Przystanek BOSCO! – Garbów

W sobotę, 26 stycznia 2013r. sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Garbowie zamieniła się w … Przystanek?! Pewnie zapytasz – jaki przystanek…? Przystanek św. Jana Bosko… człowieka, który całe swoje życie oddał ludziom młodym. Jest założycielem Salezjanów i Sióstr Salezjanek. Charyzmat salezjański jest mocno zakorzeniony w Garbowską ziemię, ponieważ jeden z pierwszych salezjanów pochodził z Garbowa. Był nim Ks. Ogórkiewicz. Jego pomnik znajduje się na starym cmentarzu. W naszej parafii od lat żyją i pracują także Siostry Salezjanki, które prowadzą Przedszkole i Oratorium.

Ksiądz Bosko powiedział: „Jeżeli wy kochacie to, co kocha młodzież, to młodzież będzie kochać to, co wy kochacie.” Myślę, że każdy młody człowiek lubi dobrze spędzić wolny czas… mogliśmy tego doświadczyć właśnie w sobotę podczas wspólnego świętowania uroczystości św. Jana Bosko. Siostry Salezjanki razem z wychowawcami z Przedszkola i Animatorami, zorganizowały spotkanie dla dzieci, młodzieży i Rodziców. Była to okazja, by móc dzielić się Duchem  ks. Bosko i tym samym podziękować Bogu za dar charyzmatu salezjańskiego, który tak pięknie rozwija się w naszej społeczności.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną Mszą Świętą, którą celebrował Ks. Proboszcz Zenon Małyszek. Po Eucharystii odbyły się zawody sportowe „Auto Bosco”, podczas których grupy uczestników tzw. „autobusów Bosco” wykonywały różne konkurencje; po zawodach mogliśmy tańczyć, bawić się chustą integracyjną i wziąć udział w turnieju piłki nożnej. Radości było bardzo dużo! Po tak intensywnym czasie trzeba było wrzucić coś na rusztJ – czyli pyszny bigos i słodkie przekąski. Kiedy zregenerowaliśmy swoje siły, przyszedł czas na podsumowywanie spotkania. Wtedy s. Lidia Strzelczyk – Dyrektorka wspólnoty Sióstr- powiedziała do nas „słówko”, w którym podkreśliła obecność charyzmatu Księdza Bosko na Ziemi Garbowskiej…… Następnie odbyło się ogłoszenie wyników zawodów i rozdanie nagród. Wszystkie drużyny spisały się na „medal” i zostały nagrodzone! Myślę, że Ksiądz Bosko był z nas zadowolony i cieszył się, gdy widział tak roześmiane twarze dzieci i rodziców. 

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom, zaproszonym gościom i tym, którzy wsparli tę inicjatywę, szczególnie GOPS w Garbowie.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top