Arcybiskup Dzięga: ustawa o in vitro jest zbrodnicza. Trzeba modlitwy i postu za Polskę

Ze szczególną modlitwą za Polskę na Jasną Górę przybyła 24. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. – Jeśli chcemy coś zmienić w naszym narodzie, to trzeba najpierw to wymodlić – podkreślał w homilii abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Przyjętą ostatnio przez koalicję rządową ustawę o in vitro nazwał zbrodniczą. Uroczystą Sumę, w której uczestniczyło kilkaset tysięcy wiernych, celebrowało kilkunastu biskupów. Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Po Panu Bogu najbardziej kocham Polskę”.

Dzisiaj jesteśmy tutaj po to, aby przede wszystkim dziękować za naszą Ojczyznę, za tych wspaniałych ludzi, którzy tworzyli jej przeszłość i zabezpieczali dziedzictwo dla kolejnych pokoleń – mówił w homilii abp Andrzej Dzięga. Nawiązując do słów Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego, będących hasłem spotkania podkreślił, że „kochanie Polski ponad wszystko, po Bogu, to bardzo trudny, ale realny i dzisiaj program”.

Miał rację Prymas Tysiąclecia, kiedy nauczał: mądrość ludzka wymaga, żeby wobec przeszłości stawać zawsze z głęboką pokorą i szacunkiem. Trzeba ukochać każdy fragment dziejów ojczystych, najpierw je poznać, wydobywać z nich przede wszystkim to, co urodziło się z prawdy, z miłości i sprawiedliwości. Tylko to bowiem tworzy prawdziwe dzieje narodu, przechodzi do przeszłości, jest błogosławieństwem, radością, pokarmem, chlebem dla narodu idącego w przyszłość, jest umocnieniem – mówił kaznodzieja. Podkreślił, że naród mający ambicję trwać, musi posilać się nie błędami, upadkami i grzechami przeszłości, ale zdrowymi i żywymi mocami życia narodowego i katolickiego.

Dla narodu najważniejszą siłą i bastionem jest rodzina – przypomniał abp Dzięga i zauważył, że „kto jest przyjacielem narodu, umacnia rodzinę, kto jest wrogiem narodu, niszczy rodzinę na wszystkie sposoby”.

Wśród licznych problemów polskich rodzin metropolita szczecińsko-kamieński wymienił podpisaną przez prezydenta konwencję ws. przeciwdziała przemocy wobec kobiet oraz niekorzystne procedury, na skutek których rodzice tracą prawo do wychowywania swoich dzieci. Za zbrodniczą uznał także przeforsowaną przez obecną koalicję rządzącą ustawę o in vitro.

więcej

źródło: pch24.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top