„Plan rozwoju sieci drogowej w Gminie Garbów na lata 2013-2014” – Radni nie otrzymali dokumentu. Kto i na jakich zasadach przygotował dokument? Radna Agnieszka Nalewajek z Woli Przybysławskiej składa interpelację.

30 kwietnia 2013 roku zostało wydane zarządzenie Wójta Kazimierza Firleja Nr 13.2013  w sprawie zatwierdzenia „Planu rozwoju sieci drogowej w Gminie Garbów na lata 2013-2014”. Niestety mieszkańcy nie mają możliwości zapoznania się z tym dokumentem, gdyż na BIP zostało opublikowane jedynie samo Zarządzenie bez właściwego dokumentu. Nie jest również jasne kto go stworzył i jakie zastosował kryteria.

Z uzasadnienia prawnego Zarządzenia nie wynika tak naprawdę, że Wójt ma prawo zatwierdzać samodzielnie tego typu dokumenty.

Zapytaliśmy radną z Woli Przybysławskiej Agnieszkę Nalewajek czy dysponuje dokumentem i uzyskaliśmy informację, że nie otrzymała ona tego dokumentu.

Skoro radni, przynajmniej nie wszyscy radni, nie znają tak ważnego dla mieszkańców dokumentu, nasuwa się pytanie kto i na jakich zasadach przygotował ten plan oraz czy pan Wójt chce rządzić gminą za plecami radnych.

Po naszych pytaniach radna Agnieszka Nalewajek z Woli Przybysławskiej złożyła do Wójta Gminy Garbów interpelacją w tej sprawie i poprosiła o dostarczenie kopii dokumentu.

Poniżej przedstawiony udostępniony nam pełną treść interpelacji.

4 sierpnia 2013 r.

 Szanowny Pan

Kazimierz Firlej

Wójt Gminy Garbów

 W związku z brakiem w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Garbów „Planu rozwoju sieci drogowej na lata 2013-2014” zwracam się z prośbą o przekazanie kopii dokumentu „Plan rozwoju sieci drogowej w Gminie Garbów na lata 2013-2014” zatwierdzonego Zarządzeniem Nr 13.2013 Wójta Gminy Garbów z dnia 30 kwietnia. Proszę również o udzielenie szczegółowych informacji na temat tego w jaki sposób został opracowany „Plan rozwoju sieci drogowej w Gminie Garbów na lata 2013-2014”. Zwracam się również z prośbą o zamieszczenie „Planu rozwoju sieci drogowej w Gminie Garbów na lata 2013-2014” na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Garbów”.

Radna Rady Gminy Garbów

Agnieszka Nalewajek

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top