Inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Trwa ofensywa Rosji – RELACJA NA ŻYWO

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Część oddziałów sił rządowych została odcięta od reszty wojsk ukraińskich. Rada Bezpieczeństwa Ukrainy przekazała, że Rosjanie przejęli kontrolę nad Nowoazowskiem nad morzem Azowskim i innymi miejscowościami na południu obwodu donieckiego. – Państwo powinno wprowadzić stan wojenny i zerwać stosunki dyplomatyczne z Rosją. Taką opinie wyraził na facebooku doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko.

13:01
Drogi między Nowoazowskiem a Mariuopolem są zamknięte. Mariuopol ma strategicznie położenie nad Morzem Azowskim, na trasie między Rosją a zajętym przez nią Krymem.

12:49
Reporter agencji Reutera informuje, że w południowej Rosji około 3 km od granicy z Ukrainą formułuje się rosyjska kolumna wojskowa. Żołnierze noszą białe emblematy, a ich pojazdy oznaczone są białymi kręgami i nie mają tablic.

12:43
Terroryści kierujący się w stronę Mariuopola są wspierani przez około 3 tysięcy Rosjan – przekazał lider donieckich terrorystów Ołeksandr Zacharczenko. Informację przekazała agencja Reuters.

12:39
Niedaleko Mariupola siły ukraińskie zestrzeliły rosyjskiego bezzałogowca – przekazała Rada Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej.

12:30
Głównym celem Rosji jest zdobycie Mariupola – podała agencja Reutera. Powołuje się na wypowiedź jednego z liderów terrorystów, którzy zajęli Nowoazowsk, leżący 44 km od Mariupola.

Więcej na niezalezna.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top