Ponad 47% dla PIS-u w Bogucinie. Tylko 4% dla PO i ani jednego głosu na SLD-UP!

W Bogucinie w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdecydowanie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 47,2 %. Drugie miejsce zajęło PSL z bardzo słabym jak na tereny wiejskie i niską frekwencję wynikiem 21,03 %. Może zaskakiwać bardzo słaby wynik Platformy Obywatelskiej – tylko 4% oraz brak choćby jednego głosu na komitet wyborczy SLD-UP.

Należy odnotować również niezłe wyniki Nowej Prawicy (8,41%), Ruchu Narodowego (6,07%) oraz Solidarnej Polski (5,61%). W sumie wszystkie tzw. prawicowe i centroprawicowe ugrupowania opozycyjne zdobyły 71,5% głosów, co stanowi bardzo dobrą prognozę na kolejne wybory.

Gdyby w wyborach parlamentarnych cała Polska zagłosowała jak mieszkańcy Bogucina, to zostałaby uzyskana większość konstytucyjna i  możliwe byłoby sprawne przeprowadzenie większości reform wnioskowanych przez PiS i inne ugrupowania opozycyjne.

wybory_Bogucin_maj_2014

autor: rec

graf. źródło: bogucin.net

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Ponad 47% dla PIS-u w Bogucinie. Tylko 4% dla PO i ani jednego głosu na SLD-UP!

 1. Rafał Kaczor

  Martwi to, że 47% zagłosowało na lewicę w postaci PIS-u zamiast na Nową Prawicę JKM. Ale i tak wynik KNP jest świetny i myślę że z roku na rok uda się wywalić socjalistów na zbity pysk.

  Własność. Wolność. Sprawiedliwość.

  Reply
  • persodrom Post author

   Własność, wolność, sprawiedliwość to też mogą być hasła PIS. Ojciec rodziny czy dobry gospodarz, który dba o zrównoważony rozwój dla wszystkich, których Bóg dał mu pod opiekę jest lewicą czy prawicą? JKM osiągnął swój maks w Polsce. Zawsze to lepsze niż SLD, PO czy Palikociarnia, która na szczęście dla Polski przeminęła z wiatrem.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top