18 maja 2014 r. – 100-lecie urodzin Bronisława Pietraka, zasłużonego mieszkańca Gutanowa

Stowarzyszenie „NASZ GUTANÓW”

oraz

Koło nr 12 w Gutanowie Polskiego Związku Emerytów

Rencistów i Inwalidów

Zapraszają

na uroczyste obchody

100-lecia urodzin Bronisława Pietraka

zasłużonego mieszkańca Gutanowa

PROGRAM OBCHODÓW – 18 maja 2014 r

Godz. 10.30 – Msza święta w intencji Bronisława Pietraka w 100-lecie urodzin w Kaplicy w Gutanowie.

Godz. 11.45 – Odsłonięcie i poświęcenie tablicy informacyjnej, wskazującej miejsce zamieszkania Bronisława Pietraka.

Godz. 12.00 – Odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej 100-lecie urodzin Bronisława Pietraka.

Część artystyczna.

ZAPRASZAMY !

zdjęcie: biblioteka.teatrnn.pl

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “18 maja 2014 r. – 100-lecie urodzin Bronisława Pietraka, zasłużonego mieszkańca Gutanowa

 1. persodrom

  Pietrak stworzył kiedyś Wiejski Klub Dyskusyjny. Może u nas to przetestujemy i odnowimy tradycję.

  Reply
  • siwy

   Najpierw to muszą być dyskutanci na poziomie. W naszej gminie jest wielu ludzi, którzy spełniają to kryterium, ale zazwyczaj zawsze do takich inicjatyw dołączą niezbyt inteligentni zacietrzewieni ludzie, którzy główną przyjemność odnajdują w knuciu intryg i dokuczaniu wszystkim nawzajem. I potem są całe wsie pokłócone.

   Reply
   • persodrom

    Tak zgadzam się. Widzieliśmy taką akcję na spotkaniu z posłem Kowalczykiem w Podolance. Kulturalny i spokojny człowiek a wyskoczył wicestarosta i spółka i próbowali skierować rozmowę na fałszywe tory.

    A odnośnie skłócania to przychodzi mi na myśl wystąpienie wójta na sesji rady gminy Garbów w kontekście funduszu sołeckiego, gdy próbował napiętnować wsie, które skorzystały zgodnie ze swoją wolą z funduszu i nie poddały się dyktatowi. W podobnym duchu była próba napiętnowania i oddzielenia od wspólnoty części mieszkańców w czasie dożynek 2013 w Garbowie.

    Ale to wszystko nie powinno nas zniechęcać. Klub dyskusyjny to miejsce, gdzie będzie można wprowadzić zasady służące wymianie myśli i poszukiwaniu prawdy, a nie sprawie utrzymania się przy władzy na czwartą kadencję…

    Reply
    • siwy

     Podejrzewam, że pan Firlej znowu zostanie wybrany i to miażdżącą większością głosów. Dlaczego? Bo nie ma żadnego kontrkandydata. Z jednej strony osoby, które by się nadawały nie chcą iść na to stanowisko, bo chcą świętego spokoju, a nie obsmarowywania w gazetkach i internecie. Z drugiej strony cała masa chętnych, którym stanowisko wójta marzy się dla spełnienia ambicji albo co gorsza zapewnienia bytu rodzinie i kolegom.
     Ma pan jakąkolwiek alternatywę? Tylko konkrety – nazwisko, a nie opis osoby, bo jest maj. To jest już czas żeby społeczeństwo poznało kandydatów. Nie w październiku, bo wtedy będzie czarowanie i kampania. Trzeba poznać ludzi wcześniej. A wolna prasa powinna to zapewnić.

     Reply
     • persodrom

      Ja podejrzewam zupełnie coś przeciwnego. Pan Firlej tym razem przegra. Ludzie oczekują zmiany. Naprawdę nie zrobił nic takiego za co należy mu się czwarta kadencja. Wszystkie istotne tematy zostały spaprane. Zarządzanie gospodarką… po 12 latach jeszcze „nie usiadł i nie policzył”. 40% strat wody! Od wielu lat! I żadnej reakcji. Drogi robione pod wybory – jedna porażka jeżeli chodzi o jakość. Za 5 lat zaczną się kosztowne remonty, które będą konsekwencją polityki pana Firleja. Jak można budować drogi bez przetargu zawierającego specyfikację! (RIO) Jedyna specyfikacja to ta na cement.

      W Piotrowicach jedna roga pana Firleja była już dwa razy zdrapywana i kładziona na nowo. Przecież to skandal i marnotrawstwo.

      Najwyższy czas na zmianę i prawdziwie racjonalne gospodarzenie, przyjazny stosunek do wszystkich mieszkańców, prawdziwa niezależność od skostniałych układów. Tego oczekuję od nowego wójta.

     • siwy

      Ale widzi pan co ja napisałem?
      „Ma pan jakąkolwiek alternatywę? Tylko konkrety – nazwisko, a nie opis osoby”
      Konkret. Która osoba z obecnych w życiu Gminy Garbów się nadaje? Niech pan da swoje typy. To konieczne, bo jest już odpowiedni czas. Pora przyjrzeć się kandydatom.

     • persodrom

      Niech sam się wyłoni. Prawie każdy wybór będzie lepszy niż to, co jest teraz.

     • siwy

      Z tych kto będzie najlepszy?
      Firlej, Niedbała, Jędrejek, Wójcik, Dados.
      Bo moim zdaniem tu nie ma zbyt wielkiego wyboru.

     • mlody

      Czyli chłopak zaraz po studiach (albo jeszcze student) byłby lepszy? Zna pan takiego młodego kandydata? Chyba nieliczni z nich by chcieli tak trudnego stanowiska.

 2. robert

  Tak naprawdę to nie chodzi tu o wiek, ale o przynależność pokoleniową i uwolnienie od ewentualnych powiązań. Ważne też jest, aby dokonała się zmiana i odświeżenie struktur samorządowych, otwarcie na nowych ludzi. Obecna struktura bardziej kojarzy się z zamkniętym schronem. Obrazuje to na przykład zupełnie niezrozumiała rezygnacja wójta Firleja ze współpracy z tą gminą austriacką jak też brak jakiegokolwiek rozwoju w tym kierunku.

  Reply
 3. Rafa84002

  Student lub zaraz po studiach… Ciekawi mnie jakby wyborcy reagowali na takiego kandydata. Lekceważyliby go, podważali kompetencje i zdolności; czy też wysłuchali i dali się porwać jego ewentualnej charyzmie?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top