Ogłoszenia parafialne – 22.06.2014 r. – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś odpust w Gutanowie ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Suma o g. 12.00. Odprawi ją ks. Adam Sobczak z Seminarium Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Natomiast Mszę św. o g. 16.00 wraz z błogosławieństwem prymicyjnym odprawi neoprezbiter – ks. Piotr Mazurek /pochodzący z Piotrowic Małych/.
2. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na Lubelskie Seminarium Duchowne.
3. Również dzisiaj o g. 15.30 na placu za „starą szkołą” w Garbowie rozpocznie się VII Festyn Rodzinny „Bo wszystkie dzieci nasze są”. W imieniu Organizatorów – Wójta Gminy Garbów, Stowarzyszenia „Wektor” – którzy przygotowali szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólne przeżywanie niedzielnego popołudnia. Wystąpi m. in. orkiestra, którą zakładał ten sam dyrygent, który już wkrótce poprowadzi naszą orkiestrą dętą. Szczegóły na plakatach.
4. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa we Mszach św. i procesjach. Dzieci rocznicowe i inne niech pamiętają o sypaniu kwiatów na procesji. Ponadto zapraszamy:
Niedziela – g. 16.00 – Ługów i Ożarów – straż z Ługowa
Poniedziałek – g. 17.00 – cały Garbów i Wola Przybysławska – straż z Woli Przybysławskiej
Wtorek – g. 17.00 – Leśce i Karolin – straż z Lesiec
Środa – g. 17.00 – Gutanów, Kol. Południe i Kol. Słoneczna – straż z Gutanowa
Czwartek /zakończ. Oktawy/– g. 17.00 – procesja przy kościele do 4 ołtarzy – straż z Garbowa.
O przygotowanie 4 ołtarzy na zakończenie Oktawy /na przyszły czwartek/ prosimy tym razem: Kol. Lipy, Kol. Miesiące, Kol. Słoneczna i Krakowskie Przedmieście.
Po procesji – poświęcenie wianków.

5. We wtorek wypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy polecać Bogu żyjących i zmarłych Solenizantów: JANÓW, JANINY. Nazwiska osób, za które chcemy się modlić, można podawać w zakrystii dziś po Mszach św. i we wtorek przed godz. 17.00.
Natomiast za żyjących i zmarłych PIOTRÓW I PAWŁÓW będziemy się modlić w przyszłą niedzielę /29 czerwca/ o g. 10.30.
6. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Porządek Mszy św. – jak w dni powszednie. Dodatkowo na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli ze wszystkich szkół z terenu naszej parafii. Z racji zakończenia roku szkolnego będziemy dziękować Bogu za miniony czas i polecać opiece Jego Opatrzności czas wakacji. Zachęcamy wszystkich kończących kolejny rok zmagań, aby skorzystali ze spowiedzi /od g. 8.30/ i napełnieni łaską uświęcającą rozpoczęli czas odpoczynku. Wszystkich odpowiedzialnych prosimy o umożliwienie dzieciom i młodzieży dotarcia do kościoła.

7. W najbliższą niedzielę /29 czerwca/ nasi pielgrzymi wyruszają na Litwę, Łotwę, Estonię i do Helsinek. Autokar będzie podstawiony na parking przy kościele o godz. 7.30. Po zapakowaniu bagaży rozpocznie się Msza św. dla pielgrzymów.

8. Wzorem lat ubiegłych, 2 lipca 2014 r., organizujemy autokarowy wyjazd na 77. Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę. Mamy nadzieję, że nauczyciele i pracownicy naszych szkół czują potrzebę wdzięcznej obecności na Jasnej Górze. Zapraszamy nauczycieli-emerytów, nauczycieli z naszej parafii uczących w innych szkołach oraz nauczycieli z przedszkoli i szkół w Bogucinie, Borkowie, Garbowie, Leścach, Ożarowie i Woli Przybysławskiej oraz pracowników niepedagogicznych. Zapisy w zakrystii i w szkołach.
9. W dalszym ciągu poszukujemy kandydatów do gry w Garbowskiej Orkiestrze Dętej. Zapraszamy do osoby chętne i te, które posiadają uzdolnienia lub wykształcenie muzyczne. Zachęcamy dzieci, młodzież jak też dorosłych z terenu parafii oraz gminy Garbów. Już niedługo rozpoczniemy zajęcia z tymi, którzy już zgłosili swoją kandydaturę. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza /tel. 691 76 33 77/.

10.Na spłatę zadłużenia poremontowego wpłynęła ofiara:
– od wczorajszych nowożeńców z Garbowa – 200 zł. „Bóg zapłać”
11.Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Klaudia, Beata, Anna i Krystyna Głuchowska , Teresa Kurec, Jan Błaszczak, Ewa Szyszkowska, Lucyna i Szymon Guz, Konrad Dadej, Ludmiła Szulc, Agnieszka i Andrzej Woźniak, Lucyna Ćwiklińska.
„Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 zapraszamy cd. mieszkańców Ożarowa od. p. Dariusza Wójcika do p. Danuty Wierzbickiej.
12.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proponujemy tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
13.W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty:
– śp. Antoni Wołyński z Bogucina, l. 79
…Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top