Ogłoszenia parafialne – 08.12.2013 r. – II NIEDZIELA ADWENTU

1. Trwamy w przeżywaniu adwentu. W każdą adwentową środę zapraszamy na Mszę św. roratnią na godz. 17.00. Prosimy, aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami.
Prosimy również, aby już teraz zaplanować sobie czas na rekolekcje adwentowe. Będziemy je przeżywali w dniach 17-20 grudnia /wt-pt/. Rekolekcjonistą będzie ks. Zbigniew Lenart – obecnie posługujący na misjach w Kazachstanie.

2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”, a za tydzień taca na Seminarium Duchowne w Lublinie.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z naszej parafii będą miały możliwość spotkania ze św. Mikołajem. Spotkanie to będzie możliwe dzięki finansowemu wsparciu Banku Spółdzielczego w Nałęczowie, Banku Spółdzielczego w Niemcach i dyskretnej życzliwości niektórych Parafian. Również Ks. Zbigniewowi i części Rady Parafialnej za pomoc w przygotowaniu – w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.

4. Spotkanie Legionu Maryi – dziś o godz. 15.00 na plebanii.

5. Dzisiaj wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej racji po Mszy św. o godz. 16.00 zostanie odśpiewany Akatyst – nabożeństwo ku czci NMP. Zapraszamy.

6. W najbliższy piątek /13 grudnia/ – dzień fatimski. Msza św. o godz. 19.00, a po niej nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy.

7. Gminna Biblioteka Publiczna im. Bronisława Pietraka w Garbowie oraz TPZG zaprasza Mieszkańców Gminy Garbów na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, który odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w godz. od 9.00 do 13.00 w holu biblioteki. Twórcy rękodzieła artystycznego, KGW i uczniowie szkół zaprezentują wyroby świąteczne. Wspierajmy swoich twórców nabywając na miejscu ich dzieła.

8. Siostry Salezjanki serdecznie zapraszają kobiety na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w przyszłą niedzielę /15 grudnia/ w godzinach 14.00-18.00 w domu Sióstr. Siostry zapewniają w tym czasie opiekę nad dziećmi. Prosimy o zabranie z sobą Pisma świętego. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Również w niedzielę /15 grudnia/ o godz. 17.30 będzie można obejrzeć film CRISTIADA. Projekcja filmu, podobnie jak poprzednio, w Podolance staraniem Wspólnoty Garbowskiej. Film polecamy wszystkim – jest bardzo dobry.

10. Małżeństwa bezdzietne są zaproszone na spotkanie modlitewne do kościoła pw. bł. Jana Pawła II w Lublinie 15 grudnia – początek o 15.30.

11. VII Gminno-Parafialny przegląd kolęd i pastorałek odbędzie się tym razem w naszej parafii w dniach 5 i 6 stycznia 2014 r. po Mszy św. wieczorowej. W ramach przeglądu będzie można zaprezentować dwie kolędy lub pastorałki. Chóry, zespoły i osoby indywidualne prosimy o przygotowywanie repertuaru i zgłaszanie uczestnictwa do ks. Zbigniewa.

12. Na spłatę zadłużenia wpłynęła ofiara:
– Of. bezimienna z Bloków – 200 zł
Natomiast w poprzednią niedzielę na spłatę zadłużenia złożono 10.607 zł. „Bóg zapłać”.

13. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom Kępy i Granic. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Agata Zarzycka-Łuczycka, Wanda Janek, Wioleta, Mariusz i Magdalena Czarneccy, Przemysław Woch, Aneta i Maksymilian Ścibiorscy, Alina Krupa, Milena i Andrzej Butryn, Tomasz Smolak, Anna Dec i Mirosław Trębicki.
„Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 prosimy cd. mieszkańców Granic od p. Jadwigi Kozieł do p. Krystyny Staniak.

14. Polecamy prasę katolicką. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Do Gościa jest dołączona adhortacja papież Franciszka Evangelii gaudium.

15. W zakrystii można nabywać wigilijne świece CARITAS. Ich cena 5, 10 lub 15 zł – w zależności od wielkości. Jak zawsze dochód ze sprzedaży świec wspiera charytatywną działalność archidiecezjalnej Caritas.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top