronności mediów to żaden wynik. Demokracja jest realna gdy są realne obywatelskie i niezależne finansowo media takie jak Nasz Garbów.

     • a'tomek

      Spróbuj sam. Jeśli będziesz miał powyżej 50% w pierwszej turze to zatankuję ci samochód do pełna. Nawet jeśli w listopadzie benzyna będzie za 7zł.
      Pan Zdzisław jest postacią charakterystyczną i wielu mieszkańców będzie go niemiło wspominać. Są ku temu powody. 10 lat rządów, dużo złych decyzji. Porównując dwie postaci wójtów nie da się wyciągnąć innych wniosków niż ten, że Niedbała był zły. Nadal jest tylko na szczęście trzyma się z dala od gminy. A że nie startował… Gustaw startował i musiał mieć błogosławieństwo Zdzisława. Zresztą z tego co wiem to od niedawna mieszkasz u nas w gminie wiec wszelkie informacje o przeszłości masz z trzeciej ręki.
      Ja uważam, że 50% w pierwszej turze trzy razy z rzędu to dość niespotykany i imponujący wynik. Ciekawe jak będzie w listopadzie.
      Może jakieś zakłady? Kto bliżej wytypuje ten wygrywa stówkę.
      Ja obstawiam, ze Firlej przekroczy 50%, a Niedbała nie przekroczy 20%.

     • persodrom Post author

      To co piszesz to ogolniki bez przykładow i stare bajki powtarzane od 11 lat. Tak się sklada, ze mam informacje z pierwszej ręki bo z budżetów gminy. Opieram się na cyfrach a nie baśniach o wielkości kogoś kto jest bierny, bez wizji przyszłości i niestety bez kompetencji jeżeli chodzi o gospodarzenie zarządzanie majątkiem.

      Rzuca się to w oczy na każdym kroku. Począwszy od bałaganu i pustyni inwestycyjnej pierwszych 6 lat rządzenia pana Firleja a na próbie instalacji wiatraków skończywszy. Rozwój społeczny i obywatelski to ocena poniżej zero. Dobrym obrazkiem są zaniedbania w pozyskiwaniu funduszy, kupowanie latami wody a ostatnio remont nowej kanalizacji, co jest rezultatem niewłaściwego nadzoru nad inwestycją. Kompletna kompromitacja na każdym prawie polu a ty tu prawisz mi o 50 proc…. To przeszłość.

     • persodrom Post author

      Post usunięty. Zadaj pytanie jeszcze raz normalnie bez inwektyw, to Ci odpowiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top