Znamy kolejne fragmenty nagrań kompromitujących obecną administrację państwową. Premierowi najwyraźniej nie zależy, aby paliwo było tanie…

Portal telewizjarepublika.pl oraz tygodnik Do Rzeczy dotarły do kolejnego fragmentu nagrań. Rozmowa odbywa się pomiędzy Zdzisławem Gawlikiem, sekretarzem stanu w ministerstwie skarbu a jego szefem Włodzimierzem Karpińskim, ministrem skarbu. W konwersacji uczestniczy też Jacek Krawiec, prezes zarządu i dyrektor generalny koncernu PKN Orlen.

Gdy Platforma wygrała wybory w 2011 r., premier Donald Tusk zgodził się na podwyżkę cen benzyny do 7 zł – wynika ze stenogramu fragmentu rozmów ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego i jego zastępcy Zdzisława Gawlika z szefem PKN Orlen Jackiem Krawcem.

Rozmowa dotyczy problemów kadrowych PGE, sejmowej Komisji Skarbu i jej członka Jana Burego z PSL. Pojawiają się też wątki innych ministrów.

WK – Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu: Ja to mam problem Burego, którego mogę wyj***ć w kosmos […]

ZG – Zdzisław Gawlik, sekretarz stanu w ministerstwie skarbu: Nie zrobisz tego, nie dasz rady. Nie będziesz się przecież kopał ze wszystkimi. Chyba że jakoś załatwisz, że komisja będzie jakoś funkcjonowała.

WK: Ja pier***ę. No i co się stanie, gdy komisja nie przyjmie informacji od ministra. I co?

JK: Co, macie jakiś problem […]?

WK: Bury wszystkich ich okiwał. Trzymał z Waldkiem Pawlakiem, bo ten był cwaniak.

JK: Wy macie teraz kogoś, kto jest w kierownictwie PSL?

WK: Tak, Urszula Pasławska. […] Ona mówi do mnie […] Ja nie wiem, jak ty będziesz na to patrzył, bo ja jestem wice. Myślę ku**a, o co chodzi? No wiem, mówię, że jesteś wice. I tak parę razy powtórzyła. Mówię ku**a, wyjąłem Google, Urszula Pasławska, a tam patrzę wiceprezes PSL [śmiech].

Na koniec Krawiec relacjonuje urodziny swojej żony. Wchodzi kelner i przynosi rachunek.

JK: Ale słuchajcie, nie chciałem przy nim gadać. Jak była ta kampania 2011 r. i oni tam z cenami jechali cały czas, że paliwo po 6 zł PiS napier****ł. No i jest ta impreza w Focusie, już wiadomo, że wygraliśmy. Z Donaldem się spotykam i on: Teraz, ku**a, to paliwo może być nawet i po 7 zł [śmiech].

WK: Nie no, tak było, nie? […] Były rozmowy inne i nie. Ja w tych finalnych nie uczestniczyłem. Wszystkie chwyty dozwolone.

Więcej….

źródło: telewizjarepublika.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Znamy kolejne fragmenty nagrań kompromitujących obecną administrację państwową. Premierowi najwyraźniej nie zależy, aby paliwo było tanie…

 1. kalkulator

  Z tego i innych nagrań wynika że rządzi nami przestępcza zdemoralizowana hołota. Czy są jeszcze jacyś obrońcy PO? Kompromitują Polskę. Wstyd i hańba.

  Reply
 2. Grażyna

  Czy tym razem również NIC SIĘ NIE STAŁO??!! Wszędzie układy i mataczenie- nie tylko na tym szczeblu a najgorzej jest w gminach …układy i układziki ,znajomości i korzyści a na dodatek oklaski by chcieli za swoje krętactwo i pierwsze krzesełka podczas uroczystości jacy ONI zasłużeni…!! Chyba zwymiotuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply
  • persodrom Post author

   porażające jest, że tak wiele osób w tych lokalnych układzikach uczestniczy. jeżeli masa krytyczna przyzwoitych ludzi nie przeważy to jak pokonać te lokalne gminne układzki i sitewki? Czy jest jeszcze wstyd w Rzeczypospolitej? Rozmawiam, z ponad setką gmin w Polsce. wszędzie podobne problemy. przynajmniej częściowe zawłaszczenie publicznych urzędów do obrony własnych interesów, lekceważenie opinii publicznej, niedozwolone zwalczanie opozycji, nachalna propaganda przy okazji oficjalnych uroczystości, próba uwikłania w swój proceder jak największej liczny ludzi w tym szkoły, parafie, ośrodki zdrowia, GSy, Kółka Rolnicze, Spółdzielnie i nie wiem co jeszcze.
   Rzeczywiście robi się niedobrze jak się na to patrzy. Wsi spokojna, wsi wesoła…

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top