Belka przed Trybunał Stanu, a Tusk do prokuratury. Wniosek o wotum nieufności dla rządu. Kandydatem na premiera rządu technicznego ma być prof. Piotr Gliński.

Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. Kandydatem na premiera rządu technicznego ma być prof. Piotr Gliński. Ponadto Jarosław Kaczyński zapowiedział złożenie wniosku o postawienie Marka Belki przed Trybunał Stanu i zawiadomienie do prokuratury ws. Tuska.

– Nasz klub złożył wniosek o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. Jest to wniosek konstruktywny. Kandydatem na premiera jest ponownie prof. Piotr Gliński. To jest wniosek składany w szczególnej sytuacji – wczoraj premier uzyskał wotum zaufania w Sejmie. Jesteśmy głęboko przekonani, że jest to nasz obowiązek moralny i polityczny. Nie może być tak, że sprawa tej wielkiej afery zostanie zbyta przez jedno głosowanie i dyskusję 10 minut dla klubu i 5 minut dla koła. Musi być poważna dyskusja w tej sprawie – tłumaczył Jarosław Kaczyński.

Więcej…

źródło: niezalezna.pl / pis.org.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Belka przed Trybunał Stanu, a Tusk do prokuratury. Wniosek o wotum nieufności dla rządu. Kandydatem na premiera rządu technicznego ma być prof. Piotr Gliński.

  1. krysztofiak1963

    http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/689313,trybunal-stanu-dla-belki-prezes-nbp-jest-przestepca-konstytucyjnym-albo-zwyklym-zlodziejaszkiem-albo-pozyczyl-nielegalnie-z-nbp-1500-zlotych.html Jako prezes NBP, prof. Belka dopuścił się działania politycznego polegającego na ingerencji w decyzjach personalnych rządu oraz decyzjach ustawodawczych Sejmu. Belka powziął bardzo naiwną strategię swojej obrony, mianowicie – twierdzi, iż jego rozmowa z Sienkiewiczem miała charakter prywatny. Jeśli jednak rozmowa była rzeczywiście przeprowadzana prywatnie, to wówczas skoro była sfinansowana za pieniądze państwowe, to Belka może zostać oskarżony o kradzież 1500 złotych z funduszu reprezentacyjnego NBP. Jeśli Palikot i Miller nie poprą wniosku Kaczyńskiego o Trybunał Stanu dla Belki, to zamanifestują wówczas swoją solidarność z PO. Nie jest wykluczone to, że obie partie w takiej sytuacji znikną ze sceny. Najgorszy scenariusz dla Polski, jaki może się zrealizować, prognozuje, iż wybory wygrywa PiS z wynikiem 50%, PO otrzymuje rachityczne 10 %, zaś jedyną, znaczącą liczebnie opozycją staje się partia Korwin-Mikkego.

    Reply
  2. persodrom Post author

    Zwycięstwo koalicji PIS, RN, SP, Polska Razem i od biedy NP Korwina, któremu osobiście nie ufam – to jedyna szansa dla Polski – ok. 75%. Takie partie jak PO, SLD, TR czy PSL razem nie powinny mieć więcej niż 25%. To jest właściwa proporcja dla Polski. Z czasem powinna powstać uczciwa partia chłopska powołana przez na przykład Janusza Wojciechowskiego i ludzi na tym poziomie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top