Kolejne zaniedbania w BIP. Spóźniona publikacja protokołu z Komisji finansów i rozwoju gospodarczego.

9 września 2013 roku po 4 miesiącach od spotkania komisji finansów i rozwoju gospodarczego Gminy Garbów, w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się w końcu protokół. Protokół ten powinien się był pojawić w BIP przynajmniej w czerwcu, gdyż wtedy odbyło się poprzednie spotkanie tej komisji.

W jaki sposób mieszkańcy mają monitorować to, co dzieje się na spotkaniach komisji, gdzie omawiane są istotne dla nas wszystkich sprawy, gdy nie przestrzega się terminów publikacji protokołów z tych spotkań. W protokołach spotkań komisji nie widzimy informacji o przyjmowaniu tych protokołów przez członków komisji. Nie wiemy jaki jest obyczaj, ale wydaje się, że przed rozpoczęciem spotkania, najpierw należałoby przyjąć protokół z poprzedniego. Tak to jest robione na sesjach Rady Gminy. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć na bieżąco co jest ustalane i omawiane podczas spotkań poszczególnych komisji.

spóźniony protokół

Prosimy pana Adama Reszkę, który pełni funkcję Sekretarza, aby zaczął przestrzegać ustawowych procedur w tej materii. Dalsze lekceważenie tej sprawy zaowocuje petycją o udzielenie panu Sekretarzowi nagany. Inne braki w BIP, które sięgały przed naszą interwencją kilka lat wstecz, nie mają żadnego usprawiedliwienia. Wieloletnie tolerowanie tak poważnych zaniedbań przez pana wójta Kazimierza Firleja który jest bezpośrednim przełożonym pana sekretarza Adama Reszki jest oczywistym skandalem i może wskazywać że relacje lojalnościowe ekipy władzy biorą górę nad wymogami regulaminu. A to oznaczałoby, że publiczna instytucja jaką jest Urząd Gminy, w niektórych przejawach przestaje działać według reguł służby mieszkańcom, a zaczyna służyć wzajemnej ochronie samych urzędników.

Doprawdy, cierpliwość ludzi już się wyczerpuje panowie.

Jeżeli protokoły ze spotkań poszczególnych komisji nie będą się ukazywać niezwłocznie po ich zatwierdzeniu, będziemy jako organ medialny zmuszeniu do wysyłania kamery NASZGARBOW.TV w celu umożliwienia zainteresowanym mieszkańcom śledzenia spraw na bieżąco. 4 miesiące oczekiwania na protokół to stanowczo za długo.

Spóźniony protokół można zobaczyć tutaj: Komisja rolnictwa i rozwoju – 9maja2013

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Kolejne zaniedbania w BIP. Spóźniona publikacja protokołu z Komisji finansów i rozwoju gospodarczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top