Lubelszczyzna obstawiona wiatrakami? Szastarka przed decyzją

Ważą się losy farmy wiatrowej w gminie Szastarka (powiat kraśnicki). Od decyzji Rady Gminy  będzie zależeć, czy zostanie uchwalony projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, w którym są już wyznaczone tereny pod inwestycje energii odnawialnej. Jeśli taki projekt rada zatwierdzi, otworzy to drogę do realizacji inwestycji, o którą zabiega od kilku lat firma z Krakowa. Czynności związane z uchwaleniem  planu toczą się od kilku lat, wniosek o zmianę studium  wpłynął do urzędu w 2012 r.

W niedzielne popołudnie mieszkańcy (zarówno zwolennicy i jak i przeciwnicy) z gminy Szastarka mogli zapoznać się szerzej z tematem budowy elektrowni wiatrowej na spotkaniu zorganizowanym w Blinowie.

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Zdrowa Wieś, a spotkaniu przewodniczył Henryk Suchora. Na spotkanie zostali zaproszeni goście: Gabriela Masłowska – posłanka  na Sejm IV, V, VI, VII i VIII kadencji (PIS), Gustaw Jędrejek – wiceprezes Lubelskiej Izby Rolniczej, przedstawiciele z gmin Abramów i Michów, w tym radni – Roman Adamczyk i Mirosław Łoboda. Na spotkaniu obecni byli radni i Wójt Gminy Szastarka – Artur Jaskowski, który usiadł z tyłu sali i stamtąd zabierał głos – nie skorzystał z zaproszenia do stołu prezydialnego. W spotkaniu udział wzięło kilkadziesiąt osób.

więcej na naszabramow.pl

http://www.dziennikwschodni.pl/krasnik/n,1000170318,wiatraki-stana-na-dzialce-jednego-z-radnych-sprawa-podzielila-gmine.html

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top