2169 unikalnych użytkowników. Faza wdrożenia zakończona sukcesem!

Z przyjemnością i zadowoleniem informujemy Państwa, że po dwóch miesiącach od uruchomienia serwisu naszgarbow.pl, ma on już 2169 unikalnych użytkowników. Jak na lokalne realia wynik ten należy uznać za bardzo dobry. Oznacza to, że została zakończona faza wstępna wdrożenia naszego „produktu” na garbowskim rynku medialnym :). Obecnie naszym celem jest dalsze upowszechnianie się serwisu i osiągnięcie wyniku na poziomie 3500 użytkowników, co będzie oznaczało, że naszgarbow.pl stanie się, w takim czy innym stopniu, obecny w każdym domostwie i biurze Garbowszczyzny. Od osiągnięcia tego celu dzielą nas kolejne dwa miesiące cierpliwej i spokojnej pracy, w której mamy pełne upodobanie.

Dziękujemy tym, którzy nam dobrze życzą

Bardzo dziękujemy wszystkim czytelnikom, zwłaszcza tym, którzy nas wspierają, modlą się za nas i dobrze nam życzą. Bardzo prosimy o dalszą modlitwę i wszelkie modlitewne i intelektualne wsparcie w postaci publikowania artykułów i dzielenia się z nami ważniejszymi i mniej ważnymi, ale interesującymi wszystkich, wiadomościami. Wsparcia materialnego na tym etapie, dzięki dobroci Boga, nie potrzebujemy. Jesteśmy w pełni niezależni materialnie i dzięki temu wolni od wszelkich nacisków i prób wpływania na treści, jakie są przez nas publikowane.

Przebaczamy tym, którzy nam źle życzą

Dziękujemy również tym, którym niekoniecznie podoba się to, co piszemy i którzy odbierają to jako zagrożenie. Według naszych pobieżnych badań wynika, że na szczęście osób tych, w sensie aktywnym, nie jest zbyt wiele. Rozumiemy, że wiele z naszych wypowiedzi narusza liczne podsycane od lat schematy myślowe. Niestety okazuje się, dzień za dniem, że schematy te nie mają często nie odpowiadają rzeczywistości. Z naszej strony zachęcamy do porzucenia podsuwanych przez innych myślowych schematów i podjęcia próby samodzielnego, niezależnego myślenia opartego na faktach, cyfrach i rzetelnej metodologii porównawczej.  Mamy nadzieję, że z czasem, w większej części również i te nam przeciwne osoby, uczciwie docenią dobre owoce tego, co robimy dla rozwoju świadomości i aktywności obywatelskiej w naszej gminie i  parafii. Zgodnie z zaleceniem Pana Jezusa „Błogosławcie nieprzyjacioły wasze” osobiście modlimy się (przynajmniej większość z nas) za tych naszych „ewangelicznych prześladowców”, aby przejrzeli i stanęli po stronie prawdy, otwartości i dobra wspólnego. Oddzielając wyraźnie sprawy publiczne od prywatnych, z serca przebaczamy im wszystkie osobiste krzywdy i usuwamy z naszych umysłów wszelkie prywatne urazy. Niech Bóg nie poczytuje im winy za to co robią, niech im przebaczy i niech im da swoje błogosławieństwo, a oni niech je w pokorze przyjmą.

Razem dla rozwoju wspólnoty i solidarności lokalnej

Jest też spora liczba osób przyglądających się nam jako nowemu zjawisku. Uczą się oni powoli budować pełniejszy i prawdziwszy obraz gminnej rzeczywistości.  Mamy świadomość, że wymaga to czasu i my również uczestniczymy w tym procesie uczenia się swojego samorządu i swojej małej ojczyzny. Każdy niezwiązany osobistymi interesami czytelnik musi przyznać, że brakowało do tej pory tego typu dynamicznego, codziennego medium, które odważnie i rzetelnie poruszałoby sprawy obywatelskie w gminie Garbów. Za nasz główny cel postawiliśmy sobie przyczynienie się do aktywizacji autentycznego życia obywatelskiego w gminie poprzez upowszechnienie wiedzy i bieżących  informacji, do których dostęp był z wielu względów  utrudniony. Szczególnie upodobaliśmy sobie działanie w kierunku pełnej jawności i przejrzystości życia lokalnego, które są warunkiem dalszego rozwoju obywatelskiej wspólnoty i solidarności pomiędzy ludźmi i poszczególnymi wsiami. Jest na tym polu wiele do zrobienia i chętnie wniesiemy swój wkład w to wspólne wszystkim ludziom dobrej woli dzieło.

Przeprosiny za usterki

Podsumowując te 8 tygodni naszej aktywności, chcemy również przeprosić za mniejsze lub większe uchybienia, które niektórzy mogliby zauważyć. Jak każdy nowy zespół redakcyjny, również my, musimy się ciągle uczyć dziennikarskiego i redaktorskiego fachu. Wszak nikt z nas nie pobiera żadnego wynagrodzenia za ofiarowany czas. Nikt z nas nie jest też zawodowym dziennikarzem. Po prostu robimy to, co robimy, najlepiej jak potrafimy. Wielu zewnętrznych obserwatorów ocenia naszą pracę, stopień zaawansowania technicznego oraz cały kształt serwisu naszgarbow.pl bardzo wysoko. Jest nam bardzo miło słyszeć takie pochwały, ale wiemy że wiele jeszcze przed nami pracy.

Zapraszamy do współpracy i do dalszego śledzenia naszych elektronicznych łamów. Bądźcie z nami!

Redakcja Serwisu NaszGarbow.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “2169 unikalnych użytkowników. Faza wdrożenia zakończona sukcesem!

  1. sebastian

    Ufam, że w Waszej roztropności i nieustannym dążeniu do poznania Prawdy ta miejscowość rozkwitnie pięknym kwiatem narodowego tryumfu, a wszelkie gniazdo postkomunistycznego i lewacko-anarchistycznego plugastwa zostanie ostatecznie zgładzone przy błogosławieństwie Świętego Andrzeja i Naszego Ojca Świętego Jana Pawła Drugiego. Nie ustawajcie w działaniu! Z narodowym pozdrowieniem, Sebastian.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top