„Prywatny folwark”. Wiceburmistrz Bemowa demaskuje nepotyzm we władzach Warszawy

„Sytuacja jest wysoce alarmująca i wymaga natychmiastowej interwencji ze strony Radnych Dzielnicy Bemowo” – pisze w specjalnym oświadczeniu Paweł Bujski, wiceburmistrz Bemowa i przedstawia informacje dotyczące nepotyzmu i finansowego wykorzystania swojej pozycji przez wiceprezydenta Warszawy z Platformy Obywatelskiej, Jarosława Dąbrowskiego.

„Jako pierwsi publikujemy treść oświadczenia zastępcy burmistrza Bemowa Pawła Bujskiego, który ujawnia patologiczny układ w urzędzie dzielnicy. Zatrudnienie na lewych stanowiskach, wykorzystywanie mienia publicznego do prywatnych celów, szykanowanie pracowników i łamanie prawa są na porządku dziennym w urzędzie dzielnicy Bemowo” – pisze Stowarzyszenie „Miasto Jest Nasze”.

Jak podkreśla stowarzyszenie, jeśli słowa burmistrza Bujskiego się potwierdzą, oznacza to, że „Jarosław Dąbrowski zastępca prezydent Warszawy zamienił Bemowo z przyzwoleniem i błogosławieństwem Hanny Gronkiewicz-Waltz w swój prywatny folwark”.

A przykładów grzechów polityka PO jest wiele. Jeden z nich:

Zatrudniona na lewo Barbara Lewandowska to ta sama urzędniczka, która otrzymała od Jarosława Dąbrowskiego (wówczas burmistrza Bemowa) wyremontowane mieszkanie komunalne poza kolejką. Nie poniósł on za to żadnych konsekwencji. Wręcz przeciwnie: został awansowany na wiceprezydenta miasta. Burmistrzem Bemowa jest Albert Stoma mąż Bożeny Stomy szefowej wewnętrznego audytu miasta, która ma w teorii wykrywać takie zdarzenia.

czytaj dalej

źródło: niezależna.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top