Radni Województwa Podkarpackiego ustalili lokalizację elektrowni wiatrowych w odległości nie mniejszej niż 2 km od zabudowań mieszkalnych i gospodarczych

Radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego przyjęli Wojewódzki Program Rozwoju Energetyki Odnawialnej. Zakłada on budowę elektrowni wiatrowych w odległości nie bliższej niż dwa kilometry od zabudowań mieszkalnych i gospodarczych.

Wojewódzki Program Rozwoju Energetyki Odnawialnej dotyczy rozwoju energetyki słonecznej, energetyki wodnej oraz energetyki wiatrowej. Określa, w których częściach Podkarpacia mogą zostać zlokalizowane farmy słoneczne, biogazownie czy elektrownie wiatrowe. Najwięcej kontrowersji budził problem lokalizacji właśnie elektrowni wiatrowych.

Lokalizacji farm wiatrowych w sąsiedztwie siedlisk ludzkich sprzeciwiali się przedstawiciele Komitetu Obrony Mieszkańców przed Budową Elektrowni Wiatrowych. Nie podobał im się planowany zapis umożliwiający budowę farm wiatrowych w odległości 500 m od zabudowań. Dlatego radni zweryfikowali wcześniejsze plany zarządu województwa i zdecydowali, że lokalizacja farm wiatrowych na Podkarpaciu będzie możliwa w odległości nie mniejszej niż 2 km od zabudowań mieszkalnych.

więcej

źródło: naszdziennik.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top