Wykorzystać maksymalnie obwodnicę

Oddana do użytku obwodnica Garbowa przyniosła ulgę miejscowościom położonym przy starej drodze Warszawa-Lublin. Ale oddalając ruch drogowy może osłabić także korzyści gospodarcze dostarczane przez podróżnych korzystających z przydrożnych firm handlowych i usługowych: stacje paliwowe, gastronomia, sklepy, itd. Potrzebna jest reakcja władz gminnych na tę nową sytuację. Z pewnością należy jak najpełniej wykorzystać atut położenia dwóch węzłów na obwodnicy znajdujących się na terenie gminy: w Przybysławicach i Bogucinie. Temat wymaga szerszego omówienia – zostawiam go na odrębny artykuł.

Natomiast już od kilku miesięcy podnoszę w dyskusjach jedną z ważnych spraw dla maksymalnego wykorzystania obwodnicy – mówiłem o tym m.in. dwukrotnie na sesjach Rady Powiatu i zebraniu OSP Wola Przybysławska. Węzeł w Przybysławicach nie posiada wystarczającej możliwości odbierania ruchu pojazdów w kierunku Woli Przybysławskiej i północnych kolonii Przybysławic, a nawet Janowa, Borkowa czy Meszna (jadąc obwodnicą od strony Warszawy jest to najkrótsza droga). Dostęp dobrą szosą do obwodnicy ma bardzo istotny wpływ na decyzje potencjalnych inwestorów prowadzących działalność gospodarczą, jak i dla rozwoju osadnictwa.  To szansa na wzrost zamożności tej części naszej gminy, a przez to jej całej. Niska klasa bonitacyjna gleb w tym rejonie sprzyja ich odrolnieniu na cele inwestycyjne, a krajobraz urzeka pięknem, bogactwem i zachęca do zamieszkania i otwierania tutaj nowych firm.

Zdzisław Niedbała

 radny Rady Powiatu w Lublinie wybrany w gminach: Garbów i Jastków

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Wykorzystać maksymalnie obwodnicę

  1. Mn

    Skoro to połączenie Woli i innych miejscowości jest takie ważne, to dlaczego POWIAT, do którego Rady należy p. Niedbała, od wielu lat milczy na temat remontu drogi powiatowej nr 1524L? Większość dróg gminnych w okolicy jest pokryta asfaltem i dostępność terenów pod tym względem jest całkiem dobra, tylko ta jedna droga powiatowa…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top