Podsumowanie dystrybucji żywności i działań towarzyszących w ramach POPŻ Podprogram 2016 przeprowadzonych w listopadzie 2016 r. przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Borków i Janów

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Borków i Janów od listopada 2016 r. rozpoczęło dystrybucję żywności w ramach nowej edycji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2016 dla osób zakwalifikowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garbowie do objęcia pomocą żywnościową. Obecnie organizacja przekazuje żywność dla 135 osób będących beneficjentami programu.

Pierwsza partia żywności dostarczonej przez Fundację Bank Żywności w Lublinie została przekazana beneficjentom w postaci paczek żywnościowych w dniu 10 listopada 2016 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Borkowie. Paczki żywnościowe składały się z następujących produktów: makaron jajeczny, ryż biały, mleko UHT, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz z warzywami, szynka drobiowa oraz cukier.

Kolejny termin dystrybucji żywności z POPŻ Podprogram 2016 planowany jest w styczniu 2017 r.

plakat 2

Podczas dystrybucji pomocy żywnościowej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Borków i Janów w dniu 10 listopada 2016 r. dla beneficjentów programu przeprowadzone zostały przez organizację działania towarzyszące niefinansowane. Przy wydawaniu żywności miała miejsce kampania edukacyjna prowadzona za pomocą plakatów i ulotek dotycząca zasad zdrowego odżywiania. Osoby korzystające z programu pomocy żywnościowej otrzymały ulotki o tematyce „Co każdy rodzic powinien wiedzieć o prawidłowym odżywianiu” oraz „Żywność jest źródłem energii i składników odżywczych”.

plakat 1

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top