„Nasz Garbów” wnioskuje o publikację terminów planowanych spotkań poszczególnych Komisji Gminy Garbów oraz spotkań Sołtysów na oficjalnej stronie Urzędu Gminy.

W trosce o rozwój życia obywatelskiego mieszkańców gminy Garbów zwróciliśmy się do pana wójta z wnioskiem o umieszczenie na oficjalnej stronie Urzędu Gminy Garbów zakładki informującej o spotkaniach sołtysów oraz poszczególnych Komisji Gminy Garbów tj. Komisji Rewizyjnej, Rolnictwa, Edukacji, Kultury, Spraw Socjalnych i Zdrowia oraz Finansów i Rozwoju Gospodarczego Gminy Garbów. Obecnie, przeciętny mieszkaniec nie ma w praktyce możliwości uzyskania informacji o terminach poszczególnych spotkań.

 Treść pisma poniżej.

Do: Wójt Gminy Garbów Kazimierz Firlej

Działając na podstawie art. 241 Kodeksu postępowania administracyjnego, jako redaktor lokalnego serwisu informacyjnego naszgarbow.pl, zwracam się z propozycją i jednocześnie prośbą o utworzenie przez Urząd Gminy Garbów zakładki na oficjalnej stronie Urzędu Gminy Garbów, w której zamieszczane byłyby informacje o terminach planowanych spotkań poszczególnych Komisji Rady Gminy Garbów oraz o oficjalnych spotkaniach sołtysów jak też o innych publicznych spotkaniach, w których każdy mieszkaniec ma prawo uczestniczyć.

Uprzednie zamieszczenie tego typu informacji na oficjalnej stronie Urzędu Gminy umożliwiłoby wszystkim zainteresowanym uczestnictwo w publicznych spotkaniach, co bezpośrednio ułatwiłoby rozwój świadomości obywatelskiej mieszkańców gminy.

Obecny brak takich informacji w praktyce uniemożliwia lub znacznie utrudnia jakiekolwiek uczestnictwo ludności w obradach poszczególnych komisji jak też w spotkaniach sołtysów.

Uprzejmie proszę o uwzględnienie mojego wniosku.

Z wyrazami szacunku,

Robert Fiutek

 

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “„Nasz Garbów” wnioskuje o publikację terminów planowanych spotkań poszczególnych Komisji Gminy Garbów oraz spotkań Sołtysów na oficjalnej stronie Urzędu Gminy.

  1. teresa

    To na komisjach też nie chca swiadkow… A co to prywatny cyrk jest? Człowiek nie wiedział co tu sie dzialo przez tyle lat.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top