Relacja filmowa z Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci 1944-1989”

Zapraszamy Państwa na relację z VI Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Niepokorni Niezłomni Wyklęci 1944 – 1989”, który odbył się w Gdyni w dniach 11-13.09.2014 pod dyrekcją Arkadiusza Gołębiewskiego. Gośćmi specjalnymi festiwalu byli prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i senator RP Grzegorz Bierecki.

Na Festiwalu Garbowszczyznę, nieoficjalnie, reprezentowała grupa młodzieży z Bogucina, której film brał udział w konkursie „Młodzi dla historii” i znalazł się wśród 13 filmów ubiegających się o nagrodę „Anioła Wolności”.

Relację z wydarzenia napisaną przez młodych z Bogucina można przeczytać i zobaczyć na bogucin.net

Zobacz również: http://www.stefczyk.tv/kanaly/kultura…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Relacja filmowa z Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci 1944-1989”

  1. K.

    Oprócz młodzieży z Bogucina na festiwalu była także grupa z gimnazjum w Garbowie. Tak więc Garbowszczyznę reprezentowały dwa filmy i w sumie ok. 20 osób.

    Reply
      • K.

        Informacja o filmie z gimnazjum w Garbowie jest chociażby na stronie festiwalu (nr 12 na liście o nagrodę „Anioła Wolności”) http://festiwalnnw.pl/lista-filmow-zakwalifikowanych-na-festwial-filmowy-nnw-2014/
        Grupa była również gościem Poranka radia WNET z 12 września (rozmowa od 36 minuty) http://www.radiownet.pl/publikacje/poranek-12-wrzesnia-2014

        Reply
  2. persodrom Post author

    Szkoda, że nikt o tym nie poinformował wcześniej. Redakcja z pewnością chętnie zamieściłaby relację na ten temat.

    Reply
  3. ważny temat

    Pani Bożena w tym wywiadzie wspomniała o konfidentach lokalnych przez których ginęli ludzie. Jest jeszcze jeden bardzo ważny temat służący oczyszczeniu pamięci czyli temat grasujących na Garbowszczyźnie band, które grabiły i mordowały zwykłych ludzi i podszywali się pod AK. Podobno niektórzy to znaczy potomkowie współcześnie wzięli z tego tytułu odszkodowania za zbrodnie ich rodziców.

    Bolesny temat ale na pewno bardzo atrakcyjny dla takich miłośników historii jak pani Bożena. Zachęcam do podjęcia wątku.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top