GDDKiA w Lublinie odpowiada odnośnie oświetlenia nieużywanej części węzła drogowego w Bogucinie. Nie da się wyłączyć i chroni przed złodziejami!

W lutym tego roku zwróciliśmy się do rzecznika prasowego GDDKiA w Lublinie pana Krzysztofa Nalewajko z zapytaniem o komentarz dotyczący oświetlenia nieużywanej części węzła drogowego znajdującego się na terenie Bogucina.

Otrzymaliśmy następującą odpowiedź z GDDKiA w Lublinie:

Oświetlenie węzła Jastków, także tych części które nie są w tej chwili wykorzystywane przez kierowców, funkcjonuje z kilku powodów:

– instalacja elektryczna stanowi całość i nie można wyłączyć jej w części,

– funkcjonujące oświetlenie utrudnia kradzież elementów nie tylko instalacji elektrycznej ale i kosztownej infrastruktury drogowej,

Powyższą odpowiedź pozostawiamy bez komentarza.

rec

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “GDDKiA w Lublinie odpowiada odnośnie oświetlenia nieużywanej części węzła drogowego w Bogucinie. Nie da się wyłączyć i chroni przed złodziejami!

 1. stop bezmyślności

  Wymagania w stosunku do osób na takim stanowisku, jakim jest rzecznik prasowy GDDKiA, powinny być o wiele wyższe niż te, jakie zaprezentował w swej wypowiedzi p. Nalewajko.
  Nawet średnio rozgarnięty obywatel wie, że w słupach oświetleniowych znajdują się tzw. bezpieczniki z klapką, którą to klapkę wystarczy opuścić na dół, aby wyłączyć odpowiednią lampę drogową.
  Jeżeli GDDKiA boi się, jak pisze pan rzecznik, o infrastrukturę drogową, to wystarczy pozostawić tylko część załączonych lamp, albo zatrudnić stróża nocnego.
  Każde z proponowanych rozwiązań generuje dużo niższe koszty.
  A tak naprawdę – defraudacją publicznych pieniędzy powinien zając się wymiar sprawiedliwości.
  Gdyby jakiś urzędnik pokrył z własnej kieszeni nieuzasadnione wydatki z państwowej kasy, to może wreszcie inni nauczyli by się logicznie myśleć.

  Reply
  • realista

   zamiast komentarza http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140322/LUBLIN/140329897

   Reply
 2. persodrom Post author

  Co ma oznaczać ten link? Że trzeba oświetlać kilometr autostrady, aby ją oświetlić przed złodziejami. Wystarczyłoby zostawić kilka sztuk.

  A bzdurnego argumentu, że nie można wyłączyć pojedynczej lampy szkoda nawet komentować. I to mówi pracowniki Generalnej Dyrekcji Dróg… brrr

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top