Wójt, nie czekając na sąd, odwołuje własne bezprawne decyzje dotyczące nieudostępniania faktur za samochód i katering!

Kilka tygodniu temu wójt wydał dwie decyzje, w których odmawiał udzielenia informacji publicznej na temat kosztów użytkowania samochodu służbowego oraz kosztów kupowanego przez Gminę Garbów kateringu.  W odpowiedzi zaskarżyliśmy obie te decyzje jako jako niezgodne z prawem do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. W reakcji na nasze zaskarżenia, wójt odwołał własne decyzje podpierając się bardzo wykrętnym uzasadnieniem, które pokazuje jaki jest stosunek wójt Firleja do prawdy. Mimo niepoważnego zupełnie uzasadnienia, które ma pozwolić wójtowi wyjść z twarzą z tego całego zamieszania, które sam spowodował nie chcąc w normalnym trybie udzielić informacji publicznej, jego obecne decyzje potwierdzają nasze prawo do uzyskania wnioskowanych od początku informacji. Odwołując własne pierwotne decyzje wójt sam potwierdził, że były one niezgodne z prawem.

Szkoda, że w Garbowie za obecnej władzy musi to iść tym torem i to, co ustawa każe dostarczać niezwłocznie, a najpóźniej w ciągu 14 dni, nie jest często w naszej gminie dostarczane nawet po 10 tygodniach. Jak widać straszak sądowy wójtowi dobrze robi. To przykre, ale niestety nie ma innego wyjścia. Próbujemy jedynie korzystać z naszych uprawnień i oczekujemy przestrzegania prawa przez osoby publiczne.

W chwili obecnej czekamy na realizację naszych wniosków o informację publiczną złożonych jeszcze w październiku. Jeżeli ponownie nie zostaną zrealizowane natychmiast zaskarżymy bezczynność urzędnika i będziemy wnioskowali o nałożenie mu grzywny za ciągle utrudnianie dostępu do informacji.

Jeżeli radni czytają „Nasz Garbów”, a wiemy, że w większości tak jest, to bardzo prosimy o interwencję w tej sprawie i upomnienie wójta Firleja, aby w normalnym trybie realizował on prawo bez konieczności zaskarżania jego bezprawnych decyzji.

decyzja_odwołująca

Wójt w swoim uzasadnieniu sugeruje, że to, że chcieliśmy jedynie kopi faktur wynika dopiero z treści naszego odwołania do kolegium odwoławczego, co jest nieprawdą. Wszystkie informacje były wnioskowane wprost i jednoznacznie od razu w pierwotnym wniosku „Naszego Garbowa”, a całe zamieszanie pochodzi jedynie z faktu utrudniania udostępnienia informacji przez wójta Kazimierza Firleja. Nasze pytania brzmiały następująco. Czyż nie są one jasne i wyraźne?

Prosimy o dostarczenie kopi wszystkich faktur (lub jeżeli tak jest dogodniej wykazu faktur) wraz z datą, wartością brutto oraz nazwą sprzedawcy za paliwo zakupione do samochodu należącego do gminy Garbów marki Volkswagen Passat koloru złotego w roku 2014

Prosimy o dostarczenie kopi wszystkich faktur (lub jeżeli tak jest dogodniej wykazu faktur) wraz z datą, wartością brutto oraz nazwą sprzedawcy za paliwo zakupione do samochodu należącego do gminy Garbów marki Volkswagen Passat koloru złotego w latach 2008-2013.

Prosimy o dostarczenie listy (bądź kopi odpowiednich dokumentów) udokumentowanych wyjazdów służbowych/delegacji wójta Kazimierza Firleja wraz ich rozliczeniem i kilometrażem, w których korzystał on z samochodu służbowego w latach 2008-2014.

Czekamy do 24 grudnia 2014.

jawn

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Wójt, nie czekając na sąd, odwołuje własne bezprawne decyzje dotyczące nieudostępniania faktur za samochód i katering!

  • persodrom Post author

   Zgodnie z prawem niezwłocznie (ale tego nie wymagajmy) ale najpóźniej w ciągu 14 dni. Jeżeli pojawią się tu dalsze mataczenia to kompromitacja urzędnicza będzie postępować dalej bo czyż nie jest kompromitacją już to, co jest robione do tej pory.

   Reply
  • persodrom Post author

   Raczej nie. Bezprawna decyzja została odwołana więc teraz wójt musi zrealizować wniosek o informację publiczną. Chyba że jakieś nowe fortele będą stosowane. Zobaczymy.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top