Komisja Finansów opowiedziała się za sprzedażą pałacu w Piotrowicach Wielkich

Niszczejący pałac będący częścią zabytkowego zespołu dworkowo-parkowego w Piotrowicach Wielkich będącego własnością gminy Garbów, który według dokumentu Strategii Rozwoju Gminy w latach 2009 – 2015 miał być wyremontowany przy udziale środków unijnych w 2011 r., zdaniem Komisji Finansów i Rozwoju Gospodarczego Gminy Garbów powinien zostać sprzedany. Wniosek o sprzedaż pałacu postawiła przewodnicząca Komisji radna Wiesława Zwolak na posiedzeniu Komisji Finansów 24 kwietnia 2015 r. Przy braku głosów przeciw i głosów wstrzymujących się wniosek przewodniczącej został jednomyślnie przyjęty przez 8 członków Komisji Finansów uzyskując tym samym poparcie większości członków Rady Gminy.

Poza wnioskiem o sprzedaż zabytkowego pałacu na posiedzeniu Komisji Finansów nie było żadnych innych propozycji co zrobić z niewyremontowanym pałacem i zaniedbanym otaczającym go parkiem. Radni opowiedzieli się za wnioskiem o jego sprzedaniu, jak to mają w zwyczaju, bez jakichkolwiek kalkulacji, przeanalizowania dokumentów, kosztów i korzyści. Na posiedzeniach komisji wójt zachowuje się jakby nie był zarządcą tej nieruchomości gminnej. Od styczniowego posiedzenia Komisji Edukacji, na którym wspomniał, że utrzymanie pałacu kosztuje gminę około 20 tys. rocznie, ale szczegółowych danych wówczas nie posiadał, nie podał żadnych kosztów i rozeznania na temat pałacu natomiast oczekuje co postanowią mieszkańcy Piotrowic i Rada Gminy.

O wyzbyciu się pałacu w Piotrowicach Wielkich musi jeszcze zadecydować Rada Gminy co wydaje się tylko formalnością bo większość jej członków już opowiedziała się za wnioskiem o jego sprzedaży.

Piotrowice

protokół w posiedzenia Komisji Finansów w dniu 24 kwietnia 2015

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Komisja Finansów opowiedziała się za sprzedażą pałacu w Piotrowicach Wielkich

  1. Dlaczego?

    Panie Wójcie, żeby mieszkańcy mogli świadomie zadecydować o przyszłości pałacu, trzeba im przedstawić dokładne kalkulacje finansowe, zyski i straty, inaczej jest to bardzo niepoważne postawienie sprawy. Myślę, że niekorzystna sprzedaż pałacu i parku może stać się gwoździem do trumny Pana kariery w naszym lokalnym samorządzie. Zobaczymy, czy po tym Piotrowice będą na Pana tak chętnie głosować, jak do tej pory. Łatwo sprzedać za bezcen a później za wielokrotność tej kwoty kupować inne nieruchomości. Łatwo chować głowę w piasek i milcząco udawać, że nie jest Pan zarządcą tej nieruchomości. Dlaczego zgodnie ze Strategią Rozwoju Gminy 2009-2015 pałac nie został wyremontowany? Dlaczego dopuścił Pan do takiego stanu budynku?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top