Marsz dla Życia i Rodziny: Lublin – Chełm – Puławy – 10.06.2018

W niedzielę 10 czerwca 2018 r. ulicami Lublina, Chełma i Puław przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. W tym roku odbywać się one będą pod hasłem: „Dziękuję, że żyję”.

Centrum Jana Pawła II w Lublinie, które we współpracy z Funduszem Obrony Życia Archidiecezji Lubelskiej organizuje tegoroczny Marsz w archidiecezji, zaprasza do wspólnego wyrażenia Bogu wdzięczności za dar życia, a zarazem zamanifestowania poszanowania dla wartości ludzkiego życia i roli rodziny.

W 2018 r. ogólnopolskie hasło przewodnie Marszów brzmi: „Polska rodziną silna!”. Podkreśla ono zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości Ojczyzny. Aby to zadanie mogło być przez rodziny realizowane, potrzeba zrozumienia i pomocy ze strony władz publicznych, instytucji kultury, edukacji, mediów i Kościoła.

Wychodząc w tym roku na ulice polskich miast uczestnicy Marszu pragną:

  • wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę;
  • dziękować naszym przodkom za przechowanie dziedzictwa wiary i wszystkiego co stanowi o naszej tożsamości;
  • wobec władz publicznych wyrazić oczekiwanie budowania przyszłości Polski na wartościach przechowywanych i chronionych przez poprzednie pokolenia Polaków: wiary, szacunku dla życia ludzkiego w każdej fazie jego rozwoju, małżeństwa kobiety i mężczyzny, rodzicielstwa oraz wychowania;
  • wezwać władze publiczne do uczczenia 100. rocznicy odzyskania Niepodległości poprzez zagwarantowanie każdemu Polakowi, również nienarodzonemu jego podstawowego prawa, czyli prawa do życia, a także wypowiedzenia przez Polskę tzw. Konwencji Stambulskiej, uderzającej w rodzinę.

Tegoroczny Marsz w archidiecezji lubelskiej poprzedza akcja Selfie dla życia. Każde zdjęcie, które zostanie wykonane i opublikowane bądź przesłane mailem, zasili 1 złotówką specjalnie stworzony fundusz „Dobrze, że żyjesz!”, a jednocześnie będzie współtworzyło wyjątkową mozaikę w kształcie serca, która zostanie ułożona 10 czerwca na Placu Zamkowym w Lublinie [więcej: Zanim wyruszą marsze – Selfie dla życia].

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

LUBLIN – 10/06/2018

15.00 – Msza św. w kościele akademickim KUL
16.00 – Rozpoczęcie Marszu
17.00 – Zakończenie Marszy na Placu Zamkowym
17.15 – Piknik rodzinny z koncertem Majki Jeżowskiej i podsumowanie akcji „Selfie dla życia”

 więcej

źródło: archidiecezjalubelska.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top