II Sesja Rady Gminy Garbów – 6 grudnia 2018 [wideo naszgarbow.pl]

6 grudnia 2018 g. 10.00 – sala obrad Gminnej Biblioteki Publicznej w Garbowie

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie i stwierdzenie quorum.
 2. Przyjęcie zaproponowanego porządku obrad.
 3. Sprawozdanie Wójta z działalności gminy między sesjami.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta przyjmowanej do obliczenia podatku rolnego na terenie gminy Garbów na 2019 rok.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązującego na obszarze Gminy Garbów.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia dopłat do ceny wody dla odbiorców dla których dostawcą wody jest DRIMAGIME Spółka z o. o. ul. Szachowa 1, 04-894 Warszawa.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Gminy Garbów Nr XXVIII/195/18 z dnia 24 stycznia 2018 r. w sprawie zasad udzielania i rozmiaru zniżek tygodniowego, obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycielom, którym powierzono stanowisko kierownicze oraz w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć niektórych nauczycieli, obowiązujących w szkołach prowadzonych przez Gminę Garbów.
 8. Podjecie uchwały w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodku wsparcia – schronisku dla osób bezdomnych.
 9. Podjecie uchwały w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do nieodpłatnego przyznania pomocy w formie zasiłku celowego realizowanego jako świadczenia pieniężne na zakup posiłku lub żywności albo świadczenie rzeczowe w postaci produktów żywnościowych oraz zasad zwrotu wydatków zaświadczenia udzielone w formie posiłku lub świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu na lata 2019-2023”.
 10. Podjecie uchwały w sprawie uchwalenia programu osłonowego w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.
 11. Podjecie uchwały w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Gminy Garbów z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu Gminy Garbów na rok 2018.
 13. Składanie na piśmie do Przewodniczącego Rady interpelacji i zapytań radnych (wymóg formy pisemnej wynika wprost z art. 24 ust. 6 zmienionej ustawy o samorządzie gminnym).
 14. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
 15. Sprawy bieżące.
 16. Zamknięcie sesji.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “II Sesja Rady Gminy Garbów – 6 grudnia 2018 [wideo naszgarbow.pl]

 1. Afery wychodzą na jaw

  Kiedy ujrzymy oświadczenia majątkowe nowych radnych? Dlaczego Henryk Staniosław Węgielski nie podał kwoty osiągniętego dochodu z tytułu pełnienia funkcji radnego? https://uggarbow.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//oswiadczenie_majatkowe_za_2018_koniec_wegielski_henryk.pdf
  Co wójt powie wyborcom o /…/ konkursach? Dlaczego teraz rekrutuje, a nie przed wyborami? Ile czasu była na „emeryturze” Pani /…/

  Reply
 2. sami swoi i nikogo więcej

  A który nabór do tej pory nie był tak skonstruowany, że zatrudniana była osoba z zewnątrz z poza klanu, układu?

  https://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=94&p1=szczegoly&p2=5889 i „wygrywa” siostrzenica Pani Bożeny Teresy Majewskiej (sekretarki).

  https://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=94&p1=szczegoly&p2=8144 „wygrywa” wnuczka Pani Dobrzyńskiej (dawnej kierowniczki USC) … oczywiście już po ślubie aby miej osób skojarzyło bo zmienia nazwisko.

  https://gopsgarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=57&p1=szczegoly&p2=6338 „wygrywa” podobno (informacja nie sprawdzona zasłyszana) synowa byłego pracownika Mariana Reszki.. zapewne rodzina sekretarza i księgowej w gops.

  i perełka https://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=94&p1=szczegoly&p2=284 chyba nie trzeba tłumaczyć To Pani Adamczyk – siostra obecnego przewodniczącego i jednocześnie rodzina mecenasa, bratanica Pani z Podatków.

  To na pewno przypadki takich powiązań? To co Pani Sadowska była chwilowo na emeryturze? Sprywatyzował sobie układ urząd dla swoich rodzin i kolesi pociotków. A to tylko wierzchołek góry lodowej pod tytułem wszystkie patologie Garbowa.

  Reply
  • Paprotka

   Bycie bratem, siostrą, wnukiem itp. kogoś z pracowników urzędu jeszcze nie jest zbrodnią. Proszę przedstawić jakieś realne zarzuty: brak wykształcenia, brak doświadczenia.

   Reply
   • Pracownica

    to ja zapytam o wykształcenie tej Pani z Karolina co w bibliotece pracuje? nie znam imienia to rodzina pana Staniaka z gminy

    Reply
   • Nepotyzm i kumoterstwo - czynnikiem przesądzającym?

    Fakt bycia bratem, siostrą, wnukiem itp. pracownika urzędu żadną zbrodnią nie jest. Ale zatrudnianie tylko/głównie takich osób w sytuacji, gdy ktoś inny ma również wykształcenie, doświadczenie i wiedzę jest co najmniej nadużyciem. Niektóre firmy nie zatrudniają ludzi ze sobą spokrewnionych lub spowinowaconych, np. jeśli zatrudniona w firmie jest jedna z sióstr, druga nie ma co składać tam dokumentów. Tym bardziej nie powinno się robić takich rzeczy w jednostkach samorządowych.

    Reply
    • Paprotka

     Ale dlaczego ktoś ma być odrzucony przez pokrewieństwo? Wiem, że da takie zasady w niektórych firmach i kompletnie tego nie rozumiem. Jeden z wymienionych konkursów wygrała osoba, która ma wykształcenie, ma doświadczenie i nikt więcej się nie zgłosił. Należało ta osobę odrzucić przez pokrewieństwo? Który stopień pokrewieństwa jest już akceptowalny? Powtarzać konkurs do skutku? Urząd gminy na pewno wymaga wielu zmian, lepszej obsługi, większej przejrzystości. Na pewno wiele osób zatrudnionych tam zdaje sobie z tego sprawę. Ale szykanowanie pracowników przyniesie tylko złe skutki.

     Reply
     • nie bylo chętnych tylko trzeba udokomentować doświadczenie

      A w jaki sposób można zdobyć doświadczenia jak nie poprzez pracę. Wszyscy wiemy jak się zatrudnia w Garbowie zwłaszcza na zastępstwo gdy przepisy nie nakazują ogłaszania konkursu. Pozostali są zablokowani przy naborze bo jak udokumętują doświadczenie rok albo więcej na podobnym stanowisku. Proszę podać ile jest chętnych młodych osób po studiach i co najważniejsze nie uwikłanych w układy polityczne chcących jedynie uczciwie pracować dla własnej gminy. Który to konkretnie konkurs? Popytam znajomych i opublikujemy tu obszerną analizę kto z kim i dlaczego. Albo co się dzieje z pytaniami konkursowymi, osoba która wygrywa sama mówi (jeszcze kilka dni przed konkursem przed komisją) że przed naborem otrzymała stosowne materiały do przygotowania się do pracy od organizatorów konkurs… inni kandydaci prosząc organizatorów również o takie materiały ich nie uzyskują to normalne?

     • redakcja

      A była taka sytuacja, że ktoś prosił i nie dostał materiałów a innym dali takie materiały?

   • Wracając do wyborów

    Dlaczego siostra kandydata Pszczoły została z racji pokrewieństwa wydalona z komisji wyborczej, a matkom kandydatów Chabrosa i Szalasta pozwolono pełnić funkcje członków tychże komisji?

    Reply
    • Kowal

     Bo Pan Pszczoła jest chyba wielkim zagrożeniem. Jak widać po sesji głupio nie mówi. Może ktoś wreszcie zawalczy o porzadek i podstawowe rzeczy, które już dawno powinny być wyjasnione i jawne.

     Reply
     • Borków

      Jak na razie to dobrze wnioskuje, szkoda że radni pozostali blokują to. Oby wystarczyło mu charyzmy !!
      Choć patrząc to nie da się urobić, oby!

   • bez dyplomu

    Proszę bardzo pierwszy lepszy z brzegu czyli Pan Grzegorz Staniak to ma wyższe wykształcenie o profilu zgodnym do zajmowanego stanowiska? Zdaje się że do dziś nie ma żadnych studiów ukończonych. A wójt bał się o stołek i wiedział, że jak by ogłosił konkursy 2 miesiące temu to by już nie był wójtem i sam by musiał się prosić innych. A obecnym dzieciom resortowym co tak naprawdę zawdzięczamy co dla nas załatwili jakieś ekstra żłobki aktualnie się buduje… jak się gmina rozwija gdzie ci mieszkańcy się podziali a no za granicę są najaktywniejsi. Zostają za przeproszeniem mohery, a przyjednają tylko „przybłędy które pójdą dalej w świat” zwane awanturnikami. A jak ktoś z zewnątrz zainwestował tutaj swój cały dorobek na działkę i dom liczony w mln zł to be bo na pewno chce dorwać się do władzy ale nie o władzę tu chodzi ale o mowę jak jest i występowanie w obronie mieszkańców przed zbyt pazerną arogancją decydentów. Komu np. się chce filmować i nagrywać sesje to kosztuje finansowo i czasowo może jakaś wdzięczność się należy. Trudnych tematów się nie unika.

    Reply
  • dex

   myślę, że sugerowanie wygrania konkursu ze względu na bycie wnuczką osoby, która nie żyje od paru lat jest co najmniej niesmaczne

   Reply
  • Ihb

   Rozumiem, że osoby spokrewnione z radnymi, urzędnikami i generalnie wszystkimi innymi osobami piastujacymi stanowiska zaufania publicznego powinny zaszyć się w domu/pracować w firmach i przedsiębiorstwach prywatnych. Najlepiej żeby się wcale nie wychylały nawet jeżeli mają odpowiednie wykształcenie, kwalifikacje i predyspozycje do zajmowania stanowiska urzędniczego. Zalatuje mi zawiścią ale nazywajcie to jak chcecie. Mi jest szczerze obojętne kto zajmuje jakie stanowisko pod warunkiem, że przebieg konkursu został przeprowadzony uczciwie i wybrany kandydat po objęciu stanowiska w pełni wywiązuje się ze swoich obowiązków. Szkoda, że nie ma możliwości wglądu w dokumenty kandydatów, może to by ostudziło emocje co poniektórych.

   Reply
   • Borków

    No właśnie, powinien być wgląd w dokumenty kandydatów. Nikt nie musi się nigdzie zaszywać, jeśli wybór jest uczciwy to co ukrywać? Ludzie chcieliby wiedzieć czemu faktycznie daną osobą wygrała, czy pozostali kandydaci faktycznie mieli gorsze kwalifikacje czy doświadczenie, czy minusem był brak powiązań rodzinnych ?

    Reply
 3. Maria z woli mówiła mi

  Obstawiam, że aktualnie zwycięży siostra Pana Grzegorza Staniaka – tego od afery na facebooku.

  Reply
  • Rada Przybysławice

   A czy to prawda , że bratanek p. Staniaka pracuje w Zawiszy A bratanica pana Staniaka zatrudniona też jest przez urząd gminy? Czy to prawda?

   Reply
 4. Na zebraniu

  w szkole już były rozmowy, że miejsce zarezerwowane dla konkretnej osoby, pytali się czy to prawda że to podobno Pani z Karolina? Pewnie to plotki?

  Reply
 5. Do Paprotki - Powinni wcześniej ogłosić jak chcą rzeczywiście robić selekcję najlepszych

  Jeżeli wójtowi zależy na dobrych pracownikach to dlaczego rekrutacja trwa tak krótko!! Na długoterminowe stanowiska, jak się rzeczywiście szuka właściwego pracownika, a nie robi się ustawki ogłasza się temat 2-3 miesiące wcześniej. Czy im w ogóle zależy, aby się zgłosili ludzie, żeby mogli wybrać najlepszych czy już wiadomo kto ma być i już?!!!

  Reply
  • Paprotka

   Nigdy nie widziałam naboru trwającego 2 miesiące. Startowałam w kilku naborach na stanowiska urzędnicze w dużym mieście i mało kiedy trwają one dłużej jak 2 tygodnie,ogłaszane są tylko w bip. Zresztą gdzie jest sens trzymania ludzi tak długo? Ci najlepsi mogą znaleźć już inną pracę. Jeśli ktoś jest zainteresowany taką pracą to i jest na bieżąco z ogłoszeniami.

   Reply
   • Dobra rekrutacja

    Tyle może trwać assessment wraz z dotarciem z ogłoszeniem do jak największej liczby osób zainteresowanych. Ja się z tym spotkałam. Pracy szukają nie tylko osoby bezrobotne, ale również zatrudnione. One potrzebują, np. z wyprzedzeniem wziąć wolne, czy też określonego okresu wypowiedzenia. Gminy też powinny dbać o dobry styl rekrutacji. To się później przekłada na poziom pracy w urzędzie i jakość obsługi interesantów.

    Reply
    • Paprotka

     Jeśli ktoś szuka zatrudnienia, jednocześnie pracując to raczej wypowiedzenie będzie go interesowało po wygraniu konkursu. Więc dalej nie widzę sensu 2-3 miesięcy rekrutacji.

     Reply
     • Nie zależy im i tyle

      To oczywiste, że jeżeli chce się mieć większy wybór, to się wydłuża czas rekrutacji a jeżeli nie chce się mieć wyboru to się go skraca do minimum. U nas był ogłoszen w czwartek po 16 tej 22go list. a już 3go grudnia 9.00 rano nabór był zamknięty.

 6. Ile mozna wytrzymać samowolki

  Zaraz bedą radnych dzieci,wnuki na stanowiskach w Gminie. Myslę,ze to juz teraz kwestia czasu.
  To jest taka sama rodzinna i znajoma gromadka pracownicza jak stowarzyszenie w… /…/

  Reply
  • ???

   Dlaczego redakcja usunęła część komentarza?
   Skoro piszemy o rodzinnych zatrudnieniach to piszmy o wszystkich instytucjach a nie tylko gminie.
   Przecież to żadna tajemnica,ze stowarzyszenie zatrudnia wszystkich po znajomosci-rodzeństwa,chrześnice itd

   Reply
   • Bogucin

    Wydaje się, że stowarzyszenie to jednak coś zupełnie innego niż publiczna instytucja, ktoś tu nie widzi różnicy, więc palcami nie ma co wytykać. Stowarzyszenia działają trochę inaczej na rzecz mieszkańców i trochę inne jest finansowanie, jeśli jestem w błędzie niech mnie ktoś poprawi. Pewnie dlatego redakcja usunęła nazwę stowarzyszenia ???

    Reply
 7. persodrom Post author

  Trzeba zacząć informować wojewodę o naruszeniach prawa przez wójta. Jeżeli się nie poprawi może zostać przez wojewodę odwołany. Właśnie wrzucają na BIP dokumenty z kilkuletnim poślizgiem…. Tak robią od roku 2007 roku. To jest powtarzające się naruszanie prawa.

  Art 96 p. 2 ustawy o samorządzie gminnym mówi:

  „Jeżeli powtarzającego się naruszenia Konstytucji lub ustaw dopuszcza się
  wójt, wojewoda wzywa wójta do zaprzestania naruszeń, a jeżeli wezwanie to nie odnosi skutku występuje z wnioskiem do Prezesa Rady Ministrów o odwołanie
  wójta. W przypadku odwołania wójta Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra
  właściwego do spraw administracji publicznej, wyznacza osobę, która do czasu
  wyboru wójta pełni jego funkcję.”

  Reply
 8. Borków

  Już dawno powinien ktoś to zgłosić, ludzie mają dość tego wszystkiego, czują się bezradni

  Reply
 9. transmisja Post author

  Link do transmisji. G. 10.15

  https://www.youtube.com/watch?v=mAv0UFf6V8Y&feature=youtu.be

  Na razie nie działa.

  Reply
 10. profil niepubliczny transmisji Post author

  Zrobili profil transmisji NIEPUBLICZNY.
  Dlatego nie działa.
  Niepubliczna transmisja… garbowski wynalazek. Można?

  Reply
 11. Bloki

  Czemu nie ma opcji dodawania komentarzy pod nagraniem gminnym ??
  Takie wójtowe obietnice i składanie przysięgi ze wszystko dla dobra mieszkańców??
  Czemu nie można nic napisać pod nagraniem sesji i wyrazić swoją opinię, czy przyjmują tylko pozytywy?

  Reply
 12. ???

  Tu nic nie mozna odsłuchać ani konkretnie obejrzec!Co to za jakość filmu???
  Oprócz pijących kawki,chrupania i plotkowanie przez dwie Panie po lewej to tu nic nie widać.A jedna to co sesje wychodzi.Jak widać nie jest wcale zainteresowana sesją i tym co sie dzieje.A jak przyjdzie czas na głosowane to podniesie ręke nie wiedząc nawet po co!!!

  Reply
 13. mieszkanka

  To co na tej sesji zaprezentowała radna Michoń, za przyzwoleniem przewodniczącego rady jest żałosne, jej wystąpienie na końcu sesji to kompromitacja, zachowanie i postawa jak jakaś fanatyczka i frustratka.

  Reply
 14. Oj radna, radna

  To jest seans nienawiści, nie tylko żałosne wystąpienie radnej Michoń, sterowane z tylnego siedzenia przez pewnego pana z Bogucina, któremu nigdy kran nie zamarza:)

  Reply
 15. Kompromitacja

  Sama siebie ośmiesza, widać na nagraniu, że nawet przewodniczący zobaczył, że przegina pałę i jej w końcu przerwał, a wójtowi nie w smak, że redaktor poruszył temat kontroli wody, że 40% uciekło. Cyrk, aż się trzęsła cała z nerwów, że kran za 15 złotych pękł, widać, że to przygotowane i zaaranżowane. Jej szkolenia nie trzeba, chyba wyszkolona przez najlepszych z najlepszych, hi, hi……A te bobry, to już komedia. Tak blisko wójta jest i nie szkoda jej mienia, że nie zgłosiła tego wcześniej do władz. Skoro problem jest taki od dłuższego czasu i jest to takie ważne dla Bogucina, to czemu nic jako radna nie zaradziła w gminie, tylko czekała do dziś, żeby zaatakować na sesji??? Dziwna ta jej troska o mienie gminne. Czy nie widzicie to sprzeczności? To chodzi tylko o teatrzyk, żeby się trochę odbić….

  Reply
 16. REDAKCJA Post author

  Pytamy naszych radnych #1 – polecamy – WIDEO. Odwiedziliśmy Radę Gminy z kamerą i mikrofonem.

  Reply
 17. mieszkanka

  Nie jestem z Bogucina, tylko piszę to co najbardziej zwróciło moją uwagę na sesji, Radna zachowywała się jak osoba nawiedzona, urządzała przez 10 minut przesłuchanie mieszkańca. Może jak już nie ma tematów na sesję bo powstała sala w Bogucinie i szuka sobie zadań, to niech zajmie się budową sal gimnastycznych w Woli i w Leścach, bo tam strasznie ciasno w szkołach i są potrzebne dla dobra dzieci. Chyba jest przewodniczącą komisji oświaty, kultury i sportu.

  Reply
   • mieszkanka

    Podziwiam redakcję za wykonywaną pracę, za spokój, cierpliwość. Miejmy nadzieję, że kiedyś w naszym samorządzie będzie normalnie i nie będziemy się wstydzić za rządzących. A nowym radnym życzę, aby nie poddali się praniu mózgów.

    Reply
 18. Bloki

  1. Żeby przegłosować szkolenie radnych trzeba to zgłosić na początku, radny jest pierwszy raz i mówi że o tym nie wiedział- to potwierdza potrzebę szkoleń!
  2. Radna Michoń jest od tego by zgłaszać na bieżąco wszelkie nieprawidłowości czy potrzeby swojego okręgu wyborczego. Wodę i flagi zobaczyła w niedzielę A dziś czwartek i zgłasza? Drzwi są w złym stanie od lata, sama potwierdza ze jej o tym wiadomo, i dziś dopiero zgłasza??? Czy ja dobrze rozumiem?! To co to za radna??
  Idą święta, idą święta, pierwsza ławka zajęta, oj zajęta…

  Reply
 19. nadzieja umiera ostatnia

  Czy punkt 15. porządku obrad nie powinien nazywać się: Bieżące sprawy, dyskusja i wolne wnioski?

  Reply
  • Przewodniczący Rady weź się doucz!

   W lekko nieaktualnym statucie gminy z 14.06.2003 r. (w lipcu 2018 r. zmieniła się ustawa o samorządzie gminny) czytamy:
   § 27
   1. Sesje przygotowuje Przewodniczący.
   2. Przygotowanie sesji obejmuje:
   1) ustalenie porządku obrad,
   /…/

   § 38

   Porządek obrad powinien obejmować w szczególności:
   1) przyjęcie protokołu z obrad poprzedniej sesji,
   2) sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym, zwłaszcza dotyczące wykonania uchwał Rady,
   3) rozpatrzenie projektów uchwał,
   4) interpelacje i zapytania radnych,
   5) odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji,
   6) wolne wnioski i oświadczenia radnych.

   W statucie nie ma mowy o punkcie obrad: bieżące sprawy, za to wolne wnioski i oświadczenia radnych być powinny!!!
   Po wniosku zgłoszonym przez radnego powinna być dyskusja, a po jej zamknięciu, wniosek powinien być poddany pod głosowanie, czyż nie?

   Reply
   • sesja przeprowadzona niezgodnie z regulaminem Post author

    celna i cenna uwaga
    przewodniczący nie przestrzega regulaminu
    taka sesja to bezprawie i może zostać uznana za nieważną

    Reply
 20. Radni na szkolenie

  Przewodniczący powinien upomnieć radna Michoń, te zarzuty to sobie jako radnej powinna przedstawić, widzi nieprawidłowości w swojej wsi i zamiast wziąć flagi i przekazać prezesowi z informacją ze ktoś zniszczył, to czeka kilka czy kilkanaście dni i robi aferę na całą gminę. PrZecież to i na Śląsku oglądają, ludzie miejcie poczucie wstydu! Już do samej firmy wypowiedzi nie będę się odnosił!!

  Reply
  • bezdomni na sesji

   Krążą słuchy takie z pod sklepu, że sprawa ma związek z bezdomnością, ale dowodów brak na włamanie. Ktoś przekaże jakieś informacje bo akurat na sesji problem bezdomności był jakoś pominięty w dyskusjach czy aby nie celowo?
   Był bezdomny czy nie, czy sprawa zamieciona pod dywan?
   8. punkt porządku obrad
   https://uggarbow.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//zaproszenie_8_kad_2_sesja_rg_2018.12.06.pdf

   Reply
    • pewnie to jakiś temat zastępczy

     Czekamy na sprawiedliwość, ale ten co wymyślił tego bezdomnego to miał łeb na karku nie powiem ale to pewnie tylko temat zastępczy dla przyćmienia nadużyć.
     Czarne owce na górze już CBA zatrzymuje czekamy na wizytę w Garbowie.
     https://www.dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/bartlomiej-m-byly-rzecznik-mon-zatrzymany-przez-cba,n,1000236099.html
     Kto tu znajomościami i wpływami się wychwala?
     Ciągłe przechwałki kogo to w rodzinie w urzędzie nie mają, że stołki się odziedziczy, kto to toleruje?

     Reply
     • Dziedziczenie stołków

      Również o tym słyszałam. Najpierw stosowna szkoła, później praktyki, konkurs pod kandydata i całe klany rodzinne obejmują urząd. Szkoda, że inni są dyskryminowani w takiej sytuacji.

 21. Nagranie z sesji (wideo naszgarobow.pl) Post author

  Opublikowano nagranie z sesji zrealizowane przez NaszGarbow.pl
  Lepiej widać i słychać.

  Reply
 22. Radnej Michoń pomyliły się kierunki świata Post author

  Radnej Michoń to się funkcje pomieszały. Radna ma reprezentować mieszkańców i ich organizacje przed władzami gminy a nie robić ustawki i donosić. Widać, że była ustawka bo zdjęcia już informatyk miał w komputerze, że bobry drzewa jedzą i że niby BKS za to odpowiada. Śmiechu warte.

  Radna, która donosi na mieszkańców to zaprzeczenie tej funkcji. Nienawiść odebrała radnej rozum.

  Reply
 23. Pani Pasternak - wielkie rozczarowanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Post author

  Pani Pasternak wielkie rozczarowanie. I to jest wypowiedź przewodniczącej komisji rewizyjnej?!
  Jak ktoś nie chce nic skontrolować to i szkolenia mu niepotrzebne. Ale dlaczego zabrania innym!!!!

  Reply
  • mieszkaniec

   Radna Pasternak – zachowanie ponizej krytyki.Powinna się wstydzić swojej ignorancji. Nic nie wyniosła ze szkolenia??? Żenada….a nagraniach widać jak małą wiedzę o samorządzie, o funkcjonowaniu gminy mają radni. Jedno szkolenie na 4 lata to wszystko? Nawet przewodniczący rady nie wie że radni moga zgłaszać wnioski nie tylko na poczatku sesji .Ta rada to największa porażka tej gminy na przestrzeni lat..

   Reply
 24. Mieszkaniec

  Dlatego powinny być nr tel do radnych podane na stronie gminy. Jeśli mieszkaniec zauważy jakąś nieprawidłowość we wsi to do kogo ma zgłosić? Do radnego brak telefonu, to może że zniszczona flaga dzwonić do wójta? Pewne rzeczy załatwią się w inny sposób! Ludzie, radni szanujcie się!
  Nie pogrążajcie się bardziej!

  Reply
 25. Godzina

  Dzisiaj jest święto Matki Bożej NP i”Godzina Łaski”. Niech Ci dobrzy i ci źli modlą się o dobro wspólne. Zjednoczmy się w modlitwie.

  Reply
 26. Atak radnej na mieszkańca. Szok

  Atak radnej Michoń na mieszkańca własnej wsi to upadek!

  To zamiast walczyć o interesy mieszkańców w tym BKSu jeszcze będą ich niszczyć? Co to w ogóle jest?

  Reply
 27. Kontakty do radnych Post author

  Radni Sylwester Pszczoła i Andrzej Filipek chcą, żeby ich telefony były na stronie internetowej i im się tego zabrania!! Reszta radnych nie chce tego bo niby nie można. Bzdura.

  Ludzie! To plantator porzeczek czy hodowca kur mogą zaklejać swoimi telefonami cały powiat jak chcą coś sprzedać a radny gminny tego nie może i to na stronie urzędu?! Bzdura.

  Mecenas gminny kompletnie nieprzygotowany do sesji. Powiedział, że przygotuje „ekspertyzę” na kolejną sesję. Trzymamy za słowo!!!! Ale miało to być zrobione już na tą sesję. Tak powiedział przewodniczący na pierwszej sesji.

  Reply
  • Już nie te czasy...

   Już nie te czasy, że trzeba było x kilometrów pędzić, aby zadzwonić po pogotowie. Kupić telefony służbowe, po upływie kadencji do przekazania następcy.Dany Wybraniec może przecież uzgodnić z Wyborcami i ogłosić, że dyżur pełni w określonym czasie. E-maile na stronie garbow.pl. Nad czym tu debatować ?

   Reply
    • Gotowiec...

     Nie wiem czy opłaca Sołtysom, ale to też Wybrańcy. Mnie tak się podoba, ale niech każdy sam oceni; dopiewo.pl — KONTAKT

     Reply
 28. Mieszkaniec

  Dobry mecenas to powinien od ręki od nieść do tematu, wyszukać w Google czy w podręcznikach to każdy może

  Reply
 29. obywatel na obywatela kto z kogo zrobi frajera?

  Zero o naborach na stanowiska pracy w urzędzie. To jest sprawozdanie miedzy sesjami? Czemu o tym nie chcą rozmawiać tylko jakieś ustawki, że bobry się pojawiły w Bogucinie? Rada broni nepotyzmu? Boiska to mienie gminne to przed mrozami pracownicy gminy powinni na tego typu obiektach zadbać o zabezpieczenie mienia gminy.. nikt za to nie beknie i znowu afera hydrantowa (zamarznięte nigdy nie uruchamiane hydranty=brak możliwości gaszenia pożarów) ? Teraz flagi schowane przeszkadzają, a diabły namalowane na przystankach były OK. Pani Michoń to chyba podczas sesji był ten czas … tak jak mówił wicestarosta – pewnie coś wiedział o tej prowokacji. Radna niestety sama ośmieszyła miejscowość publicznie rozgłaszając takie rzeczy jest telefon czy mail, do BKS i gminy się przekazuje, że cieknie woda, bobry drzewka wcinają i do flag ktoś mógł się dobierać ale nie zabrał. Polityka miała się skończyć a dopiero się rozkręca kolejna propaganda.
  100% ustawka bo już fotki były w pogotowi na pokaz… oj radna za dużo intryg, gry o tron się naoglądała czy inne szkolenia w gminie na to wpłynęły? A teraz żartem: Obywatelko Michoń za wzorową postawę obywatelską Pierwszy sekretarz partii proponuje dla pani szkolenie za darmo, ale pani ma marksizm opanowany do spodu nie musi pani jechać do Moskwy.
  Radna lepiej by się zapytała dlaczego ciągle te same rodziny się zatrudnia w gminie? Sama jest dzieckiem z resortu? Iskierka zabłysnęła, a tak dla sławy korzystając z okazji, że jest mieszkaniec Bogucina to mu nagadam.

  Reply
 30. Kontakt do radnych

  Statu Gminy ciąg dalszy:

  § 78

  1. Radni mają obowiązek utrzymywania stałej więzi z mieszkańcami
  2. Radni powinni organizować spotkania ze swoimi wyborcami nie rzadziej niż raz w roku.
  3. Nie rzadziej niż raz na kwartał radni powinni przyjmować w swoich okręgach wyborczych – w terminie i miejscu podanym uprzednio do wiadomości wyborców – osoby, które chciałyby złożyć skargi i wnioski czy postulaty.
  4. Radni mogą stosownie do potrzeb, przyjmować mieszkańców Gminy w siedzibie Urzędu Gminy w sprawach dotyczących Gminy i jej mieszkańców.

  Komentarza chyba nie trzeba, kto przeczyta ten rozumie…

  Reply
  • Który z radnych

   wypełnia te zalecenia. Nie pamiętam, aby w mojej wsi jakikolwiek radny kiedykolwiek organizował spotkanie z mieszkańcami. Czy oni znają swoje obowiązki? Czy chcą je wypełniać?

   Reply
   • Borków

    Nie znają obowiązków, nie znają statutu, i mówią że szkolenia im niepotrzebne! Czy oni się słyszą?!
    Co za hipokryzja

    Reply
 31. Przewodniczący Rady weź się doucz!

  Statut Gminy mówi:
  § 25

  1. Rada obraduje na sesjach i rozstrzyga w drodze uchwał sprawy należące do jej kompetencji, określone w ustawie o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach.
  2. Oprócz uchwał Rada może podejmować:
  1) postanowienia proceduralne
  2) deklaracje – zawierające samozobowiązanie się do określonego postępowania,
  3) oświadczenia – zawierające stanowisko w określonej sprawie,
  4) apele – zawierające formalnie niewiążące wezwania adresatów zewnętrznych do określonego postępowania, podjęcia inicjatywy czy zadania,
  5) opinie – zawierające oświadczenia wiedzy oraz oceny.
  3. Do postanowień, deklaracji, oświadczeń apeli i opinii ma zastosowanie przewidziany w Statucie tryb zgłaszania inicjatywy uchwałodawczej i podejmowania uchwał.

  Komentarz:
  Radny Filipek zgłosił na I i II sesji „deklarację” w sprawie e-maili i numerów telefonów, brak głosowania Rady.
  Radny Pszczoła zgłosił „oświadczenie” w sprawie szkolenia”, brak głosowania Rady.
  Radna Michoń zgłosiła „apel”w sprawie BKS, brak głosowania Rady.

  Dobra Przewodniczącemu można jeszcze wybaczyć, ale obok na sesji siedzą doświadczeni samorządowcy: Wójt, Zastępca, Skarbnik i Sekretarz Gminy?????????????????????????????????????????????

  § 46

  1. /…/
  2. Wnioski formalne Przewodniczący Rady poddaje pod dyskusję po dopuszczeniu przynajmniej jednego głosu „za” i jednego głosu „przeciwko” wnioskowi, po czym poddaje sprawę pod głosowanie.

  Reply
 32. Mieszkaniec

  Jest cały statut do wglądu?
  Nigdy o tych możliwościach nikt nie wiedział, to powinno być na pierwszej sesji przeczytane do wiadomości publicznej

  Reply
 33. Statut Gminy

  Statut jest dostępny na BIP na stronie Urzędu Gminy. Nawet łatwo się go szuka i zrozumiale napisany.

  Reply
 34. Borków

  To kolejna sesja i z mikrofonem przeczytać radnych ze statutu, jak się ich przypisuje to będą zmuszeni do zapoznania się.
  Połowa radnych nawet nie zajrzała i nie wie co statut zawiera.
  Mikrofon i kamera, kolejno podchodzić i pytać.

  Reply
 35. Link do statutu

  A tu link do statutu:
  https://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=64&id_dokumentu=51732&akcja=szczegoly&p2=51732

  Reply
 36. Sekretarz gminy fałszuje protokół

  Skoro rozmawiamy o nie przestrzeganiu statutu przez przewodniczącego to trzeba też powiedzieć, że sekretarz gminy Adam Reszka przygotował nierzetelnie czy wręcz sfałszował protokół z I sesji.

  Sprawa poważna i irytująca. Były 3 wnioski radnych Filipka i Pszczoły i nie zostały w ogóle wspomniane w protokole. Czyli radni wnioskują, rada głosuje a pan Reszka udaje głuchego i ślepego bo mu ich wnioski nie po myśli, a przecież ma nagranie!!! Kolejny ewidentny przykład naruszenia zasad podstawowej uczciwości przez człowieka układu.

  Reply
 37. Stanisław

  Redakcja może posiada nagranie z ostatniej sesji rady gminy z 28.12.2018 to już III z kolei tej kadencji, a urząd umieścił wideo bez wyraźnego dźwięku? Chętnie bym zobaczył wywiady z radnymi jak poprzednio i przebieg debaty nad szkoleniami oraz jakieś wyjaśnienia wymiany kadrowej w urzędzie czym zostały spowodowane?

  Reply
  • redakcja

   Tym razem nie realizowaliśmy nagrania.

   To obowiązek prawny urzędu, by zrealizować nagranie w taki sposób, aby było wszystko słychać i widać. Jeżeli dźwięk jest zbyt słabej jakości, proszę składać skargi do Wojewody Lubelskiego.

   Reply
 38. Bloki

  Zdecydowanie większa część nagrania nie jest odpowiednio nagrana, trzeba dobrze się wsłuchać by cokolwiek zrozumieć. Wstyd na taka gminę, wstyd dla osoby odpowiedzialnej.

  Reply
 39. Lolo

  A co myślicie, że redakcja po to walczyła tyle lat o nagrywanie sesji, żeby teraz z nas kpili takim nagraniem. Nagranie prywatne, to pieniądze z prywatnej kieszeni. Sprawdźcie ile to kosztuje redaktora i zrzućcie się na nagrywanie, albo zgłoście pretensje do wójta, że za nasze pieniądze podatników nie stać go na lepszą jakość. On będzie sobie kpił z ludzi do skończenia świata i dzień dłużej. Tylko skarga do wyższych instancji, redaktor ma rację. Ale kto to zrobi? Nie liczcie ciągle na innych.

  Reply
 40. Stanisław

  W takim razie proponuję pozew zbiorowy, bloki też niech się włączą wystarczy przejść się po mieszkańcach to i chętni do odwołania wójta by się znaleźli ja się podpiszę jakby co choćby pierwszy miał bym być na liście.

  Reply
 41. Maniek

  Przecież widać, że to celowe. Oni sobie zarty stroją z ludzi. To się nazywa tragifarsa. To radnej Michoń nie przeszkadza, że łamią prawo, tylko kran, który pękł na boisku. Sprawiedliwa wielce. Powiedzcie ludzie czy świat na głowie nie stanął? To musi pierdyknąć jak mawiał klasyk.

  Reply
 42. Bloki

  Na blokach to tylko szemranie a przed wójtem większość szczerzy żeby co by się nie gapnął kto przeciw niemu jest.
  Zgłosić do przewodniczącego, przesłać Pismo z zaznaczeniem ze skarga będzie skierowana również do wojewody.

  Reply
 43. Dariusz

  a ZN i RW z bloków też popierają Wójta? Jacy to oni nie ważni ale nic nie robią może jakieś porozumienia sąsiedzkie jak tu pisano?

  Reply
 44. Do Dziedziczenie stołków Post author

  Takie nastawienie na dziedziczenie stołków od kołyski (nie wiem czy to rzeczywiście ma miejsce), to niebezpieczny proceder. Człowiek od razu nastawia życie zawodowe na lokalność, która przecież jest bardzo wąska i mało perspektywiczna. To byłaby forma samoograniczenia i uwięzienia w płytkim schemacie. Tak mi się wydaje.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top