Komentarze do: “Inauguracyjna sesja Rady Gminy Garbów – 21.11.2018 [wideo naszgarbow.pl]

 1. Popłoch wśród "niezależnych z PSL" Post author

  Każda jak najbardziej właściwa propozycja radnego Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Filipka budzi popłoch wśród szeregów Niezależnych/PSL. Szok to wszystko.

  Reply
 2. Boją się szkoleń Post author

  Układ „Niezależny PSL” jest przerażony, że radny proponuje szkolenia dla rady gminy! Ich wyrazy twarzy bezcenne – około 15 tej minuty

  Reply
 3. Sesja

  Oni wszyscy w szoku, jak ktoś może coś wymagać czy nawet proponować by za coś się wzięli?!
  I to wychwalanie p. Adamczyka przewodniczących komisji z minionej kadencji!! Poproszę po jednym przykładzie wzrokowej pracy każdego przewodniczącego komisji, czym tak który zabłysnął ??

  Reply
 4. radni dobrej zmiany to wyższa liga niż cała reszta razem wzięta Post author

  Pierwsza sesja, jeszcze nie ma nic konkretnego a już widać różnicę między radnymi PiS a całą resztą.

  Reply
 5. Borków

  wreszcie ktoś zgłosił wniosek o upublicznienie nr telefonów do radnych. Nie ma ze prywatne. Zdecydowali się na reprezentowanie mieszkańców więc powinni umożliwić kontakt z sobą.
  Druga sprawa, przewodniczący niech ogarnie radnych i pozwoli w ciszy wypowiedzieć się radnemu, który celnie zauważył brak ogłoszeń o terminie spotkań komisji, i niech nie tłumaczy brakiem miejsca, rzadko zdarza się by na sesję przyszło 10ciu mieszkańców A co dopiero na poszczególne komisje. Jakie to utrudnienie?? Dlaczego to blokować? Przecież dopiero padły słowa o pracy dla dobra mieszkańców.
  Widać ciśnienie i blokadę przed nowym, no bo starzy radni to tacy doświadczeni!! Pytam w czym?!

  Reply
 6. Zrobić nagłośnienie sali obrad!!

  Najwyższy czas żeby zrobili w sali obrad nagłośnienie i mikrofony dla wszystkich uczestników. Tak jest w Jastkowie i w większości gmin! Dlaczego w Garbowie ma być gorzej. Jak ludzue mają zrozumieć co siè dzieje w gminie jak nawet nie słychać dobrze co mówią radni na obradach.

  Reply
 7. pracownicy wójta nie mają prawa ingerować w działania rady gminy!!!

  Jakim prawem, pracownicy wójta – pani Sanaluta, która jest tylko gościem na sesji a nie radną czy pan Reszka, który jest tylko sekretarzem na sesji – zabierają głos czy na obradach ma być punkt „wolne wnioski” czy nie!!!!!!!!!!!! Pierwsze przypadki łamania zasad i ingerowania w działania rady gminy przez pracowników wójta. STOP.

  Reply
 8. Uwaga na urabianie.

  Radna Michoń też jakaś nad-aktywna. Wygląda, że próbuje urabiać nowych radnych z PiS? 16 minuta 50 sek. Uważajcie chłopaki. Róbcie twardo co trzeba.

  Reply
 9. Na pierwszej sesji podnieśli o 500 zł wynagrodzenie wójta

  Podnieśli na pierwszej sesji wynagrodzenie wójta o 500 zł!! 1 godzina 26 minuta. Bez komentarza.

  Reply
 10. wójt o poziomie

  wójt mówi, że bedzie starać się trzymać poziom…
  jeżeli ma na myśli poziom ze swojej kampanii na facebooku to nie zapowiada się to najlepiej.

  Reply
  • Borków

   Osoba na poziomie czy takim stanowisku nie powinna pozwolić na swojej stronie na takie wulgaryzmy.
   Nie mogłem uwierzyć jak mi mówili, zerknąłem i mam aż mdłości.

   Reply
 11. Mieszkaniec

  700zl podwyżki w lipcu 2018, teraz 500zl, ciekawe czy innym pracownikom w takim tempie rosną wynagrodzenia? Czy tylko wójtowi? Nowi radni nie wiedzieli, a starzy juz zapomnieli że cztery miesiące wcześniej dali podwyżkę?

  Reply
   • Do radnych

    Dokładnie tak było, wszyscy za! Może nie chcieli we wszystkim być przeciw? To nie tłumaczenie, ludzie klepka 10 godzin i soboty i niedziele dwie i dwóch tysi nie przytulą nawet. Z innej strony przewodniczący mógł zapytać czy podwyższony pensje wójtowi czy pozostawiamy bez zmian. Forma pytania też wiele znaczy!

    Reply
 12. Lolo

  Mogą sobie robić, co chcą teraz. Hieny zjedzą wszystko. Osły na to demokratycznie pozwoliły. 5 lat pełnej samowolki. Huuuurrra!

  Reply
 13. Wiesia

  Pierwsza radna z lewej to robi sobie jakiś cyrk z sesji. Cały czas jakieś szepty, śmiechy. Totalne zero powagi. To jest osoba godna tego stanowiska? Ze wszystkiego tylko się śmieje.

  Reply
 14. Sesja

  700+500=1200, przecież ludzie dostają taką kwotę na rękę do miesięcznego przeżycia, a tu taka podwyzka!!
  Wójt będzie trzymał poziom, żałosne!
  I najważniejsze:dlaczego blokują wolność wypowiedzi żadnemu, zakrzyczeć chcą, jak tak można! Wójt nie reaguje ani przewodniczący! Czy to ten poziom?!
  Dokładnie, p.Sanaluta nie powinna zabierać głosu, to sesja radnych a nie jej, czemu nie była aktywna jak przewodniczący prawie sam wybierał osoby na stanowiska przewodniczących komisji?

  Reply
 15. Nie spotkałam się nigdy...

  z tak wysoką podwyżką, czy radni nie przeholowali przypadkiem? Czy wójt naprawdę na to zasłużył?
  Czy ten człowiek potrafi udzielać się charytatywnie, czy tylko innym, którzy mają dużo niższe dochody od niego potrafi to zalecać?

  Reply
 16. Borków

  Nawet jak dziękują za objęcie patronatem wójtowi i ufundowanie nagród to przecież nie funduje ze swoich tylko z gminnych, no chyba że się mylę więc sprostujcie proszę

  Reply
 17. Borków

  Nie pasuje im, że ktoś coś proponuje czy wymaga co nie jest po ich myśli? Dla honoru przysięgi złożonej powinni wysłuchać A nie robić takie zamieszanie!

  Reply
 18. Do Borków

  Honoru…

  W momencie wypowiadania słów przysięgi były one już zbezczeszczone przez wójta, który złamał prawo nie zapewniając transmisji na żywo dla mieszkańców.

  Reply
 19. była przewodnicząca

  p. Chabros to się śmieje dosłownie z tych ludzi, co chcą dobrej zmiany, oglądać się tego nie da.
  Najlepiej nic nie róbmy nowego, tylko chrupmy paluszki i podnośmy łapki jak wójt karze.
  Po to tu przecież jesteśmy. Kasę nam dają, po co marnować czas na szkolenia……

  Reply
 20. Do radnych

  Czytają wpisy i żeby choć trochę co do niektórych dotarło!! Od wstydu ludzkiego by pokazali, że chcą pracować dla mieszkańców! Że wyborcy są dla nich ważni. Telefonu nawet nie chcą podać, wstyd!

  Reply
 21. Wójt to za

  same te wpisy u siebie na fb powinien nie tylko wstydzić się ale po wygranej pokazać że wart było oddać na niego głos. Jest odwrotnie. By pokazać się ludziom to „imprezki” I wszystko poszukiwane na czas a by mieszkańcom ułatwić kontakt z urzędem czy z radnymi to ot nieprzygotowany?!
  Proszę o podanie jaki procent mieszkańców oddał głos na Firleja, nie procent głosujących, proszę o podanie jaki procent przypadło ze wszystkich uprawnionych.

  Reply
 22. Dzięki

  , można by snuć teorię, iż ponad sześćdziesiąt procent mieszkańców gminy Garbów nie jest zadowolona z pracy gminy i wójta Firlej skoro albo oddali głos na kogoś innego albo z tego czy innego powodu nie poszli głosować. Tak czy inaczej to sprawa już drugorzędna. Chodzi bardziej o to, że wójta powinien mieć świadomość ze te trzydzieści kilka procent poparcia miał w rzeczywistości. Powinien zdecydowanie liczyć się ze wszystkimi mieszkańcami, czemu tyle ludzi nie poszło głosować? Może patrząc na rządy obecnego zostali zniechęceni? Że nie ma sensu? Ze nic się nie zmieni? Jak widać po pierwszej sesji … bez większych zmian. Nadzieja w tych dwóch panach, reszta niech bierze przykład i zacznie samodzielnie myśleć, niech pokażą że potrafią mieć swoje zdanie!! Bądźcie dla mieszkańców A nie dla stołka!

  Reply
 23. Jan

  Przecież, to sami ochotnicy, którzy zgłosili się robić dobrze Polkom i Polakom, bez łaski, bo za drobną opłatą. Powinni mieć wizję rozwoju chociaż na 10 – 15 lat do przodu, żeby ten w podstawówce nie myślał, gdzie by tu spieprzyć. Musi być dialog.

  Reply
 24. Mieszkaniec

  Jak ktoś chce zobaczyć jak powinna wyglądać sesja to niech sobie włączy transmisje właśnie trwajacej sesji w Jastkowie. Pani wójt namawia i płaci za szkolenie dla radnych.

  Reply
 25. do mieszkańca

  W Jastkowie jest normalnie bo nie ma takiego napięcia układowego. U nas układ próbuje sparaliżować wszelkie indywidualne działania radnych. Boją się wlanego cienia.

  Reply
 26. Borków

  Jeśli wójtowi zależy na dobrej współpracy ze wszystkimi radnymi (jak deklaruje) to po pierwsze powinien są zaproponować szkolenie A po drugie dać możliwość wypowiedzenia się i przedstawienia wniosku każdemu – choć to w sumie kompetencje przewodniczącego, który widać jak prowadzi sesję…

  Reply
 27. najpierw Przewodniczący potrzebuje szkolenia

  Szkolenia dla radnych powinien rozpocząć pan Adamczyk szkoleniem dla przewodniczących rady gminy bo to co się tu wyprawia uniemożliwia normalne radzenie. Tyle lat w radzie i żadnych normalnych zasad.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top