Oto sprawiedliwość według III RP: Kamiński skazany, Sawicka uniewinniona

Wyrok skazujący dla byłego kierownictwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego i uniewinnienie dla byłej posłanki Platformy Obywatelskiej, którą sfilmowano, jak przyjmowała 50 tys. zł od agenta CBA. Doprawdy trudno odgadnąć, jakimi krętymi ścieżkami chadza sprawiedliwość w III RP…

Ten wyrok jest kuriozalny – mówili zgodnie Mariusz Kamiński i Jarosław Kaczyński, komentując skazanie byłych szefów Centralnego Biura Antykorupcyjnego za akcję w sprawie afery gruntowej. Trudno dziwić się takiemu określaniu przez nich decyzji sądu, skoro to właśnie dzięki działaniom CBA dwie osoby – Piotr Ryba i Andrzej K. – zostały wcześniej uznane za winne ws. afery gruntowej i usłyszały wyroki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kaczyński o skazaniu Mariusza Kamińskiego: Zapadł wyrok kuriozalny

Tymczasem zdaniem sądu, CBA podżegało do korupcji, a do rozpoczęcia akcji ws. odrolnienia gruntu w ministerstwie rolnictwa nie było podstaw prawnych. Sam Kamiński natomiast, jako szef Biura, miał przekroczyć swoje uprawnienia.

I tak w poniedziałek Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia skazał Mariusza Kamińskiego na trzy lata pozbawienia wolności oraz zakaz zajmowania stanowisk publicznych przez 10 lat. Oprócz Kamińskiego skazano także Macieja Wąsika, byłego wiceszefa CBA (na trzy lata pozbawienia wolności), a także byłych dyrektorów Zarządu Operacyjno-Śledczego CBA Grzegorza Postka i Krzysztofa Brendela – sąd orzekł dla nich po dwa i pół roku więzienia oraz 10-letnie zakazy zajmowania stanowisk publicznych.

Wyrok nie jest prawomocny, a obrona już zapowiedziała apelację. Warto jednak w tym kontekście przypomnieć inną głośną sprawę korupcyjną prowadzoną przez CBA.

więcej

źródło: niezależna.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top