Rolnicy wjadą ciągnikami do Warszawy

Nie słabnie zainteresowanie zakupem ziemi. Na Opolszczyźnie i Śląsku osiąga ona zawrotne ceny, nawet 130 tys. zł za hektar. Rząd nadal nic nie robi, aby zatrzymać spekulacyjny obrót ziemią, w tym sprzedaż gruntów cudzoziemcom. W proteście rolnicy szykują się do marszu gwiaździstego – wjazdu ciągnikami do Warszawy z kilku stron. Ma to nastąpić w czerwcu – pisze „Gazeta Polska Codziennie”.

Mimo zawrotnych cen Agencja Nieruchomości Rolnych nie ma żadnego problemu ze sprzedażą ziemi. Proces ten odbywa się bardzo rytmicznie i planowo – powiedział w Polskim Radiu Andrzej Butra, dyrektor oddziału agencji w Opolu. Jest lepiej niż w 2013 r. W zeszłym roku na Opolszczyźnie plany ilościowe nie zawsze były realizowane, ale dzięki rosnącym cenom udało się wykonać plan finansowy z ogromną nadwyżką.

Agencja twierdzi, że ziemia trafia do rolników, którzy kupują grunty dzięki dopłatom z Unii Europejskiej. Tymczasem rolnicy odpowiadają co innego. Ziemia jest już dla nich za droga. Grunty przejmują cudzoziemcy przez podstawione osoby, a od 2016 r. będą mogli to robić bez żadnych przeszkód.

Więcej….

Źródło: niezalezna.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top