MOBILNE KINO na Ziemi Garbowskiej. Zapraszamy!

Zimą 2015 roku Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej ogłosiła konkurs grantowy w ramach projektu „Mikrodotacje FIO Lubelskie Lokalnie”.

Stowarzyszenie „Nasz Gutanów” przystąpiło do konkursu zgłaszając projekt pt. „Wiejskie mobilne kino objazdowe”. Z pośród blisko 600 złożonych aplikacja nasz wniosek został wysoko oceniony przez komisję konkursową i uplasował się na 10 pozycji. Wynikiem tego było podpisanie umowy i przyznanie dotacji. W ramach projektu zakupiliśmy sprzęt do projekcji filmowych (projektor, ekran, nagłośnienie) oraz cztery filmy z licencjami na publiczne emisje.

W ramach operacji planowane jest zorganizowanie w okresie od czerwca do września 2015r. kilku projekcji filmowych w różnych miejscowościach gminy Garbów. Aby z naszych projekcji skorzystało jak najwięcej osób nawiązaliśmy współprace z organizacjami z większości miejscowości gminy Garbów które najlepiej znają specyfikę swoich lokalnych ojczyzn. W uzgodnieniu z przedstawicielami tychże  organizacji stworzyliśmy harmonogram projekcji filmowych. Zależy nam  na tym aby każdy mieszkaniec naszej gminy miał możliwość uczestnictwa w projekcji filmowej bez ponoszenia kosztów i wysiłku dotarcia do oddalonych kin. Repertuar naszego kina stanowią filmy określane mianem „wartościowe” które skłaniają widza do głębszych refleksji a niekiedy i wzruszeń. Oczywiście wstęp na wszystkie projekcje realizowane w ramach projektu są bezpłatne dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z możliwości obcowania z dziesiątą muzą jaka jest sztuka filmowa.

Pierwsza projekcja odbyła się w dniu 14 czerwca 2015 r. w świetlicy Wiejskiej w Gutanowie. Kolejne projekcje planowane są wg harmonogramu.

Korzystając z okazji dziękuję Stowarzyszeniu Wspólnota Garbowska za wsparcie merytoryczne, finansowe i osobowe w realizacji projektu.

O repertuarze i szczegółach poszczególnych projekcji będziemy informować na plakatach i stronie internetowej gutanow.pl zakładka KINO.

Dziękuję i do zobaczenia na projekcjach

Tadeusz Barszcz

Prezes Stowarzyszenia „Nasz Gutanów”

kino

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “MOBILNE KINO na Ziemi Garbowskiej. Zapraszamy!

  1. kinoman

    Dziękujemy za włożony wysiłek Panie Tadeuszu. Fajnie, że udało się sprawę doprowadzić do skutku. Może raz w miesiącu zrobić filmowy klub z repertuarem dokumentalnym. Miło byłoby spotkać się, pogadać.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top