Pielgrzymka Toruń-Licheń-Kalisz – ostatnie wolne miejsca. Zapraszamy!

Stowarzyszenie „Wspólnota Garbowska”

i Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lublinie

we współpracy

z Rodziną Radia Maryja

zapraszają do udziału w pielgrzymce

Toruń – Licheń– Kalisz

z nawiedzeniem Sanktuarium MB Bolesnej Królowej Polski w Licheniu

w dniach 21-22 września 2013 r.

Wyjazd 20/21 września (z piątku na sobotę) o godz. 23.30 z Placu Zamkowego w Lublinie i o godz. 24.00 z placu przy kościele w Garbowie.

W programie:

21 IX (sobota)przyjazd do Torunia, udział we Mszy św. o godz. 7.00 w kościele pw. św. Józefa w Toruniu, Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, transmitowanej codziennie przez Radio Maryja, zwiedzanie kompleksu budynków należących do O.O. Redemptorystów, zwiedzanie z przewodnikiem Torunia, w tym m.in.: Ratusz Staromiejski (okazja wejścia na 40 metrową wieżę widokową), Katedra śś. Janów – pw. Św. Jana Chrzciciela i Jana Apostoła, wznoszona od XIII do XV wieku, Pomnik Mikołaja Kopernika z 1853 r., Dom pod Gwiazdą – jedna z najwspanialszych kamienic barokowych z końca XVII wieku, Kościół św. Ducha, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Krzywa Wieża z XIV wieku, Wielki spichlerz barokowy o ośmiu kondygnacjach z XVII wieku, Spichlerz gotycki
z XIV wieku – zaliczany do najciekawszych z tego okresu, Brama Klasztorna, Dom Mikołaja Kopernika – miejsce urodzenia słynnego astronoma (obecnie muzeum), seans w toruńskim Planetarium; czas wolny, przejazd do Lichenia, obiadokolacja
i nocleg

22 IX (niedziela) – śniadanie, udział w porannej Mszy św. w Bazylice w Licheniu, zwiedzanie: Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, Golgoty, Kaplicy Św. Krzyża, czas wolny, Droga Krzyżowa w Lesie Grąblińskim.

Przejazd do Kalisza, do Sanktuarium św. Józefa, patrona małżeństw i rodzin, modlitwa.

Powrót do Garbowa i Lublina w godzinach wieczornych.

Koszt wyjazdu – 170 zł obejmuje: przejazd autokarem, nocleg, obiadokolację, śniadanie, przewodnika, ubezpieczenie KL i NW. Opłata ta nie zawiera kosztu biletów wstępu.
Zgłoszenia na kilka wolnych jeszcze miejsc przyjmuje:

Dorota Burek – tel. kom. 509 116 728

Zgłoszenia przyjmuje także Biuro Podróży „Avitur” w Lublinie,
ul. G. Narutowicza 47, tel. (81) 534 60 10, kom. 600 952 736, www.avitur.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Pielgrzymka Toruń-Licheń-Kalisz – ostatnie wolne miejsca. Zapraszamy!

  1. kerra

    Dobrze by było jakby ksiądz proboszcz ogłosił tą pielgrzymkę w ramach ogłoszeń. W końcu to niecodzienne wydarzenie pielgrzymka do Lichenia, Kalisza i Torunia. Czemu nikt o tym nie mówił kościele? Czy ks. proboszcz też będzie brał udział?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top