„Dziś potrzebujemy jeszcze większej solidarności”. Bo „ciężko zachować godność gdy nie ma się pracy latami” – przemówienie prezydenta RP Andrzeja Dudy w 35. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”

Godność to praca – o tym mówił też nasz Ojciec Święty. I dlatego wtedy, kiedy mówię o odbudowie Rzeczypospolitej, to myślę także o odbudowaniu godności tam, gdzie jest ostatnio jej tak mało, (…) gdzie ludzie podchodzili do mnie i mówili: „Panie, ile to już lat bez pracy”. Ciężko zachować godność, kiedy nie ma się pracy latami. Ciężko zachować godność, kiedy ma się świadczenie na poziomie 600 czy 800 złotych na miesiąc – mówił, w czasie swojego wystąpienia w historycznej sali BHP w Stoczni Gdańskiej, prezydent RP Andrzej Duda.

Czcigodni stoczniowcy, twórcy Solidarności, panowie marszałkowie, panowie premierzy, Ekscelencje, panie przewodniczący, panowie przewodniczący. Państwo ministrowie, drodzy goście, wszyscy – związkowcy, stoczniowcy, którzy są na tej sali! Chciałem przede wszystkim bardzo podziękować i pogratulować. Pogratulować 35-lecia Solidarności. Pogratulować zwycięstwa. Zwycięstwa, które Solidarność osiągnęła w ciągu kilkunastu lat swojego istnienia. Zwycięstwa nad komunizmem. Można tak śmiało powiedzieć.

całość przemówienia

źródło: niezależna.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top