27 lutego 2019 – Sesja Rady Gminy Garbów. Urzędowe nagranie niedostępne. Znowu „techniczne” problemy?

Porządek obrad:

 1. Otwarcie i stwierdzenie quorum.
 2. Przyjęcie zaproponowanego porządku obrad.
 3. Sprawozdanie Wójta z działalności gminy między sesjami.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr VI/34/03 Rady Gminy Garbów z dnia 14 czerwca 2003 r. w sprawie Statutów Sołectw w Gminie Garbów.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2019.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad zwrotu wydatków za świadczenia z pomocy społecznej w formie pomocy rzeczowej, posiłków oraz zasiłków okresowych i celowych.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Garbów.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości stawek opłaty za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych Gminy Garbów.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi zainteresowanych mieszkańców Garbowa ul. Zielone Wzgórze na bezczynność Wójta Gminy Garbów.
 11. Składanie na piśmie do Przewodniczącego Rady interpelacji i zapytań radnych stosownie do art. 24 ust. 6 ustawy o samorządzie gminnym.
 12. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
 13. Sprawy bieżące.
 14. Zamknięcie sesji.

Link: https://youtu.be/Pyms7nLtfZo?t=3441

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “27 lutego 2019 – Sesja Rady Gminy Garbów. Urzędowe nagranie niedostępne. Znowu „techniczne” problemy?

 1. "techniczne problemy" skarga na bezczynność wójta Post author

  Gminne nagranie niedostępne. Znowu problemy „techniczne” czy były jakieś kontrowersyjne tematy. Punkt 10. Skarga mieszkańców na bezczynność wójta. Może o to chodzi?

  Reply
  • układ nie puszcza Post author

   Protokół z tej sesji będzie dopiero na następnej sesji…
   Powinno być dostępne nagranie z sesji. Taki jest wymóg prawa – ale widać układ nie puszcza albo „nie umi”

   Reply
 2. bip ostatnio dodane link Post author

  Ostatnio publikowane na bip dokumentu są zawsze pod tym linkiem https://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=ostatnio_dodane

  Reply
 3. Załamany...

  Nagranie tragiczne. Nic nie słychać. Porażka totalna. Czy kiedyś zmieni się jakość nagrania?

  Reply
  • a gdzie jest nagranie? Post author

   Proszę podać adres bo ja nie mogę nigdzie znaleźć nagrania z sesji

   Reply
 4. na złość bo redakcja pewnie nie nagrywała to metody Kima

  Bardzoooo boją się jawności, ale nagranie było dostępne kilka godzin po sesji i jest możliwość pobrania specjalnymi aplikacjami i tak uczyniłam – opublikuję w swoim czasie na YT wzmocnię dźwięk to mieszkańcy obejrzą jak należy. Jest na dysku i w chmurze. Radna Grabarz kompromituje się całkowicie oraz możliwe, że obok miejsca zamieszkania domu rodzinnego wójta jest niezabezpieczona studnia przy drodze / chodniku.

  Reply
   • redakcja

    A kto obiecał? Nagrywanie i publikacja nagrań z sesji jest od tej kadencji obowiązkiem wójta. Proszę do niego kierować pytania. Jako naszgarbow.pl realizowaliśmy nagrania przez 5 lat. Po zmianie prawa zaniechaliśmy tego poza wyjątkowymi sytuacjami, które zapewne będą miały miejsce.

    Reply
    • obiecanki ale władzy

     Kto obiecał? No wójt i jego aparat /…/. Kto się nie wywiązuje ze swoich obowiązków to w normalnym porządku powinien być usuwany, ale problem w tym, że towarzycho przywykło do tego. Lepiej domagać się podwyżek na sesji za roznoszenie faktur za wodę. Wywiady z radnymi to świetna sprawa była bo wyszło kto jest nieudolnym pionkiem, a kto powie samodzielną interpretację.
     Nagrania redakcji wyraźne wszystko słychać, a urzędowe opłacane z naszych podatków kamera pewnie na blat i mikrofon wyciszany w niewygodnych dla opinii publicznej momentach. Jakby się nie dało zwykłego mikrofonu na kabelku umieścić na środku sali – sekretarz to gdzie sobie dyktafon chowa? Jak nie było obowiązku nagrywania to wójt też na złość sobie nagrywał kamerką w rogu na szafce. Ogląda nocami i analizuje kto tu na niego coś może szykować bo jeszcze może go przypadkiem strąci ktoś z fotela to aby się liczy dla niego.
     Trwonienie pieniędzy od ludzi (woda i śmieci drożeją zawyżone kwoty za usługi remontowe) czekamy tylko na gabinet /…/ jak nowy ośrodek powstanie. Ciekawe co w starym pałacu urządzą sobie – dom kultury z nowymi stołkami za nasze podatki dyrektor i jego zastępca, skarbnik, sekretarz oj będzie to drogo gminę kosztować. Albo cały ten „wektor” w podarku dostanie. Bo biblioteka tak wielka to nie będzie, ale Krystynka też na tym biznes musi zrobić bo to rodzinka. A sesje rady gminy to tak często się nie odbywają, że sali brakuje. Podobnie z co rusz imprezami z budżetu publicznego bo jakoś nie wieżę że z rybki by rezygnowali jakby pałac był wolny . Nie bez powodu wójt staruszkom się teraz przymila bo niedługo zrobi im bombę od przystanku daleko.

     Reply
     • Nagranie

      Oj jakie to realne… Aż mdli od tego wszystkiego, choć mam nadzieję, że ośrodek zdrowia zostanie w obecnym budynku, szkoda ludzi by taki kawał drogi od przystanku szli. Może nie jeden nie zdąży czy nie da rady dojść.
      Zresztą myśleli o zmianie lokalu to mogli budynku po starym młynie kupić zamiast nowego stawiać w nieodpowiednim miejscu.
      Kompleks by był jak się patrzy.
      Są jeszcze budynku w podwórzu, waflarnia świetnie zagospodarowała pewną część więc i pozostałe budynki można wyremontować, warto ze względu na dobry dojazd, bliskość przystanku oraz duże zaplecze parkingowe.
      Rybka na obsłudze imprez nic nie straci bo katering podeśle A czy to gminę taniej wyjdzie czy drożej to kto się o tym dowie?

     • Paprotka

      Dlaczego gmina ma wydawać pieniądze na kupno gruntu, skoro posiada swoje? I jaki byłby sens likwidować ośrodek w zabytku żeby przenieść go do kolejnego zabytku (młyna)? Ośrodek musi być przeniesiony z pałacu, bo obecny budynek mocno blokuje rozwój usług. Inną sprawą jest, czy nowy budynek wystarczy. Bo obawiam się, że osoba zarządzająca tą instytucją może być hamulcem jej rozwoju.

    • Nagranie

     Post czy dwa wyżej ktoś napisał, że polepszy jakość i wrzuci yotube, dlatego pytanie czy jest już gdzieś dodane?

     Reply
 5. Załamany

  Ja oglądałem dzień po sesji,wtedy była jeszcze dostępna.W chwili obecnej sesja jest niedostępna,może dlatego by nie oglądano jak radna Grabarz kolejny raz się kompromituje i ośmiesza siebie i rodzinę bo ciągle jej mało funkcji!!!! Ciekawe w jakich warunkach by zwierzątka żyły u radnej,może by tak kontrole jakąś zrobić! Są od tego odpowiednie intytucje!!! Dobrze jest nic nie robić tylko oczkami przewracać stukać w tablet udając osobę bardzo zainteresowaną i śmiać sie na sesjach podobnie jak reszta radnych.

  Reply
 6. Marker

  Zobaczyli ze naszgarbów nie nagrywał to mieli okazję swojego nagrania nie publiczność ??
  Wstyd dla gminy i dla głowy gminy, świadczy to zarówno o szacunku do ludzi jak i o poziomie pracy osób odpowiedzialnych za nagranie.
  Gdyby to była pierwsza sesja to by może i było zrozumiałe…Wstyd i wstyd

  Reply
 7. ???

  Czy szanowna redakcja udostępni lepszą jakość sesji?
  Jestem bardzo ciekawy kompromitacji radnej jak i przebiegu całej sesji.. W końcu jesteśmy mieszkańcami, chcemy wiedzieć co się dzieje w gminie.

  Reply
 8. ustawa nakazuje ale sitwa swoje

  …. a czy to redakcja na pewno ma obowiązek udostępniania nagrań? To od niedawna przecież obowiązek urzędu gminy – ale urząd jak zawsze nie poczuwa się do tego i personalnie nie wskaże kto jest temu winien. Teraz do wyborów lokalnych daleko to mieszkańców mają w … (każdy sobie dopowie). Powiedzą aby „to było przyjść na sesje”. Kary za nie przestrzeganie ustawy też pewnie niema to tym bardziej się nie kwapią, a powinno być np. urwane z pensji za takie celowe nie przestrzeganie prawa. Pojawią się media to obrażeni że ktoś ich chce nagrywać – „nie udzielam informacji”, „o co chodzi” głupa rżną. A jak media mają prawo się pojawić na komisjach to nie informują kiedy są zebrania Komisji rady gminy czy komisje sołtysów w gminie. Wszystko utajnić łącznie z tym, że tuż po wyborach P. Adamczyk wsadza żonę do urzędu – teraz to się publicznie do ludzi nawet nie pokazują bo radny Chabros więcej wiedział co w trawie piszczy w okręgu przewodniczącego.

  Reply
 9. moment wyciszania nagrania

  Proszę obejrzeć i posłuchać:
  https://youtu.be/Pyms7nLtfZo?t=2538
  Widać kiedy celowo dźwięk wyciszono niemal całkowicie.
  Celowa robota i jeszcze radna /…/ przed tym powraca zapewne od informatyka nagrywającego układ.
  W poprzedniej wersji zawarte to było w innych ramach czasowych filmu.. coś edytują chyba, montują pod siebie niewygodne fakty. Porównamy poprzednie nagranie z obecnym bo czuć swąd układu.

  Reply
  • ???

   Radna Grabarz ma bardzo dobry układzik w gminie to zrobią wszystko by uniknąć jakiegokolwiek nagłośnienia czegos co jest z nią związane i ją ośmiesza. Jako jedyna z wielu sołtysów i radnych jest najczęstszym gościem w Gminie ale to też działa w drugą stronę z tego co sama opowiada . Jak wiadomo to nic specjalnego się nie dzieje na jej wsi aby tak często odwiedzać gminę.

   Reply
 10. skrucone nagranie bo początek bełkotu wycieli?

  Wygląda na to, że poprzednia wersja była dłuższa bo początek z przygotowaniami do sesji online wycieli. Mimo wszystko jakby ktoś spostrzegł jakieś brakujące wydarzenia w nagraniu proszę dać znać. Takie zapisy video nie powinny być edytowane jak chcieli wstawić krótszą wersję to niech umieszczają dwie do wyboru dla mieszkańców.
  Ale to nic nie tłumaczy celowego wyciszania głosu w nagraniu – reżimowa telewizja internetowa w wydaniu wójta.

  Reply
 11. Zgłaszać i to natychmiast!

  Trzeba o to zapytać urzędniczek-księżniczek w Garbowie. Mają obowiązek odpowiedzieć tak jak minister jak opowiada Pan Wojciech:
  https://youtu.be/xZ3yjRc0fIw?t=1334
  „Minister ma obowiązek odpowiadać zawsze na wszystkie pytania każdej gazety i jeżeli nie odpowiada powinien wylatywać ze stołka. Tak uważam, bo minister za nasze pieniądze pracuje i ma odpowiadać na pytania wszystkich gazet jak leci po kolei nawet najgorszych (red. chodzi o G. Wyborczą) Tak.”

  A za czyje pieniądze „pracują * ” w urzędzie w Garbowie.
  * – większość to udaje, że pracuje wystarczy spojrzeć na zastępcę wójta na sesji jaką zaczytaną profesor udaje jak nagrywało się podawanie lokalizacji gospodarstwa odpowiedzialnego za opiekę nad zwierzętami. A że nikt nie za pytał dlaczego tak to się cieszy z wójtem i szemranie pomiędzy sobą /…./

  Reply
 12. Lesce

  Ale czy ktoś zapytał mieszkańców czy chcą schronisko?
  Miejsce odpowiednie to tam co trzymają notki czy list na sprzedaż. Z dala od ludzi, mogłyby sobie dziamolić do woli. Co nie umniejsza faktu, że to ogromny wstyd dla gminy i przewodniczącego ze z taką łatwością odczytał co zdecydowano wcześniej??

  Reply
 13. ...

  W kadencji 2010-2014 takich cyrków we wsi Leśce nie było.
  Teraz to kompromitacja wsi po całości…

  Reply
 14. ???

  Myślę, że konieczna jest kontrola odpowiednich służb wet. by sprawdzili w jakich warunkach będą przetrzymywane bezpańskie zwierzęta u radnej Grabarz. Przecież to musi być odgrodzona część z kojcem i budą. Nie można zwierzęcia wrzucić w byle jaką klatkę bądź do byle jakiego budynku gospodarczego. Podejmując taka decyzję trzeba być odpowiedzialnym do końca. Radna chyba nie przemyślala do końca swojej decyzji, zresztą nie pierwszy raz. Mieszkancy zapewne się bardzo cieszą.

  Reply
 15. u radnej szczekanie .. napewno?

  Powinno być ogłoszenie, że gmina szuka lokalizacji do opieki nad odebranymi zwierzętami. Ale lepiej cały czas robić nieprzyzwoicie byle w swoim kręgu. Może źle rozumiem, ale radna psmi to chyba nie będzie się zajmować w gospodarstwie tylko zwierzętami hodowlanymi ktoś potwierdzi?

  Reply
 16. a pieski z gospodarstw?

  W uchwale chodzi o zwierzęta gospodarskie odebrane od właścicieli. Może chodzi bardziej o tego typu sytuacje:
  https://www.lublin112.pl/dramat-zwierzat-w-gospodarstwie-cztery-zwierzeta-juz-nie-zyly-jedno-trzeba-bylo-uspic-zdjecia/
  Jaka jest definicja zwierząt gospodarskich i czy psy też są ujęte jako zwierzę gospodarskie tego nie wiem.
  Może to mieć jakiś związek z terenem po posterunku gdzie chyba były psy trzymane, prawda to czy ludzie głupoty gadają? Czego nikt z władz tu nic nie odpowiada na pewno czytają, a boją się zwykłej rozmowy ale w postaci komentarza? Mieszkańcy mają prawo do informacji.

  Reply
 17. Lesce

  A może pracownik gminny odpowiedzialny za nagrywanie sesji skorzystałby z korepetycji /…/?
  Tak podśmiewać się z kogoś ze przychodzi i nagrywa, byle okazja czy spotkanie w swoim gronie to zawsze jakiś głupi komentarz o nagrywanie pewne osoby muszą ulokować, a sami porządnie nagrań sesji nie potrafią przygotować?! To już nawet nie wstyd, i to też już nie brak tupetu…

  Reply
 18. osoba prywatna

  https://www.dziennikwschodni.pl/lubelskie/sa-pieniadze-na-zlobki-i-domy-seniora,n,1000238398.html
  A u nas urzędnicy grzeją stołki i boją się wychylić z jakimkolwiek pomysłem. Na tak dużą gminę brak przedszkola samorządowego, nie wspominając o żlobku to wielka ujma.

  Reply
 19. może mandat radnej trzeba wygasić?

  Jeśli to była umowa cywilno prawna o zajmowanie się tymi zwierzętami w gospodarstwie Bożeny Grabarz pomiędzy Gminą to budzi wątpliwości prawa antykorupcyjnego:
  https://prawo.gazetaprawna.pl/orzeczenia/392543,swiadczenie-uslug-na-rzecz-gminy-pozbawia-mandatu.html

  Wojewoda powinien prześwietlić sprawę, a jak trzeba mandat radnej wygasić.
  Sprawa nadaje się do sądu, czekamy na prawo i sprawiedliwość w gminie.

  Reply
 20. skandal

  „radni nie mogą podejmować dodatkowych zajęć ani otrzymywać darowizn mogących podważyć zaufanie wyborców do wykonywania mandatu zgodnie z art. 23a ust. 1. Z tego względu w orzecznictwie sądów administracyjnych podkreśla się, że celem przepisów określanych jako antykorupcyjne (a taki charakter ma m.in. przepis art. 24f ust. 1 u.s.g.) jest zapobieganie sytuacjom, w których radni mogliby osiągać jakiekolwiek korzyści z tytułu sprawowanego mandatu.”

  https://www.doradcasamorzadu.pl/komunikaty/75-sas9-2014/1681-czy-radny-mo%C5%BCe-startowa%C4%87-w-przetargach-organizowanych-przez-gmin%C4%99.html

  /……./
  link do tego incydentu: https://youtu.be/Pyms7nLtfZo?t=2489

  Reply
 21. ...

  Od kiedy można zgłaszać bezdomne zwierzęta do schroniska?
  I gdzie to najpierw trzeba zgłosić,do gminy czy bezpośrednio do radnej Grabarz??

  Reply
 22. Kolejna próba kontroli?

  Czy pan Wójt znowu próbuje kontrolować i zastraszać mieszkańców naszej gminy, tym razem internautów?
  Powinien bardziej się skupić na wykonywaniu swoich obowiązków i dbałości o dobro wspólne. Nie jest przecież żadnym organem kontroli.

  Reply
 23. Ostatnia sesja

  Niestety, na swoim komputerze nie jestem w stanie odtworzyć ostatniej sesji
  https://www.youtube.com/watch?v=QtDdPuE7taA
  Czy u Państwa to działa?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top