Ogłoszenia parafialne – 18.08.2013 r. – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W sobotę /24 sierpnia/ nasza parafia będzie gościć młodzież z całej archidiecezji w ramach Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Początek o godz. 10.00 rano – zakończenie przed północą.
W intencji tego spotkania przez cały tydzień /od 15-22 sierpnia/ będzie trwa całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele pw. Świętego Ducha w Lublinie. Zachęcamy, aby nasi parafianie, jako gospodarze spotkania, włączyli się w modlitwę w intencji młodzieży w czasie niedzielnej adoracji od Mszy św. o 10.30 do godz. 16.00.
Naszą młodzież zachęcamy do włączenia się w to młodzieżowe święto.
Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa do wtorku /20 sierpnia/, bądź to e-mailem poprzez naszą stronę parafialną, bądź osobiście w zakrystii – młodzież z naszej parafii nie wnosi żadnych opłat za uczestnictwo.
Dorosłych także zapraszamy, zwłaszcza na Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej /godz. 18.00/ czy koncert magda.lena frączek LOVE story /godz. 21.00/.

2. W niedzielę /25 sierpnia/ będziemy wspólnie dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony w ramach Gminno-Parafialnych Dożynek. Rozpoczniemy je o godz. 10.30 Mszą św. dziękczynną w naszym kościele, następnie korowód dożynkowy przeniesie się na plac dożynkowy za Urzędem Gminy, gdzie będą kontynuowane tradycyjne uroczystości dożynkowe i występy artystyczne . Szczegóły na plakatach.
W imieniu Wójta Gminy Garbów, mieszkańców Lesiec i w imieniu własnym – zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

3. Również w najbliższą niedzielę – odpust ku czci MB Częstochowskiej w kaplicy w Moszenkach. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i homilię wygłosi ks. dr Maciej Staszak z Lublina. Zapraszamy.

4. Ks. Arcybiskup i Kustosz Sanktuarium w Wąwolnicy zapraszają na uroczystości Maryjne w pierwszą niedzielę września /1.09.2013 r./. Suma o godz. 12.00.
Tradycyjnie z naszej parafii wyruszymy do Wąwolnicy w pieszej pielgrzymce. Duchowym opiekunem będzie tym razem ks. Proboszcz. Wychodzimy z kościoła o godz. 5.00 /tak jak przed rokiem/. Zachęcamy do włączenia się zarówno w pielgrzymkę, jak i w uroczystości ku czci MB Kębelskiej. Gospodarze uroczystości proszą również o delegacje z wieńcami dożynkowymi.

5. Na spłatę zadłużenia po remoncie kościoła wpłynęły następujące ofiary indywidualne:
– Of. bezimienna z Borkowa /z racji chrztu dziecka/ – 300 zł
– Of. bezimienna – 100 zł
– Piotr Majewski z Karolina – 400 zł
– Of. bezimienna z Garbowa /z racji chrztu dziecka/ – 300 zł
– Katarzyna i Bartosz Schab / nowożeńcy/ – 200 zł
„Bóg zapłać”

6. Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Elżbieta Gajek, Elżbieta Smolak, Jolanta Abramek, Milena Domińska, Wanda Wawruch, Wiesława Rojek, Irena Ochmińska, Wioletta Wójtowicz.
„Bóg zapłać”
Na następną sobotę na godz. 8.30 prosimy mieszkańców Zakopanin od p. Wiesława Maja do p. Krystyny Buczkowskiej.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top