8.01.2014 „Plan rozwoju sieci drogowej w Gminie Garbów na lata 2013-2014” opublikowany po 24 godzinach od wniosku „Naszego Garbowa”

Załącznik do Zarządzenia Wójta Nr 13.2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie zatwierdzenia „Planu rozwoju sieci drogowej w Gminie Garbów na lata 2013-2014” po upływie 8 miesięcy wreszcie został opublikowany na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

8 stycznia 2014 roku do opublikowanego na stronie BIP Zarządzenia Wójta z dnia 30 kwietnia 2013 roku został załączony dokument zawierający „Plan rozwoju sieci drogowej w Gminie Garbów na lata 2013-2014”. Samo Zarządzenie zostało opublikowane dopiero po 2 miesiącach jego wydania w dniu 1 lipca 2013 roku.

Z prośbą o umieszczenie „Planu rozwoju sieci drogowej w Gminie Garbów” na stronie BIP zwróciła się do wójta radna Agnieszka Nalewajek w interpelacji złożonej w dniu 4 sierpnia 2013 roku. Wniosek ten został przez wójta zlekceważony.

7 stycznia 2014 roku z wnioskiem o udostępnienie planu rozwoju sieci drogowej w Gminie Garbów na najbliższe lata w trybie dostępu do informacji publicznej zwróciła się Redakcja Nasz Garbów. Tym razem na reakcję wójta nie trzeba było długo czekać. Niepublikowany przez ponad pół roku dokument został umieszczony na stronie BIP następnego dnia. W iście ekspresowym tempie.

„Plan rozwoju sieci drogowej w Gminie Garbów na lata 2013-2014”

 

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “8.01.2014 „Plan rozwoju sieci drogowej w Gminie Garbów na lata 2013-2014” opublikowany po 24 godzinach od wniosku „Naszego Garbowa”

  1. darek

    70km asfaltu, 10km betonu. Bardzo ładnie. Jeszcze ze 4 lata i wszystkie drogi zrobione. A gdyby tak zrobić wszystko w jeden rok? Można to osiągnąć robiąc tylko betonówki bez asfaltu. Droga betonowa jest tania i solidna.

    Reply
  2. tempo

    W tym tempie i przy tych nakładach te brakujące pokrycia dróg to nie powstaną w ciągu 20 lat.

    W przyszłym roku według tego planu nie ma ani jednej nowej drogi. Są tylko pokrycia istniejących betonówek asfaltem i remonty co też jest ważne bo wiadomo że betonówki z roku na rok niszczeją pod wpływem mrozów.

    Generalnie brakuje gotówki na to wszystko. Ciekawe ze z podatkow od osob fizycznych wpływa do kasy ponad 3 mln rocznie a od osoby prawnych tylko 50 tysięcy. Czy ktoś moglby to wyjasnic.

    Reply
    • darek

      I tak jest całkiem ładny wynik jak na tak niskie obciążenia podatkowe. Też uważam, że podatki powinny być w naszej gminie wyższe, zwłaszcza stawka podatku rolnego. Dlaczego ciągle sztucznie się zaniża cenę żyta? Jak ktoś ma ziemię to ma i pieniądze żeby zapłacić podatek. I za to będą drogi, przedszkole, kanalizacja i solary. Tego nam trzeba, a nie gospodarstw po pół hektara.

      Reply
      • tempo

        Podwyższanie podatków… Ciekawe z czego ludzie mają płacić. Pytalem dlaczego podatek od osob prawnych to tylko 50 tysięcy. Intuicyjnie wydaje się ze powinien być większy. W gminie powinno obnizyc się niektóre podatki. Na przykład od nieruchomości dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

        Reply
        • darek

          Dla prowadzących działalność, za nieruchomości przemysłowe – obniżyć. Ale rolny podwyższyć! To już pora by Garbów stał się gminą podmiejską.

          Reply
          • persodrom

            Bycie gminą podmiejską nie zależy od podatku rolnego, ale od świadomej polityki władz gminy. Trzeba zachęcać ludzi do osadnictwa zamiast straszyć ich budowaniem farm wiatrowych. W ciągu 10 lat możemy być dużo bogatszą gminą. Ale trzeba wiedzieć jak to zrobić i trzeba chcieć! Po obserwacji ostatnich 11 lat a szczególnie 2013 widać, że władze gminy zupełnie nie rozumieją procesów rozwojowych i ułożenia gminy Garbów w przestrzeni podmiejskiej. To anachroniczne zarządzanie cofa nas w czasie. Trzeba zatrzymać proces utraty korzyści. Nie wiem na co oni czekają.

  3. Ptr

    No najlepiej niech i rolnictwo całkiem upadnie bo w zamian pracy jest do wyboru więc co tam rolnikami się przejmować-podnosić podatki i już! Osadnictwo?! Byłoby świetnie gdyby ”gmina” wynegocjowała o wiele lepsze-lżejsze warunki do przekształcenia pól pod zabudowę.Rolnicy dość często mają w swoje gospodarstwa w kilku małych areałach i chcieliby je również wykorzystać pod zabudowę.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top