CBA chce śledztwa wobec marszałka województwa

• Są już pierwsze efekty rozpoczętych w połowie czerwca kontroli CBA u marszałków.
• Jest podejrzenie popełnienia przestępstwa przez marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego oraz dyrektora Departamentu Rolnictwa i Środowiska.
• Zdaniem CBA, sześć grup producenckich za wiedzą marszałka pozyskało ponad 22 mln zł nienależnego dofinansowania.

W połowie czerwca tego roku CBA jednocześnie rozpoczęło kontrole wydatkowania środków unijnych w 16 urzędach marszałkowskich w całej Polsce. To pierwsza taka kontrola CBA.Kontrolą objęte są określone przepisami prawa procedury podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie wsparcia finansowego udzielanego przez urzędy marszałkowskie w ramach wybranych programów operacyjnych na lata 2007-2013.

Zespół agentów CBA z Lublina trafił także do tamtejszego urzędu. Jak podaje CBA „już teraz ustalenia ich kontroli pozwoliły na sformułowanie i złożenie w prokuraturze zawiadomienia o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przez marszałka oraz Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Środowiska”. Do zdarzeń będących podstawą tego zawiadomienia doszło w latach 2010-2013 i dotyczą one nieprawidłowości przy uznawaniu pojedynczych podmiotów za grupę producencką, dzięki czemu przyznawano nawet milionowe dofinansowania z UE

więcej na portal samorzadowy.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top