GMO – prezydent notariuszem rządu. Henryk Kowalczyk dla Radia Wnet

GMO i kwestie rolnicze były tematem rozmowy z Henrykiem Kowalczykiem, posłem PIS i byłym wiceministrem rolnictwa

Poseł mówił m.in. o ustawie podpisanej przez prezydenta dotyczącej roślin genetycznie modyfikowanych i nasiennictwa – Dojdzie do wprowadzenia eksperymentalnego dopuszczenia upraw polowych roślin transgenicznych w warunkach otwartych, eksperymentów na roślinach na znacznym obszarze Polski, która przestanie być krajem wolnym od GMO – mówił polityk.

– Tłumaczenie się naciskami UE jest nie na miejscu. Rolnik zostanie uzależniony od całej procedury związanej uprawą roślin GMO, od kupna nasion po używanie środków ochrony roślin – dodał gość Radia Wnet.

Rynek GMO został otwarty – Prezydent jest tylko notariuszem koalicji PO-PSL, który wykonuje polecenia rządu – zaznaczył Kowalczyk.

posłuchaj w radiownet.pl

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “GMO – prezydent notariuszem rządu. Henryk Kowalczyk dla Radia Wnet

  1. redakcja

    Prezydent podpisał ustawę o uprawach modyfikowanych genetycznie. To bardzo ważne zdarzenie. Czy media, z których korzystacie poinformowały o tym? Jeżeli nie, to zmieńcie kanał bo jesteście oszukiwani przez pomijanie w wiadomościach tego co istotne. Polecamy telewizjarepublika.pl oraz TRWAM. Tam są najbardziej rzetelne serwisy informacyjne.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top